Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Sprzedaż mieszkania lokatorskiego30 Marca 2007

  mieszkanie, bez dodatkowych opłat dla spółdzielni. Od marca br. zameldowałam się na stały pobyt w jej mieszkaniu (od września 2006 roku byłam zameldowana czasowo (...)

 • Darowizna mieszkania10 Listopada 2006

  W marcu 2006 roku ja i mój mąż otrzymaliśmy od rodziców mieszkanie 69m2 w formie darowizny. Wysokość tej darowizny w akcie notarialnym wynosi 200.000 PLN. W (...)

 • Sprzedaż i zakup mieszkania a podatek dochodowy8 Lutego 2008

  dwóch lat od dnia sprzedaży, na spłatę kredytu lub pożyczki, a także odsetek od kredytu lub pożyczki zaciągniętych na cele, o których mowa w lit. a), w banku lub w spółdzielczej (...)

 • Sprzedaż mieszkania otrzymanego w spadku4 Sierpnia 2006

  mieszkanie - tańsze, czy podatek dochodowy (10%) muszę zapłacić od całej wartości sprzedanego mieszkania, czy od różnicy wartości mieszkań (wiem, że mieszkanie/spadek (...)

 • Opodatkowanie dochodów z nieruchomości12 Września 2006

  ) przysługiwało danej osobie nieprzerwanie przez okres pięciu lat, licząc od końca roku, w którym nastąpiło nabycie lub wybudowanie. Przykładowo: podatnik nabył mieszkanie w (...)

 • ulga na spłatę odsetek od kredytu mieszkaniowego29 Marca 2006

  lub lokalu mieszkalnego w takim budynku od gminy albo od osoby, która wybudowała ten budynek w wykonywaniu działalności gospodarczej. W takiej sytuacji, obowiązkowe jest (...)

 • Wpis do Kw a powierzchnia mieszkania20 Grudnia 2005

  wkładu budowlanego po zakończeniu budowy. Budowa zakończyła się na początku 2000 roku. W lipcu 2000 roku odebraliśmy mieszkanie, został podpisany protokół obioru zawierający (...)

 • Sprzedaż darowanego mieszkania przed upływem 5 lat12 Września 2006

  darowizn, przewidzianą w art. 16 ustawy o podatku od spadków i darowizn? Co z 10% podatkiem od uzyskanego przychodu - co będzie w takiej sytuacji przychodem? Czy w takiej (...)

 • Kwota darowizn i pożyczek zwolniona z podatku29 Sierpnia 2006

  zięciowi 19.274 zł na mieszkanie. Czy prawidłowe jest rozumowanie, że córka i zięć dostaną w sumie 77.096 zł - kwotę, która zostanie zwolniona z podatku? W przypadku, kiedy (...)

 • Wpis do księgi wieczystej mieszkania w spółdzielni5 Października 2007

  wieczystych. Jeśli nabył mieszkanie od osoby wpisanej jako właściciel czy, jak w przypadku własnościowego prawa do lokalu, jako osoba uprawniona, nabędzie skutecznie i nie będą (...)

 • Kumulacja zwolnień w podaku od darowizn12 Września 2005

  . 150.000 zł), mamy zamiar podarować je w tym roku temu samemu synowi. Czy w tym przypadku trzeba będzie zapłacić podatek od darowizny? Czy wszystkie 3 wyżej wymienione (...)

 • Prawo do lokalu spółdzielczego po śmierci męża5 Marca 2003

  . Członkiem spółdzielni i głównym lokatorem był mąż zainteresowanej. Po jego śmierci w 1992 roku żona została członkiem spółdzielni. Od tego czasu nie może uzyskać (...)

 • Dowód wpłaty od spółdzielni27 Stycznia 2004

  ramach którego spółdzielnia ma obowiązek wezwania mnie do zapłaty? Tzn. czy mogę w razie problemów użyć argumentu: "przez rok Państwo mnie nie wzywali listem poleconym do zapłaty to wszystko (...)

 • Podatek od zbycia lokalu nabytego przez zamianę29 Stycznia 2007

  domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej, lub udziału w tych prawach. Od dochodu z odpłatnego zbycia nieruchomości i praw określonych w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. (...)

 • Nabycie własności gruntu od spółdzielni7 Sierpnia 2007

  W roku 1993 zakupiłem wolnostojący pawilonik handlowy od osoby fizycznej, umiejscowiony na gruncie dzierżawionym od Spółdzielni Mieszkaniowej. W roku 1995 powiększyłem (...)

 • Wykorzystanie środków z funduszu remontowego20 Listopada 2003

  Jesteśmy członkami spółdzielni mieszkaniowej, posiadaczami spółdzielczych własnościowych praw do lokali położonych w jednym z budynków. Od 1997 roku wpłacamy na fundusz remontowy (...)

 • Podatek od darowizny rodziców dla dziecka22 Sierpnia 2006

  od nabywców zaliczonych do I grupy podatkowej oblicza się od nadwyżki podstawy opodatkowania ponad kwotę wolną od podatku, według następujących skal: Kwoty nadwyżki w zł    Podatek

 • Czynsz za mieszkanie własnościowe spółdzielcze16 Stycznia 2009

  W kwietniu 2004 roku Spółdzielnia Budowlano Mieszkaniowa zawiadomiła mnie o podwyżkach czynszu. W lipcu 2008 roku otrzymałem od SBM wezwanie do zapłaty informujące o kilkutysięcznej (...)

 • Zasady korzystania z tzw. ulgi odsetkowej20 Listopada 2006

  mieszkalnego w takim budynku, albo zakupem nowo wybudowanego budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego w takim budynku od gminy albo od osoby, która wybudowała ten budynek w (...)

 • Odpowiedzialność za długi spółdzielni27 Stycznia 2004

  spółdzielni odpowiada za zobowiązania spółdzielni do wysokości wniesionego wkładu do spółdzielni (do wartości udziału). Oznacza to, że jeżeli członek spółdzielni wniósł (...)

 • Mieszkanie spółdzielcze własnościowe po rozwodzie19 Marca 2009

  członkowie spółdzielni. Nie będąc jednak członkiem spółdzielni nie uczestniczy Pani w pożytkach i innych przychodach z nieruchomości wspólnej i nie ponosi opłat związanych z działalnością (...)

 • Przekształcenie spółdzielczego lokalu a hipoteka 18 Września 2008

  Mam dylemat, czy mieszkanie spółdzielcze własnościowe przekształcić w odrębną własność. Mieszkanie zajmuję od 1991. Budynek wielorodzinny został wybudowany ze środków (...)

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej? 23 Kwietnia 2015

  nabywcy nieruchomości względem poszczególnych najemców zależne są od tego, czy dana umowa zawarta została na czas określony czy też nieokreślony. W przypadku (...)

 • Podatek od odpłatnego zbycia nieruchomości15 Września 2005

  Mąż otrzymał w spadku w tym roku 1/4 część mieszkania spółdzielczego własnościowego i uiścił od tego należny podatek od darowizny. Następnie mieszkanie zostało (...)

 • Definicja przychodu w ryczałcie od najmu24 Października 2008

  przypadkach: a) gdy pobieram od lokatorów równowartość czynszu najmu + kwotę należną spółdzielni + kwotę za media, a następnie sam opłacam czynsz w spółdzielni oraz media, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

  Mam stały meldunek (od niedawna) w mieszkaniu komunalnym,w którym głownym najemcą jest moja babcia. czy administacja ma prawo wysiedlić mnie po śmierci (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Czynsz w spółdzielni

  Kupililiśmy z żoną mieszkanie własnościowe od osoby prywatnej na rynku wtórnym (zarządzane przez spółdzielnię). W rachunku jaki wystawia nam (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane