Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Dzień wolny z powodu śmierci byłego teścia14 Stycznia 2009

  powyższym, w związku z pogrzebem teścia przysługuje Pani 1 dzień wolnego.   dzień wolny, wolne, pracownik, pogrzeb, teść, powinowactwo, rozwód, były teść

 • Porządek dziedziczenia18 Lutego 2005

  , lecz wyniesiony z pierwszego małżeństwa. Czy jeśli one dziedziczą pośrednio po mojej babci, to czy ja lub moja mama dziedziczymy po drugim mężu babci? Córki tego pana są w (...)

 • Urlop okolicznościowy z powodu śmierci babci męża4 Maja 2012

  Mojemu mężowi zmarła babcia, czy należy mi się 1 dzień urlopu okolicznościowego? Zasadniczo nie, gdyż prawo do jednodniowego urlopu okolicznościowego przysługuje w razie śmierci babki (...)

 • Podział majątku a udział w spółce z o.o.26 Czerwca 2006

  , że 2/3 są zapisane na żonę (darowizna jej ojca) oraz 1/3 na córkę (testament mojej babci). Wcześniej ta nieruchomość cała była własnością mojej babci, jednak te 2/3 krążyły (...)

 • Umowa dożywocia a obowiązek alimentacyjny13 Września 2010

  za to utrzymywały siebie i dom. Ale teraz ja dopłacam te 2000 za opiekę z siostrą. Czy to dopłacanie jest w moim obowiązku z racji dożywocia babci, czy ewentualnie mam prawo żądać (...)

 • Urlop w razie pogrzebu osoby bliskiej1 Lipca 2004

  Żonie pracownika zmarła babcia, czy pracownikowi należy się urlop okolicznościowy, czy też musi wypisać wniosek o urlop wypoczynkowy? Niestety, ale zwolnienia od pracy przysługujące (...)

 • Dzień wolny od pracy a chorobowe20 Grudnia 2004

  inny dzień wolny, czy ten mi po prostu przepada? Przyznany dzień wolny od pracy wynika z uregulowania, że każde święto występujące w okresie rozliczeniowym i przypadające (...)

 • Ile mogę dostać alimentów na dzieci od mojego męża? 13 Lipca 2015

  stanu faktycznego należy zauważyć, iż najpewniej w wyroku rozwodowym na Pani męża nałożony zostanie obowiązek płacenia alimentów na rzecz córki, a na Panią obowiązek (...)

 • Obliczanie początku i końca biegu przedawnienia21 Września 2005

  . 24.00? Co jeżeli dzień końca biegu przedawnienia przypada na dzień wolny od pracy? W umowie mamy ustalony 7 dniowy termin płatności. Czy w takim przypadku kluczowy jest (...)

 • Wynagrodzenie za dzień ustawowo wolny24 Stycznia 2011

  powyższego należy stwierdzić, iż pracownicy należy się wynagrodzenie także za dzień ustawowo wolny od pracy, tj. 25 grudnia. Przy czym – podobnie jak w stosunku do innych dni (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane