Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Odrzucenie spadku - koszty postępowania30 Kwietnia 2006

  zrzec się praw do spadku po rodzicach na rzecz mojej siostry. Czy mój mąż, jeżeli zrezygnuję z mojej części spadku, będzie miał prawo do spadku po moich rodzicach? Jakie dokumenty (...)

 • Odrzucenie spadku obciążonego długami przez kuzyna. 9 Czerwca 2015

  Zmarł mój kuzyn, pozostawiając po sobie dość spore długi. Wszyscy najbliżsi odrzucili spadek, po to właśnie by dług nie spał na nich. Moje pytanie tyczy się tego, czy w tej sytuacji (...)

 • Czy dzieci dziedziczą długi?11 Lutego 2010

  Dzisiaj podpisaliśmy odrzucenie spadku po moim zmarłym bracie, podpisałam ja (siostra), rodzice zmarłego, brat zmarłego wraz z żoną. To wszystkie osoby, które jako spadkobiercy posiadają (...)

 • Spadek po obywatelu niemieckim27 Lipca 2007

  wobec tej osoby miało zastosowania. W tej sytuacji o możliwości zrzeczenia się spadku po zmarłym bracie będzie decydowało prawo obce. Obywatelstwo Pana/ Pani matki nie będzie w tej sytuacji (...)

 • Zabezpieczenie na odziedziczonym udziale6 Marca 2008

  Trwa postępowanie spadkowe; aktualnie jednak jest już postanowienie sądu co do dziedziczenia po naszych rodzicach, po których wspólnie z rodzeństwem dziedziczę 1/6 udziału w nieruchomości (...)

 • Dziedziczenie gospodarstwa rolnego7 Maja 2009

  prawny w prawidłowym wykazaniu następstwa po spadkodawcy. We wniosku należy wskazać osobę spadkodawcy, podając jego imię i nazwisko, datę zgonu i miejsce ostatniego zamieszkania. Nie jest natomiast

 • Stwierdzenie nabycia spadku po dwóch spadkodawcach19 Lutego 2005

  spadkowe po ojcu, aby można było przeprowadzić postępowanie spadkowe po matce, czy odwrotnie? W jaki sposób i w jakim terminie powinnam zawiadomić Sąd prowadzący sprawę spadku po (...)

 • Lokata w banku a śmierć właściciela13 Sierpnia 2008

  własność zmarłej - część bowiem środków stanowi własność zmarłej część stanowi własność jej siostry (inną kwestią jest, czy będzie w stanie to wykazać).Aktualnie siostra (...)

 • Prawo do spadku po kuzynce30 Czerwca 2006

  . Siostra nie zostawiła testamentu. Czy mam prawo do spadku po kuzynce w tym do spółdzielczego własnościowego mieszkania? Niestety nie wchodzi Pan w krąg spadkobierców ustawowych w opisanym (...)

 • Porządek dziedziczenia po odrzuceniu spadku27 Sierpnia 2003

  Kto dziedziczy spadek, jeżeli wraz z jedyną siostrą chcemy odrzucić spadek po zmarłej mamie? Ojciec, rodzeństo mamy, czy dzieci rodzeństwa mamy, czy może ktoś inny? Testamentu (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)

 • Podział majątku

  Komu należy się dom wybudowany na działce nalężącej do jednego ze współmałżonków (niezamieszkały). Jak spłacić drugą stronę stronę wg (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)

 • Odrzucenie spadku

  Witam, kilka lat temu zmarł mi ojciec. Byłam zmuszona odrzucić spadek po nim, gdyż musiałabym spłacać jego długi. Ostatnio zmarła moja babcia (...)

 • Skomplikowana sprawa spadkowa po pradziadkach

  Moi pradziadkowie mieli czworo dzieci. Jedna córka zmarła niezamężna i bezdzietna. Pozostałe rodzeństwo to babcia , jej brat i siostra. Siostra babci (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane