Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Nadpłata w VAT16 Października 2006

  bieżących zobowiązań podatkowych (podatnik nie żąda zwrotu nadpłaconej kwoty na rachunek bankowy), istnieje obowiązek złożenia wniosku o stwierdzenie nadpłaty, czy może wystarczy (...)

 • Egzekucja przez zajęcie wierzytelności10 Czerwca 2010

  zależy od tego, czy Pana dłużnikowi przysługuje roszczenie o wypłatę środków pieniężnych. Jeżeli dłużnik zawarł już umowę pożyczki to ma on roszczenie w stosunku do pożyczkodawcy (...)

 • Akt notarialny a egzekucja14 Września 2004

  , sporządziła wniosek o wszczęcie postępowania egzekucyjnego skierowany do komornika, który przeprowadzi dla Pani/Pana postępowanie egzekucyjne w osoba celu wyegzekwowania kwoty, (...)

 • Egzekucja bez powiadomienia30 Lipca 2003

  zawiadomienie należy do obowiązków komornika, na czynności komornika służy dłużnikowi skarga. Skargę na czynności komornika wnosi się w terminie tygodniowym od daty czynności, (...)

 • Wyliczenie kapitału początkowego20 Czerwca 2006

  nieskładkowego), przy czym do obliczania współczynnika bierze się tylko okres za który odprowadzano składki. Przy czym powstaje pytanie czy jest to okres 10 kolejnych lat przed 1 stycznia 1999 (...)

 • Dodatkowe dochody a pobieranie renty rodzinnej20 Sierpnia 2010

  Czy można dorabiać na rencie rodzinnej i do jakiej kwoty? Przepisy dotyczące zawieszenia lub zmniejszenia świadczenia, które są zamieszczone w ustawie o emeryturach i rentach (...)

 • Egzekucja ze spółdzielczego własnościowego lokalu23 Kwietnia 2007

  egzekucji wykluczenie członka spółdzielni pozbawiało go prawa własności? Z jakim wnioskiem zwrócić się do komornika, aby nie doszło jeszcze aktualnie do umorzenia egzekucji? Do (...)

 • Pierwszeństwo w ściągalności alimentów10 Października 2008

  wierzyciela wniosek o podjęcie działań wobec dłużnika alimentacyjnego. Do wniosku należy dołączyć zaświadczenie organu prowadzącego postępowanie egzekucyjne o bezskuteczności egzekucji (...)

 • Egzekucja komornicza5 Sierpnia 2007

  nie nastąpiło. Co więcej bieg tego przedawnienia został przerwany przez skierowanie do komornika wniosku o egzekucję i do czasu zakończenia egzekucji przedawnienie nie biegnie. (...)

 • Roszczenie o zachowek a darowizna17 Listopada 2010

  o zapłatę sumy pieniężnej potrzebnej do pokrycia zachowku albo do jego uzupełnienia.   Zatem, jako zstępnemu, będzie Panu przysługiwało roszczenie o zapłatę zachowku, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • alimenty na byłą żonę

  witam, od 3 lat jestem po rozwodzie (sąd orzekł, że wina leży po mojej stronie), płacę regularnie alimenty na dziecko 450zł/m-c przy zarobkach 2100zł (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane