Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Opodatkowanie dochodu uzyskanego za granicą (USA)7 Kwietnia 2006

  pozycji 163 podatnik obowiązany jest obliczyć i wykazać podatek od kwoty wykazanej w pozycji 162 według skali podatkowej obowiązującej w 2005 r. Podatnik ma prawo, odliczyć od podatku (...)

 • ulga na spłatę odsetek od kredytu mieszkaniowego29 Marca 2006

  rzecz biorąc, można stwierdzić, że odliczyć można tylko te odsetki od zaciągniętego kredytu czy pożyczki, które związane są z budową bądź zakupem nowych mieszkań (...)

 • Faktury z innych państw UE9 Marca 2006

  setOstatni( '28' ); podatku od towarów i usług; kosztem uzyskania przychodów nie jest jednak podatek należny w części przekraczającej kwotę setOstatni( '29' ); podatku od nabycia (...)

 • Zwrot VAT od materiałów budowlanych5 Października 2006

  o zwrot podatku. Z opisu na formularzu wynika, że jeśli jest dużo pozycji na fakturze można zastosować metodę "od-do". W tym zakresie nie ma jednak wytycznych ani jednolitej (...)

 • Podatek od sprzedaży nieruchomości23 Kwietnia 2009

  zapłaciłem, to darowizna od rodziców, darowizna nie zgłoszona. W efekcie tego boję się, że będę musiał zapłacić podatek od darowizny oraz odsetki karne. Co mam zrobić, aby się od (...)

 • Odliczenie składki zdrowotnej od podatku27 Maja 2006

  od obliczonego podatku. Zgodnie z art. 27b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, podatek dochodowy w pierwszej kolejności ulega obniżeniu o kwotę składki na (...)

 • Opodatkowanie dochodu z pracy za granicą10 Czerwca 2005

  art. 21 ust. 1 pkt 20 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, wolna od podatku pozostaje część dochodów osób, które mają miejsce zamieszkania na terytorium Polski, (...)

 • Naprawa samochodu z OC sprawcy a VAT2 Października 2008

  , aby nie ponosić dodatkowej straty w postaci VAT, którego podobno nie można odliczyć? Stosownie do postanowień art. 86 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług (VAT) w (...)

 • Ulga odsetkowa a kwestie dowodowe19 Stycznia 2005

  na udowodnienie przysługiwania tej ulgi? Jak mam dokonać tego odliczenia? Od podstawy obliczenia podatku można odliczyć faktycznie poniesione kwoty na spłatę odsetek (...)

 • Ubezpieczenie medyczne z ubezpieczeniem na życie11 Września 2007

  zawartych lub odnowionych umów ubezpieczenia na rzecz pracowników, z wyjątkiem (a więc zaliczanych do kosztów podatkowych) umów dotyczących: ubezpieczenia na życie, ubezpieczenia (...)

 • Mienie przesiedleńcze z Norwegii28 Września 2007

  użytku zwolnione są od podatku, jeżeli zostały zgłoszone do procedury dopuszczenia do obrotu przed upływem 12 miesięcy od dnia przybycia osoby przesiedlającej się na terytorium (...)

 • Podatek od spadku obejmującego nieruchomość i busa27 Października 2006

  2).   Po odliczeniu powyższych zwolnień i ulg należy sprawdzić, czy w przypadku każdego ze spadkobierców z osobna nadwyżka przekracza kwotę wolną od opodatkowania (wówczas od (...)

 • Życzenia opublikowane w prasie a koszty firmy.29 Sierpnia 2006

  pracownicy firmy YYYYY. Czy jest to koszt uzyskania przychodu? Czy można odliczyć podatek VAT? Zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym (...)

 • Samochód w spółce z o.o.7 Grudnia 2007

  rozliczenia VAT od ich zakupu oraz od paliwa. My twierdzimy, że zakupiliśmy i eksploatujemy samochody ciężarowe, a więc z pełnym odliczeniem VAT od ich zakupu i z odliczaniem VAT od (...)

 • Leasing samochodu osobowego. Vat i koszt podatkowy19 Kwietnia 2005

  CIT? Czy są jakieś inne ograniczenia w tym zakresie? Czy można odliczyć 50% VAT od tych rat, ale nie więcej niż 5000 zł.? Pytający odnosi się wprost do przepisów prawa (...)

 • Zakup płyt CD z muzyką do salonu fryzjerskiego29 Września 2006

  VAT. Uprawnienie to przysługuje podatnikowi bez względu na to, czy w podatku dochodowym został przekroczony limit wydatków na reprezentację i reklamę. W sposób bardzo obrazowy, (...)

 • Zakup skutera - odliczenie VAT5 Czerwca 2006

  Planuję zakup skutera o wartości 3500 zł netto, 4270 zł brutto. Czy można odliczyć VAT od zakupu tego środka trwałego? Podstawową zasadą wyrażoną w art. 86 ustawy o podatku (...)

 • Odliczenie VAT - reprezentacja i reklama10 Sierpnia 2005

  można uznać, iż wszelkie nieodpłatne czynności przekazania towarów na cele związane z prowadzeniem przedsiębiorstwa, w tym również na cele reprezentacji i reklamy nie są teraz opodatkowane. (...)

 • Nauka pływania dla dziecka a PIT28 Marca 2006

  Czy można odliczyć od podatku koszt nauki pływania dla dziecka? Od 1 stycznia 2004 r. zlikwidowane zostały następujące ulgi podatkowe w podatku dochodowym od (...)

 • Podwójne opodatkowanie i ulgi12 Sierpnia 2005

  odliczenia podatku zapłaconego za granicą, w Polsce podatek zapłacony za granicą podlega odliczeniu od podatku obliczonego od łącznych dochodów uzyskanych w roku podatkowym. W (...)

 • Decyzje podatkowe12 Lutego 2010

  sprawie wysokości stawek podatku od nieruchomości oraz zwolnień od tego podatku na 2010 rok, która zostanie - w dniu 08.02.2010 r.- opublikowana w Dzienniku Urzędowym z mocą (...)

 • Ulga odsetkowa - limit odliczeń15 Stycznia 2007

  W roku 2006 limit kredytu, od którego można odliczać od podstawy obliczenia podatku odsetki od dochodu wynosił 189 000 zł. Czy to jest limit roczny? Czy mogę (...)

 • Ubezpieczenie w II filarze kosztem podatkowym5 Października 2006

  również, że w roku 2006 składka na ubezpieczenie zdrowotne wynosi 8,75 % podstawy wymiaru, a od podatku można odliczyć jedynie 7,75% podstawy wymiaru. Szczegółowe kwestie, (...)

 • Definicje wynagrodzenia brutto i netto26 Stycznia 2010

  w umowie o pracę wynagrodzenie brutto, a z przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wynika jedynie obowiązek pobierania od tego wynagrodzenia zaliczki na (...)

 • Zaliczki i zwolnienie podmiotowe w VAT17 Sierpnia 2005

  Jakie zasady odprowadzania podatku VAT od zaliczek istniały przed zmianą przepisów, która miała miejsce w 2004 r.? Jaka była kwota zwolnienia od podatku VAT przed wspomnianą zmianą? (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane