Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Przestepstwo a wykroczenie skarbowe28 Grudnia 2005

  ;czynu zabronionego określonego w ww. § 1 podlega karze grzywny za wykroczenie skarbowe.  Zatem od przekroczenia tzw. ustawowego progu zależy, czy czyn jest przestępstwem, czy wykroczeniem. Ustawowy

 • Jazda na oleju opałowym 27 Października 2010

  . W naszej ocenie takie zachowanie osoby używającej oleju opałowego niezgodnie z jego celem jest czynem charakteryzującym się ciągłością (ale nie czynem ciągłym). Oznacza to, że sprawca (...)

 • Odpowiedzialność karna skarbowa21 Kwietnia 2006

  o skutkach prawnych braku zgody. Osoba, która zapłaci grzywnę nałożoną mandatem nie jest uważana za osobę karaną, jeżeli natomiast nie godzi się ona na mandat, sprawa jest kierowana (...)

 • Najem hotelowy a spokój członków spółdzielni18 Lipca 2012

  ciszy nocnej jest wykroczeniem określonym w art. 51 § 1 k.w. Zgodnie z tym przepisem, kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek (...)

 • Definicja czynu przepołowionego11 Lipca 2002

  rzeczy skradzionej przekracza 250 zł, jest już to przestępstwo kradzieży z kodeksu karnego. O tym czy w omawianej sytuacji sąd zakwalifikuje czyn jako wykroczenie zadecydują wszystkie wskazane (...)

 • Zażalenie do prokuratury25 Czerwca 2007

  . 170 kpk wniosek dowodowy odddala się, jeżeli: przeprowadzenie dowodu jest niedopuszczalne, okoliczność, która ma być udowodniona, nie ma znaczenia dla rozstrzygnięcia sprawy albo jest (...)

 • Zbieg przestępstwa z wykroczeniem4 Stycznia 2006

  Czy dopuszczalne jest stosowanie przez Policję do kierującego pojazdem, wobec którego już się uprawomocnił orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów, jednoczesne ukaranie mandatem (...)

 • Niezłożenie w terminie deklaracji skarbowej31 Sierpnia 2010

  innych, podkreślmy wątpliwych, możliwości powołania się na okoliczności wyłączające winę należy stwierdzić, że sprawca winien skorzystać z możliwości dobrowolnego poddania się karze (...)

 • Dwa adresy zameldowania a emerytura31 Marca 2006

  i prawnego punktu widzenia nie ma związku z tym, że jest Pan właścicielem obu nieruchomości. Miejscem ujawnienia Pana prawa własności jest księga wieczysta, czy odpowiedni rejestr w (...)

 • Uprawnienia zatrzymanego przez policję3 Listopada 2010

  na temat np. tego dokąd idę. Albo czy usiłującą wylegitymować mnie osobę mogę poprosić o uprzednie jej wylegitymowanie się i od tego uzależnić okazanie swoich dokumentów. Czy mogę (...)

 • Mandat w postępowaniu karnym skarbowym31 Lipca 2005

  wymierzono za czyn niebędący wykroczeniem skarbowym. Uchylenie następuje na wniosek ukaranego złożony w terminie zawitym 7 dni od daty uprawomocnienia się mandatu lub z urzędu. Uprawnionym (...)

 • Postępowanie w sprawie o wykroczenie10 Marca 2009

  , a następnie obwiniony, czy sąd może najpierw przesłuchać obwinionego, a następnie świadka i od czego to zależy? Czy sad grodzki ma obowiązek zapytać obwinionego, czy leczył się (...)

 • Zakłócanie spokoju19 Grudnia 2011

  , który orzekł, że np. „zorganizowanie przyjęcia weselnego z orkiestrą nie jest wykroczeniem (art. 51 § 1 kw), gdyż jest zwyczajowo przyjęte w polskiej kulturze i powszechnie (...)

 • Kierowanie pojazdem bez uprawnień28 Stycznia 2008

  Osoba posiadająca prawo jazdy kategorii B prowadzi motocykl o pojemności 500 cm3. Jakie są konsekwencje prawne za wykroczenie tego typu? Czy jest możliwa utrata prawa jazdy? Opisane w pytaniu

 • Szkolenie pracownika poza godzinami pracy6 Października 2003

  Chciałbym dowiedzieć się, czy jest dozwolony przypadek pracy w godzinach nocnych (i tylko w nocnych) przez sześć dni w tygodniu włącznie z każdą niedzielą przez okres niemal czterech (...)

 • Przyznanie się do popełnienia przestępstwa17 Stycznia 2006

  . Tutaj przesłankami skorzystania z tej instytucji jest uregulowanie należności publicznoprawnej, zapłacenie kary grzywny w odpowiedniej wysokości w zależności czy mamy do czynienia z przestępstwem (...)

 • Przyznanie punktów karnych po ukaraniu mandatem16 Listopada 2004

  widzimisię przyznawać punkty karne lub nie, czy też przyznanie ich w takiej sytuacji jest po prostu obligatoryjne? Opisane zachowanie kierowcy jest wykroczeniem. Odpowiada za nie (...)

 • Czy policja miała prawo do tej interwencji? 19 Sierpnia 2015

  ; warto wtedy odwołać się i bronić przez błędnymi ustaleniami organu ścigania. Na tym etapie jednak nie ma Pani przedstawionych żadnych zarzutów i nie ma do czego się odnieść &ndash

 • Wysyłanie reklam pocztą i przez e-mail6 Lutego 2009

  powyższych instytucji muszę zdobyć wcześniej od tych instytucji zgodę czy z racji np. misji społecznej taka zgoda nie jest potrzebna. Jeżeli taka zgoda jest potrzebna, to co powinno (...)

 • Sprawa prywatnoskargowa i o wykroczenia25 Lipca 2003

  toczącej się już sprawy, czy musi taki wniosek o ukaranie wnieść osobno Policja z oskarżenia publicznego? Czy Policja może dołączyć się do już toczącej się sprawy? (...)

 • Wybicie drzwi bez zgody współwłaścicieli28 Marca 2008

  swojego lokalu i uzasadnił, że w oryginalnych planach jego drzwi istnieją (być może, nie wiem). Z mojej wiedzy jakiekolwiek prace w części wspólnej (niezależnie, czy to są udziały, czy (...)

 • Wysyłanie sms-ów a prawo do prywatności10 Stycznia 2007

  nie można nigdy zadzwonić (jest prawdopodobnie włączany tylko dla celu wysłania tych sms-ów), a numer ten nie jest zarejestrowany u operatora (jest to więc prawdopodobnie numer typu (...)

 • Pierwsza praca - urlop7 Lutego 2005

  Pracownik jest zatrudniony od 26.04.2004 r. (jest to jego pierwsza praca), na czas określony do 30.04.2005 r. Zgodnie z kodeksem pierwszy urlop należy mu się po roku pracy. Czy jesteśmy (...)

 • Postępowanie w sprawach nieletnich12 Grudnia 2008

  wykroczeniem ściganym na żądanie pokrzywdzonego. Również przestępstwo z art. 288 Kodeksu karnego jest ścigane na wniosek pokrzywdzonego. Jednakże z racji tego, że sprawca czynu jest (...)

 • Zameldowanie osoby z podwójnym obywatelstwem2 Grudnia 2006

  Osoba posiadająca obywatelstwo polskie i amerykańskie chce się zameldować na stałe w Polsce, aby mógł przebywać legalnie w Polsce, gdy przyjeżdża na dłuższe okresy czasu. Czy jest (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zostałam oszukana! Czy ktoś mi pomoże ?

  Dzień dobry! Szukam pomocy lun odpowiedzi na sporo pytan. Otóż dalam ogloszenie do internetu że poszukuje pracy mój przyszly pracodawca zadzwonił (...)

 • Wypadek samochodowy

  Witam. Parę dni temu mój ojciec miał wypadek samochodowy, oślepiło go słońce i nie zauważył pędzącego samochodu, wymusił więc pierszeństwo. (...)

 • czym jest czyn deliktowy?

  Niestety nie znam nomenklatury prawnej, dlatego proszę o pomoc, czy jest czyn czy odpowiedzialność deliktowa? Odpowiedź na to pytanie należy uzależnić (...)

 • PAŁKA TELESKOPOWA

  Witam, ostatnio zostałem napadnięty przez 3 agresorów. Jeden z nich miał pałkę teleskopową typu baton. JA do brony użyłem swojej pałki teleskopowej (...)

 • Art. 97 kodeksu wykroczeń

  heja ludziska dostałem dziś mandat z art. 97 kw - parkowanie w obrębie skrzyżownia 300 zl jeden punkt. zostałem poinformowany, że to jest sztywna (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane