Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Obowiązkowe sporządzenie inwentarza15 Listopada 2006

  niemożności ustalenia pełnego stanu spadku w związku z upływem czasu mogą dotknąć wierzyciela, który - jak już wspomniano - może temu zapobiec przez wcześniejsze postawienie wniosku o (...)

 • Dywidenda po śmierci właściciela akcji14 Września 2006

  . Dokumentem potwierdzającym ich uprawnienie jest sądowe postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku (takie wyrzeczenie powinno znajdować się również i w opisywanym postanowieniu dotyczącym (...)

 • Rachunek wspólny - śmierć współposiadacza6 Sierpnia 2012

  jest zarówno postanowienie o rozwiązaniu umowy, jak i jej przekształceniu w umowę indywidualnego rachunku bankowego. W przypadku wygaśnięcia umowy dopuszczalne jest postanowienie (...)

 • Spadek9 Marca 2005

  Od wielu lat toczy się postępowanie o dział spadku. Strona przeciwna za wszelką cenę i wszelkimi możliwymi metodami chce nam odebrać to co nam się należy. Czy jest taka możliwość, (...)

 • Wznowienie starej sprawy spadkowej30 Sierpnia 2007

  wnosił wówczas. Czy po latach można wnosić o przywrócenie terminu oraz wnosić o sporządzenie uzasadnienia decyzji o dział spadku? Czy ja to mogę zrobić skoro (...)

 • Zbycie spadku - dokumenty do notariusza 3 Marca 2008

  załatwiana jest księga wieczysta, gdyż do tej pory jej nie było. Jakie dokumenty są niezbędne podczas wizyty u notariusza? Czy każda osoba ma mieć zaświadczenie od Urzędu Skarbowego o uregulowaniu (...)

 • Spadek a zasiedzenie13 Grudnia 2006

  zainteresowana, po stwierdzeniu nabycia spadku po teściu, mogła brać udział także w dziale tego spadku, musi legitymować się postanowieniem o stwierdzeniu nabycia spadku po mężu. (...)

 • Zwrot z urzędu skarbowego a spadek20 Listopada 2006

  zgodnym oświadczeniu woli, pod warunkiem złożenia w organie podatkowym: prawomocnego postanowienia sądu o stwierdzeniu nabycia spadku lub zgodnego oświadczenia woli wszystkich spadkobierców (...)

 • Przedawnienie roszczeń o nakłady24 Września 2007

  po zapadnięciu prawomocnego postanowienia o zniesieniu współwłasności (tu: o podziale majątku) uczestnik nie może dochodzić roszczeń przewidzianych w paragrafie pierwszym, chociażby (...)

 • Stwierdzenie nabycia spadku14 Sierpnia 2007

  wynika, iż zapytuje Pani o stwierdzenie nabycia spadku oraz dział spadku pomiędzy spadkobierców. Stwierdzenie nabycia spadku oraz dział spadku są następującymi po sobie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • CZY JEST TO MOŻLIWE....

  Zona tak umilała mi życie że dla świetego spokoju wyprowadziłem się. Teraz jestem w trakcie sprawy rozwodowej.Czy jest możliwe aby żona mogła (...)

 • Podział majątku

  Komu należy się dom wybudowany na działce nalężącej do jednego ze współmałżonków (niezamieszkały). Jak spłacić drugą stronę stronę wg (...)

 • Kiedy przedawni się kredyt?

  Sprawa jest tego typu - kredyt był wzięty w 98 roku, poczatkowo był spłacany regularnie potem nastapiły problemy. Kwota kredytu 3400. Spłacone 1500 (...)

 • Rozwód, rozdzielność, podział majątku

  Czy w przypadku ustanowienia przez małżonków roździelności majątkowej, w przypadku następującego później rozwodu i wystpienia przez jednego z (...)

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane