Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Alimenty płatne do rąk pełnoletniego dziecka 10 Kwietnia 2008

  niepotrzebnie prowadzona, gdyż jest związany wnioskiem wierzyciela. Przepis ten jak się wydaje ma więc na celu przerzucenie odpowiedzialności za koszty na wierzyciela (syna).Oczywiście przepisy (...)

 • Zajęcie komornicze4 Lutego 2010

  zajętego przedmiotu spod egzekucji. Reasumując, w powyższej sytuacji niestety będzie już za późno, aby wyłączyć przedmiotową ruchomość od egzekucji. Pozostaje jedynie roszczenie (...)

 • Odpowiedzialność matki za długi pełnoletniego syna21 Lipca 2004

  Czy matka odpowiada za długi pełnoletniego syna prowadzącego działalność gospodarczą? Czy fakt zameldowania w domu matki może być podstawą do dochodzenia (...)

 • Alimenty na rachunek matki, czy dziecka3 Listopada 2004

  , wrzesień i październik na rachunek jego matki. Czy wpłaty dokonywane w tych miesiącach na rachunek matki syna były dokonywane prawidłowo, czy też należało dokonywać (...)

 • Egzekucja z wynagrodzenia za pracę i z emerytury6 Lutego 2009

  Moja matka ma zadłużenie w banku. Jeżeli ja, jako syn nie odrzucę spadku, czyli aktywów i pasywów, z tego co rozumiem będę musiał odpowiadać za długi mojej matki. W związku z tym (...)

 • Ponowne małżeństwo a renta rodzinna19 Lipca 2007

  pracuje. Czy Matce w takim układzie ZUS zabierze rentę rodzinną? Czy po wyjściu matki powtórnie za mąż, nie będę odpowiadał za jej długi w banku jeżeli nie (...)

 • Renta rodzinna5 Maja 2006

  wyrok Sądu Apelacyjnego ma klauzulę wykonalności i czy podlega egzekucji komorniczej? Czy do obliczenia podstawy comiesięcznych świadczeń rentowych brane są wszystkie dochody (...)

 • Zawieszenie sprawy o alimenty a proces rozwodowy7 Grudnia 2004

  związku z wniesionym nowym powództwem y? Czy mogę wnieść o oddalenie powództwa we wznowionej sprawie w związku ze złożeniem nowego powództwa i wyznaczeniem w ciągu kilku dni terminu jego rozpatrzenia? (...)

 • Środek odwoławczy składany za granicą19 Marca 2009

  po prostu wnieść zażalenie w imieniu syna? Czy syn może udzielić mi pełnomocnictwo do tej sprawy i czy musi być ono formalnie potwierdzone np. notarialnie (w ciągu 7 dni nie do zdobycia)? (...)

 • Alimenty do rąk pełnoletniego dziecka3 Kwietnia 2002

  konto Matki dziecka i chciałbym płatność tę przenieść na konto Syna. W wyroku zasądzającym alimenty na rzecz małoletniego dziecka, sąd może określić osobę, do rąk której będą spełniane (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane