Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Dowód wpłaty od spółdzielni27 Stycznia 2004

  porządku"? Czy ogólnie istnieje w prawie pojęcie czasu do wezwania do zapłaty? Tzn. czy sąd patrzy inaczej na sprawę jeśli ktoś wzywa od razu, niż jeśli to robie po roku? Ja wtedy i tak (...)

 • Akta osobowe pracownika19 Lutego 2008

  Mam zamiar zatrudnić pracownika na umowę o pracę na czas określony 8 miesięcy. Czy zatrudniając pracownika mogę zrobić kopię (ksero) dowodu osobistego pracownika i umieścić w części (...)

 • Rachunki bankowe dla nierezydentów30 Marca 2012

  , to czy takie prawo jest zgodne z regulacjami unijnymi? Czy bank w państwie członkowskim może odmówić prowadzenia rachunku osobie mającej miejsce zamieszkania w innym kraju UE? (...)

 • Żądanie wydania ksero akt sprawy31 Grudnia 2004

  Czy mam prawo na mój koszt zażądać ksero dokumentów z rozprawy sądowej, czy sąd ma obowiązek tylko mi to umożliwić i ile to kosztuje? W postępowaniu cywilnym, strony (...)

 • Powaga rzeczy osądzonej a przelew powierniczy 12 Września 2008

  dnia 9 kwietnia 1963 r., III CR 26/63, przepis art. 205 pkt 3 kpc (obecnie art. 192 pkt 3 kpc: zbycie w toku sprawy rzeczy lub prawa, objętych sporem, nie ma wpływu na dalszy bieg sprawy; nabywca może

 • Złożenie kserokopii dokumentów w postępowaniu przed sądem cywilnym11 Stycznia 2012

  Czy w postępowaniu przed sądem można złożyć kserokopie dokumentu zamiast jego oryginału? Sama odbitka ksero nie jest uznawana za dokument i nie może go zastąpić. Kserokopia nie zawiera (...)

 • Wezwanie pracownika do sądu9 Sierpnia 2006

  Mój pracodawca stale zmusza mnie do załączenia ksero wezwania do sądu czy na policję. Nie wiem czy ma do tego prawo. wydaje mi się, że wystarczy podanie o zwolnienie z pracy. (...)

 • Bankowy tytuł egzekucyjny2 Lutego 2009

  konsekwencji do niewykazania przez bank istnienia przesłanek określonych w art. 97, umożliwiających nadanie takiej klauzuli.Jak więc wynika z powyższego, bank mógł wystawić b.t.e. po (...)

 • Uprawnienia zatrzymanego przez policję3 Listopada 2010

  potencjalnej możliwości popełnienia przez Pana czynu zabronionego. Jedną z możliwości, choć może daleko idącą, jest także podejrzenie czy nie jest Pan osobą poszukiwaną listem gończym czy (...)

 • Zasada in dubio pro rero28 Lutego 2005

  zasada? Jak mam rozumieć ten zapis? Czy słowa oskarżonego, których nie można podważyć dowodami należy przyjąć na korzyść oskarżonego? Czy aby nie dać wiary zeznaniom oskarżonego trzeba (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Kiedy przedawni się kredyt?

  Sprawa jest tego typu - kredyt był wzięty w 98 roku, poczatkowo był spłacany regularnie potem nastapiły problemy. Kwota kredytu 3400. Spłacone 1500 (...)

 • Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

  Mam stały meldunek (od niedawna) w mieszkaniu komunalnym,w którym głownym najemcą jest moja babcia. czy administacja ma prawo wysiedlić mnie po śmierci (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • Obywatelstwo niemieckie

  Czy jest jakaś szansa uzyskania obywatelstwa niemieckiego (lub podwójnego: pol. i niem.), jeśli moja babka była Niemką (córką Niemców), następnie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane