Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Egzekucja przez zajęcie wierzytelności10 Czerwca 2010

  zależy od tego, czy Pana dłużnikowi przysługuje roszczenie o wypłatę środków pieniężnych. Jeżeli dłużnik zawarł już umowę pożyczki to ma on roszczenie w stosunku do pożyczkodawcy (...)

 • Akt notarialny a egzekucja14 Września 2004

  , sporządziła wniosek o wszczęcie postępowania egzekucyjnego skierowany do komornika, który przeprowadzi dla Pani/Pana postępowanie egzekucyjne w osoba celu wyegzekwowania kwoty, (...)

 • Egzekucja bez powiadomienia30 Lipca 2003

  zawiadomienie należy do obowiązków komornika, na czynności komornika służy dłużnikowi skarga. Skargę na czynności komornika wnosi się w terminie tygodniowym od daty czynności, (...)

 • Egzekucja ze spółdzielczego własnościowego lokalu23 Kwietnia 2007

  egzekucji wykluczenie członka spółdzielni pozbawiało go prawa własności? Z jakim wnioskiem zwrócić się do komornika, aby nie doszło jeszcze aktualnie do umorzenia egzekucji? Do (...)

 • Pierwszeństwo w ściągalności alimentów10 Października 2008

  wierzyciela wniosek o podjęcie działań wobec dłużnika alimentacyjnego. Do wniosku należy dołączyć zaświadczenie organu prowadzącego postępowanie egzekucyjne o bezskuteczności egzekucji (...)

 • Roszczenie o zachowek a darowizna17 Listopada 2010

  o zapłatę sumy pieniężnej potrzebnej do pokrycia zachowku albo do jego uzupełnienia.   Zatem, jako zstępnemu, będzie Panu przysługiwało roszczenie o zapłatę zachowku, (...)

 • Egzekucja komornicza5 Sierpnia 2007

  nie nastąpiło. Co więcej bieg tego przedawnienia został przerwany przez skierowanie do komornika wniosku o egzekucję i do czasu zakończenia egzekucji przedawnienie nie biegnie. (...)

 • Sprzedaż mieszkania a egzekucja29 Września 2006

  przez sprzedającego? Jeśli wniosę sprawę do Sądu o przepisanie na mnie mieszkania, to co się będzie działo z zadłużeniem? Czy muszę je spłacić przed wniesieniem sprawy do (...)

 • Koszty egzekucji, a dobrowolne spłacenie długu10 Czerwca 2005

  pracodawcę bezpośrednio żonie pracownika. Czy jest to prawidłowe i prawnie uzasadnione postępowanie komornika doprowadzające do pozbawienia środków do życia trójkę dzieci, (...)

 • Upadłość i zawieszenie postępowania egzekucyjnego4 Stycznia 2008

  doszło do ogłoszenia upadłości, to czy wszczęta już egzekucja z nieruchomości na rzecz wierzycieli hipotecznych zostanie zawieszona i nieruchomości te zostaną włączone do majątku (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • alimenty na byłą żonę

  witam, od 3 lat jestem po rozwodzie (sąd orzekł, że wina leży po mojej stronie), płacę regularnie alimenty na dziecko 450zł/m-c przy zarobkach 2100zł (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane