Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Alimenty płatne do rąk pełnoletniego dziecka 10 Kwietnia 2008

  niepotrzebnie prowadzona, gdyż jest związany wnioskiem wierzyciela. Przepis ten jak się wydaje ma więc na celu przerzucenie odpowiedzialności za koszty na wierzyciela (syna).Oczywiście przepisy (...)

 • Zajęcie komornicze4 Lutego 2010

  zajętego przedmiotu spod egzekucji. Reasumując, w powyższej sytuacji niestety będzie już za późno, aby wyłączyć przedmiotową ruchomość od egzekucji. Pozostaje jedynie roszczenie (...)

 • Odpowiedzialność matki za długi pełnoletniego syna21 Lipca 2004

  Czy matka odpowiada za długi pełnoletniego syna prowadzącego działalność gospodarczą? Czy fakt zameldowania w domu matki może być podstawą do dochodzenia (...)

 • Alimenty na rachunek matki, czy dziecka3 Listopada 2004

  , wrzesień i październik na rachunek jego matki. Czy wpłaty dokonywane w tych miesiącach na rachunek matki syna były dokonywane prawidłowo, czy też należało dokonywać (...)

 • Alimenty na dorosłego syna który pobiera zasiłek socjalny.9 Lipca 2015

  Czy muszę łożyć alimenty na dorosłego syna któremu przyznano zasiłek socjalny? Czy muszę złożyć jakiś pozew o zniesienie alimentów? Niniejsza opinia została sporządzona na podstawie (...)

 • Egzekucja z wynagrodzenia za pracę i z emerytury6 Lutego 2009

  Moja matka ma zadłużenie w banku. Jeżeli ja, jako syn nie odrzucę spadku, czyli aktywów i pasywów, z tego co rozumiem będę musiał odpowiadać za długi mojej matki. W związku z tym (...)

 • Ponowne małżeństwo a renta rodzinna19 Lipca 2007

  pracuje. Czy Matce w takim układzie ZUS zabierze rentę rodzinną? Czy po wyjściu matki powtórnie za mąż, nie będę odpowiadał za jej długi w banku jeżeli nie (...)

 • Renta rodzinna5 Maja 2006

  wyrok Sądu Apelacyjnego ma klauzulę wykonalności i czy podlega egzekucji komorniczej? Czy do obliczenia podstawy comiesięcznych świadczeń rentowych brane są wszystkie dochody (...)

 • Czy muszę płacić alimenty jeżeli córka nie pójdzie na studia dzienne? 23 Kwietnia 2015

  pójdzie na studia zaoczne, albo wieczorowe, czy jeżeli nie pójdzie na dzienne, to czy nadal będę musiał płacić alimenty? Opinię prawną sporządzono dla Pana na podstawie: -ustawy z dnia (...)

 • Środek odwoławczy składany za granicą19 Marca 2009

  po prostu wnieść zażalenie w imieniu syna? Czy syn może udzielić mi pełnomocnictwo do tej sprawy i czy musi być ono formalnie potwierdzone np. notarialnie (w ciągu 7 dni nie do zdobycia)? (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane