Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Wnioskodawca o wpis do KRS8 Maja 2003

  art. 164 § 1 ksh mówi, że wnioski do KRS podpisuje zarząd spółki. Kto wobec tego ma ten wniosek podpisać jeśli składa go "Inny wnioskodawca"? Innym wnioskodawcą może (...)

 • Odpowiedzialność prokurenta i wspólnika13 Sierpnia 2007

  nie odpowiadają za zobowiązania spółki z o.o. Niemniej w przypadku ogłoszenia upadłości spółki obejmującej likwidację majątku dłużnika, wspólnik w praktyce traci wkład wniesiony do spółki. (...)

 • Prokurent jako nabywca udziałów dla spółki30 Sierpnia 2007

  art. 99 kc (Jeżeli do ważności czynności prawnej potrzebna jest szczególna forma, pełnomocnictwo do dokonania tej czynności powinno być udzielone w tej samej formie). Prokura musi być wpisana (...)

 • Formularze do wpisów25 Czerwca 2003

  Proszę o wyjaśnienie jak wygląda forma prawidłowo złożonego do KRS wniosku o zmianę informacji. Czy ma to być prawidłowo wypełniony formularz KRS - Z3 i formularz opisujący (...)

 • Prokura w spółce jawnej20 Października 2004

  W jakiej formie musi być ustanowiona prokura? Czy prokurent może mieć ograniczony zakres reprezentacji spółki do określonych spraw, czy może być warunek, że działa (...)

 • Uprawnieni do zgłoszenia zmiany umowy do KRS7 Grudnia 2004

  reprezentacji spółki określony w umowie. spółka z o.o., umowa spółki, zmiana umowy spółki, wniosek o wpis do KRS, zarząd, Krajowy Rejestr Sądowy

 • Pełnomocnik w spółce cywilnej4 Kwietnia 2006

  wystarczy pełnomocnictwo ogólne do wszystkich spraw, czy muszą być wyszczególnione konkretne czynności? Banki żądają pełnomocnictwa do konkretnej czynności i klauzuli apostille, (...)

 • Zmiana danych KRS10 Września 2007

  złożenie oświadczenia o odwołaniu prokury (art. 208 par. 7 k.s.h.). Oczywiście zarząd może podjąć uchwałę o odwołaniu prokurenta. KRS Reasumując, do KRS należy złożyć (...)

 • Reprezentacja spółki z o.o. przed sądem30 Października 2007

  Spółki? Czy Spółkę może reprezentować Wspólnik, który nie jest pracownikiem Spółki, ale posiada pełnomocnictwo do tego typu czynności od Zarządu Spółki? Czy Spółkę (...)

 • Zbycie nieruchomości spółki przez prokurenta 2 Lipca 2008

  W spółce z o. o. ma być ustanowiony prokurent. Czy może on samodzielnie sprzedać nieruchomość należącą do spółki? Prokurent jest co prawda pełnomocnikiem umocowanym (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

 • alimenty na byłą żonę

  witam, od 3 lat jestem po rozwodzie (sąd orzekł, że wina leży po mojej stronie), płacę regularnie alimenty na dziecko 450zł/m-c przy zarobkach 2100zł (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane