Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Moment zaliczenia składek ZUS do kosztów25 Lutego 2007

  Prowadzę działalność gospodarczą opodatkowaną na zasadach ogólnych - podatkowa księga przychodów i rozchodów. Przyjęta metoda zaliczania kosztów to metoda kasowa. Opłacam składki na (...)

 • Kurator spółki jako pracodawca23 Listopada 2004

  niewyjaśniona w doktrynie i orzecznictwie) podmiotem takiego przestępstwa w razie np. sprzeniewierzenia środków znajdujących się na rachunku bankowym, a przeznaczonych np. na wypłatę wynagrodzenia (...)

 • Prawo do zasiłku dla bezrobotnych8 Listopada 2005

  pracę, od którego istnieje obowiązek opłacania składki na Fundusz Pracy. Składki na Fundusz Pracy opłaca się za okres trwania obowiązkowych ubezpieczeń (...)

 • Składka na Fundusz Pracy i FGŚP29 Lipca 2005

  naliczenia ubezpieczenia emerytalnego rentowego i chorobowego? Płatnicy składek są zobowiązani za każdy miesiąc kalendarzowy naliczać i opłacać składki na Fundusz Pracy i Fundusz (...)

 • Rozpoczęcie działalności2 Lipca 2007

  , zakładamy, że zatrudnia Pan pracowników. Zgodnie z art. 104 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy obowiązkowe składki na Fundusz Pracy, ustalone są (...)

 • Zasiłek a zatrudnienie w firmie męża4 Marca 2009

  najniższe wynagrodzenie w przeliczeniu na okres miesiąca;c) opłacał składki na ubezpieczenie społeczne z tytułu prowadzenia pozarolniczej działalności lub współpracy, przy (...)

 • PIT-11 pracownika delegowanego do Danii10 Marca 2009

  Pracodawca polski zatrudnił pracownika w celu delegowania do pracy w Danii. W umowie o pracę pracownik ma wpisane jako miejsce świadczenia pracy miasto duńskie. Podatki i składki na (...)

 • Zawiadomienie Powiatowego Urzędu Pracy19 Grudnia 2005

  , gdyż z dniem, w którym wygasł obowiązek ubezpieczenia społecznego wygasł też obowiązek opłacania składki na Fundusz Pracy. PUP, praca, zatrudnienie, umowa, zawiadomienie

 • Składki od wynagrodzenia z zagranicy19 Listopada 2004

  zakładzie. Kwota na ubezpieczenie wypadkowe, którą płaci pracodawca wynosi od 25,70 zł przy procencie 0,97 (małe ryzyko) do 102,29 zł przy procencie 3,86 (duże ryzyko). Poza tym składka (...)

 • Składka na FGŚP a wynagrodzenie minimalne20 Września 2007

  FGŚP? Czy podobnie jak przy ustalaniu składki na Fundusz Pracy ma znaczenie czy ich wynagrodzenie jest wyższe od minimalnego? Art. 104 ust. 1 ustawy o promocji (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane