Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zawieszenie sprawy o alimenty a proces rozwodowy7 Grudnia 2004

  dla dziecka pełnoletniego. W związku z tym może zaistnieć sytuacja, w której mogłyby zapaść dwa orzeczenia. Dlatego zasadne byłoby zawieszanie postępowania w sprawie o alimenty (...)

 • Dochodzenie alimentów w sprawie rozwodowej8 Grudnia 2004

  sprawy x w przedmiocie córki, a sama sprawa alimentacji zostanie przeprowadzona w sprawie y (gdzie mam zastępstwo adwokackie)? 4. Czy w związku ze sprawą Y mogę wnieść (...)

 • Dopuszczalność dowodów w sprawie rozwodowej22 Stycznia 2008

  Pani powołać w sprawie rozwodowej. Same przepisy stanowią, iż przedmiotem dowodu są fakty mające dla rozstrzygnięcia sprawy istotne znaczenie. W praktyce oznacza to, że każde (...)

 • Przesłuchanie świadka w sprawie cywilnej13 Marca 2006

  Czy podczas sprawy cywilnej w sądzie strona może zapytać świadka o jego stan zdrowia psychicznego, o to, czy leczył się psychiatrycznie? Czy fakt, iż świadek cierpi na zaburzenia (...)

 • Ustalenie opieki nad trzynastolatkiem10 Maja 2004

  podstawie przepisów kodeksu postępowania cywilnego dziecko jako zstępny stron, które nie ukończyło lat siedemnastu, nie może być przesłuchiwane w charakterze świadka w sprawie rozwodowej (...)

 • Opieka nad małoletnimi dziećmi5 Lipca 2007

  wcześniejszy okres? I co należy w takim wypadku zrobić, gdzie się zwrócić w sprawie przeniesienia opieki nad dziećmi? W sprawie ustalenia opieki nad dzieckiem brak przepisów (...)

 • Uprawnienia ojca a widywanie się z dzieckiem1 Września 2004

  dziecko sam? Nadmieniam, że nie odbyło się jeszcze żadne posiedzenie w sprawie rozwodowej, nie mam żadnych ograniczonych praw rodzicielskich. Występowałem o wydanie postanowienia, ponieważ (...)

 • Sprawa rozwodowa w Norwegii i w Polsce. 4 Sierpnia 2015

  czy w sprawie toczy się już postępowania w Norwegii a jeżeli tak to czy istnieje jurysdykcja sądu w Norwegii i w Polsce. Przesłanki wymienione są w (...)

 • Rozwód a dobro dziecka22 Marca 2007

  Czy uprawnione jest stwierdzenie, że - aby sąd orzekł rozwód - rodzice powinni być w stanie wojny, w której kartą przetargową jest dziecko? Czy wtedy sąd orzeknie rozwód? A (...)

 • Rodzaje dowodów18 Marca 2005

  Czy dowodem w sprawie rozwodowej może być pisanie w internecie z innymi osobami? Czy osoba będąc na internecie i pisząc ze mną i ja opowiadając różne sytuacje (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

  Jak zaprzeczyć ojcostwu po upływie ustawowym okresie 6 miesięcy?Proszę o pomoc. (sylwek) ...powiem szczerze.... - mozna dobrym argumentem.... - prosze (...)

 • Niestawienie się świadka w sądzie

  Co się stanie jeśli świadek, którego podałam do rozprawy rozwodowej, nie pojawi się w sądzie?Czy zapłacę jakąś karę?Czy zostanie wezwany jeszcze (...)

 • Fałszywe zeznania

  Właśnie otrzymałam pismo z sądu z informacją, że mój mąż, z którym się rozwodzę (alkoholizm męża, znęcanie się nad rodziną, wyrok za znęcanie (...)

 • CZY UDA MI SIĘ UWOLNIĆ OD ŻONY?

  Moje małżeństwo od kilku lat przeżywało kryzys. Właściwie zaczęło się źle dziać po przyjściu na świat drugiego dziecka - 12 lat temu. Żona (...)

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane