Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Opodatkowanie "wczasów pod gruszą"15 Września 2004

  Czy od kwoty wypłaconej pracownikowi z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych na \"wczasy pod gruszą\" należy potrącić, oprócz podatku dochodowego, także składki na ubezpieczenie (...)

 • Obowiązek podatkowy i ZUS studenta wolontariusza27 Października 2005

  odprowadzamy składki ZUS i podatek dochodowy od osób fizycznych? Osoby wykonujące pracę w oparciu o wolontariat nie podlegają z tego tytułu ubezpieczeniom społecznym ani nie odprowadzana (...)

 • Świadczenie urlopowe z KN a inne świadczenia29 Sierpnia 2007

  przedmiocie dofinansowania "wczasów pod gruszą". Możliwość skorzystania z wczasów pod gruszą zależy więc od polityki socjalnej zakładu pracy i postanowień regulaminu. (...)

 • Pracownik zmienia delegację z Czech do USA17 Maja 2006

  , a składki są opłacane w kraju przejściowego zatrudnienia, to okres ten będzie brany pod uwagę przy ustalaniu prawa do emerytury czy renty i świadczenie będzie wypłacane - zależnie (...)

 • Renta rodzinna5 Maja 2006

  tylko te, które rodzą obowiązek odprowadzania składki do ZUS ? Co z dochodami z tytułu umowy o dzieło z 50% kosztami uzysku? Czy w celu wypłaty zaległej renty jestem zobowiązany dostarczyć (...)

 • Wynagrodzenie a PKPiR kasowo20 Lutego 2009

  lutego zaksięgowałem w styczniu, pod warunkiem że ZUS został opłacony terminowo do dnia 15 lutego. Jeśliby ZUS nie zostałby opłacony w terminie - wynagrodzenie zaksięgowałbym 7 lutego. (...)

 • Umowa z członkiem zarządu18 Listopada 2005

  Czy Przewodniczący Rady Nadzorczej w spółce z o.o. może zawrzeć umowę zlecenie z powołanym Prezesem Zarządu. W naszej Spółce Prezes ma taką umowę i odprowadzamy od jego umowy ZUS (...)

 • Wyliczenie kapitału początkowego20 Czerwca 2006

  którego należało wyliczyć współczynnik (liczy się od okresów składkowych – zatrudnienie a nie od nieskładkowych – studia) i wysokość kapitału zakładowego. składki, (...)

 • Ubezpieczenie pracownika oddelegowanego17 Grudnia 2004

  robotnicze oraz kwatery prywatne wynajmowane na cele zbiorowego zakwaterowania do limitu 500 zł. oddelegowanie pracownika, składki ZUS za pracownika oddelegowanego, delegacja, ZUS, składki, (...)

 • Praca nakładcza i działalność gospodarcza a ZUS5 Lipca 2006

  opłacanie składek emerytalnych z części wynagrodzenia należnego z pracy nakładczej. Natomiast złożyłem stosowny druk wyrejestrowujący z ZUS z pełnej składki oraz dokonałem od nowego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • CHOROBOWE

  Witam!Proszę mi odpowiedzieć za ile dni chorobowego płaci pracodawca a od ,którego dnia płaci ZUS/Chciałam też zapytać czy zakład pracy może (...)

 • ZUS i zadłużenie

  Witam Proszę o rade w nast sprawie; Prowadziłem kiedyś firmę, która okazała się niewypałem, w ten sposób dorobiłem się mnóstwa długów, wtym (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Wypadek w pracy, L4 i odszkodowanie

  Tydzień temu miałem wypadek przy pracy. Rana cięta podczas pracy fizycznej, wezwano ambulans i miałem szytego kciuka lewej ręki. Lekarz wypisał L4. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane