Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • W jaki sposób mogę się ochronić przed zwolnieniem z pracy?10 Sierpnia 2015

  czynności Nadto, zgodnie z art. 1864 k.p. pracodawca dopuszcza pracownika po zakończeniu urlopu wychowawczego do pracy na dotychczasowym stanowisku, a jeżeli nie jest to możliwe, (...)

 • Jak uwolnić się od zakazu konkurencji? 8 Lipca 2015

  konkurencyjnej wobec pracodawcy ani też świadczyć pracy w ramach stosunku pracy lub na innej podstawie na rzecz podmiotu prowadzącego taką działalność (zakaz konkurencji).  § (...)

 • Uchybienia w oddelegowaniu do innej pracy15 Stycznia 2007

  zdolności do wykonywania pracy na dotychczasowym stanowisku. Pracodawca ma obowiązek skierować Pana na takie badania. Nawet jeśli pracodawca nie skieruje Pana na (...)

 • Zatrudnienie po urlopie wychowawczym 26 Września 2008

  . Pracodawca zamierza od 01.10.2008 uruchomić sklep obwoźny z wędlinami. Praca w nim polega na wyjazdach na targowiska do różnych miejscowości. Pracownica ma dziecko 3,5 letnie. Czy (...)

 • Ważność szkoleń BHP15 Lipca 2014

  przed dopuszczeniem do pracy (wstępne) nie jest wymagane w przypadku podjęcia przez niego pracy na tym samym stanowisku pracy, które zajmował u danego pracodawcy bezpośrednio (...)

 • Uzasadnienie rozwiązania umowy o pracę za wypowiedzeniem dla pracownika ubliżającego pracodawcy8 Kwietnia 2011

  absencja nastąpiła, kosztów z tym związanych oraz faktu, że pracownik niekoniecznie może nadawać się do pracy na tym samym stanowisku na tym samym poziomie, nawet, (...)

 • Stosunek pracy na podstawie powołania15 Grudnia 2008

  ;wnież wskazać na przepis art. 71 kodeksu pracy, zgodnie z którym, na wniosek lub za zgodą pracownika pracodawca może zatrudnić go w okresie wypowiedzenia przy innej (...)

 • Zmiana warunków pracy a czasowe powierzenie11 Lutego 2010

  stanowisku i to jest mój przywilej; w tej całej przykrej sytuacji. Wiem jednak także, że przełożony ma prawo skierować mnie raz w roku na 3 miesiące do innej pracy. Czy przełożony (...)

 • Szkolenie zatrudnionego pracownika a podnoszenie kwalifikacji1 Lipca 2011

  Czy szkolenie pracownika mające na celu umożliwienie mu wykonywania codziennej pracy, gdy jest już zatrudniony na danym stanowisku jest podnoszeniem kwalifikacji? Zgodnie z (...)

 • Badania psychotechniczne14 Listopada 2011

  warunków uciążliwych oraz aktualne wyniki badań i pomiarów czynników szkodliwych dla zdrowia, wykonanych na tych stanowiskach.   Jak można założyć do wykonywania pracy (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane