Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Opodatkowanie "wczasów pod gruszą"15 Września 2004

  Czy od kwoty wypłaconej pracownikowi z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych na \"wczasy pod gruszą\" należy potrącić, oprócz podatku dochodowego, także składki na ubezpieczenie (...)

 • Obowiązek podatkowy i ZUS studenta wolontariusza27 Października 2005

  odprowadzamy składki ZUS i podatek dochodowy od osób fizycznych? Osoby wykonujące pracę w oparciu o wolontariat nie podlegają z tego tytułu ubezpieczeniom społecznym ani nie odprowadzana (...)

 • Jak uzyskać większy zasiłek macierzyński? 24 Kwietnia 2015

  działalności gospodarczej. Obowiązek opłacania składek podwyższonych powstanie od daty złożenia wniosku. Biorąc pod uwagę zasady ustalenia zasiłku macierzyńskiego, korzystniejszym rozwiązaniem (...)

 • Jak uzyskać większy zasiłek macierzyński? 24 Kwietnia 2015

  działalności gospodarczej. Obowiązek opłacania składek podwyższonych powstanie od daty złożenia wniosku. Biorąc pod uwagę zasady ustalenia zasiłku macierzyńskiego, korzystniejszym rozwiązaniem (...)

 • Świadczenie urlopowe z KN a inne świadczenia29 Sierpnia 2007

  przedmiocie dofinansowania "wczasów pod gruszą". Możliwość skorzystania z wczasów pod gruszą zależy więc od polityki socjalnej zakładu pracy i postanowień regulaminu. (...)

 • Renta rodzinna5 Maja 2006

  tylko te, które rodzą obowiązek odprowadzania składki do ZUS ? Co z dochodami z tytułu umowy o dzieło z 50% kosztami uzysku? Czy w celu wypłaty zaległej renty jestem zobowiązany dostarczyć (...)

 • Czy można samodzielnie odprowadzić składki na ZUS?11 Maja 2015

  Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (na formularzu ZUS ZUA) – objęcie ubezpieczeniem następuje od dnia wskazanego we wniosku o objęcie ubezpieczeniami, nie wcześniej jednak niż od (...)

 • Czy na emeryturze można pracować?13 Kwietnia 2015

  1999 r. do 1 lipca  2000 r wystarczyło osiągnięcie wieku emerytalnego, a od 1 lipca 2000 r. do 8 stycznia 2009 r. treścią ryzyka było prawo do zaprzestania pracy, natomiast od 8 stycznia (...)

 • Wyliczenie kapitału początkowego20 Czerwca 2006

  którego należało wyliczyć współczynnik (liczy się od okresów składkowych – zatrudnienie a nie od nieskładkowych – studia) i wysokość kapitału zakładowego. składki, (...)

 • ZUS zakwestionował wpłacone przeze mnie podwyższone składki 27 Lipca 2015

  sprawdzić, czy działalność jest prowadzona w sposób rzeczywisty, czy fikcyjny. Ponadto może kontrolować, czy umowa o pracę jest zawarta w rzeczywistym celu i jest wykonywana. Takie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • CHOROBOWE

  Witam!Proszę mi odpowiedzieć za ile dni chorobowego płaci pracodawca a od ,którego dnia płaci ZUS/Chciałam też zapytać czy zakład pracy może (...)

 • ZUS i zadłużenie

  Witam Proszę o rade w nast sprawie; Prowadziłem kiedyś firmę, która okazała się niewypałem, w ten sposób dorobiłem się mnóstwa długów, wtym (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Wypadek w pracy, L4 i odszkodowanie

  Tydzień temu miałem wypadek przy pracy. Rana cięta podczas pracy fizycznej, wezwano ambulans i miałem szytego kciuka lewej ręki. Lekarz wypisał L4. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane