Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

  • Opinia z poprzedniego miejsca pracy1 Lipca 2005

    Czy pracodawca jest zobowiązany do wystawienia opinii na życzenie pracownikowi za jego okres pracy? Jak zmusić pracodawcę do wystawienia takiej opinii, jeśli (...)

  • Obowiązek wystawienia referencji pracownikowi11 Marca 2009

    Pracownik wystąpił na piśmie z prośbą o wystawienie opinii (referencji) pisemnej o jego pracy za okres zatrudnienia w firmie. Czy pracodawca ma obowiązek wydać opinię, czy (...)

  • Informacje od byłego pracodawcy5 Października 2004

    pracodawcy tego kandydata. Do 1996 roku obowiązywał przepis, zgodnie z którym istniał obowiązek wystawienia pracownikowi wraz ze świadectwem pracy opinii. Jednak od tego czasu instytucja (...)

  • Dane osobowe pracownika i kandydata do pracy6 Kwietnia 2007

    . Czy jeśli pracownik/kandydat nie wyrazi na to zgody to pracodawca może odmówić zatrudnienia takiej osoby? Czy pracodawca może wprowadzać takie praktyki? Jest pewien zakres danych (...)

  • Wypowiedzenie zmieniające a związki zawodowe23 Lipca 2007

    Pracodawca chce wypowiedzieć pracownikowi warunki pracy i płacy. Nie wie czy pracownik jest członkiem związków zawodowych (w zakładzie pracy działają 3 organizacje związkowe). Czy (...)

  • Czas pracy a delegacja4 Czerwca 2012

    - zgodnie z umową o pracę, koniec Kutno) czas pracy 12 godzin. Pracodawca twierdzi, że wypłacając delegację służbową jako rekompensatę za brak możliwości wystawienia pasażera do miejsca (...)

  • Ubezpieczenie z umowy o pracę z pracownicą w ciąży10 Czerwca 2005

    związku z rozwiązaniem lub wygaśnięciem stosunku pracy pracodawca ma obowiązek niezwłocznego wystawienia pracownikowi świadectwa pracy – zgodnie z art. 97 kodeksu pracy. (...)

  • Termin wydania świadectwa pracy8 Czerwca 2005

    pracownik jest do 31 lipca. Zgodnie z art. 97 § 1 kodeksu pracy pracodawca ma obowiązek niezwłocznego wydania pracownikowi świadectwa pracy w związku z rozwiązaniem lub wygaśnięciem (...)

  • Definicje wynagrodzenia brutto i netto26 Stycznia 2010

    Czy istnieje wiążąca w praktyce sądowej definicja wynagrodzenia (dochodów) brutto i netto? Czy tez są to pojęcia \"płynne\" tzn. czy za dochód netto można przyjąć dochód brutto (...)

  • Zatrudnienie w dwóch firmach14 Września 2010

    pracy, na mocy którego za zgodą pracownika, wyrażoną na piśmie, pracodawca może udzielić pracownikowi urlopu bezpłatnego w celu wykonywania pracy u innego pracodawcy przez okres ustalony (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

  • Dni wolne za święta w sobotę

    1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

  • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

    Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

  • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

    CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

  • Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

    Dziś dostałem od pracodawcy zawiadomienie, że zgodnie z art.23 1 & 3 k.p z dniem 19.01.2003 część zakładu pracy w którym pracuję przechodzi (...)

  • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

    Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane