Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Obowiązki komornika w ściąganiu alimentów5 Lipca 2004

  majątkowego mojego byłego męża? Powinnam napisać pismo do komornika czy do sądu? Co takie pismo powinno zawierać? Czy we wniosku powinnam podać w jaki sposób ma być (...)

 • Nadanie klauzuli wierzytelności bezspornej5 Października 2004

  "? Czy wiąże się to z kolejnym wnioskiem do sądu i kolejną opłatą? Czy wniosek ów należy składać niezwłocznie po otrzymaniu klauzuli na część kwoty, czy zaczekać (...)

 • Zawieszenie działalności-projekt ustawy24 Sierpnia 2006

  wiele hurtowni ale pozostało mi jeszcze trochę, te trochę to wierzyciele z którymi nie mogę dojść do porozumienia i złożyli dokumenty do sądu, 3 osoby dostało już postanowienia i nakaz (...)

 • Nierównomierne rozłożenie alimentowania4 Czerwca 2002

  Czy we wniosku o zwiększenie świadczeń alimentacyjnych można prosić o nierównomierne rozłożenie obowiązku alimentacyjnego względem wspólnego dziecka? Czy wniosek taki powinien (...)

 • Obniżenie alimentów23 Lipca 2007

  wydatkowane na pokrycie uzasadnionych potrzeb dziecka. Sam fakt przekazywania alimentów do rąk byłej małżonki nie daje jej prawa do dowolnego decydowania o celu na jaki przeznaczy przekazaną (...)

 • Dodatkowe dochody a pobieranie renty rodzinnej20 Sierpnia 2010

  Czy można dorabiać na rencie rodzinnej i do jakiej kwoty? Przepisy dotyczące zawieszenia lub zmniejszenia świadczenia, które są zamieszczone w ustawie o emeryturach i rentach (...)

 • Nadpłata w VAT16 Października 2006

  bieżących zobowiązań podatkowych (podatnik nie żąda zwrotu nadpłaconej kwoty na rachunek bankowy), istnieje obowiązek złożenia wniosku o stwierdzenie nadpłaty, czy może wystarczy (...)

 • Wezwanie do zapłaty29 Marca 2006

  do sądu i komornika? 2. Czy już w tej sytuacji mogę skierować sprawę do sądu i komornika, nie wysyłając drugiego pisma wzywającego? 3. Czy w pozwie do (...)

 • Egzekucja przez zajęcie wierzytelności10 Czerwca 2010

  zależy od tego, czy Pana dłużnikowi przysługuje roszczenie o wypłatę środków pieniężnych. Jeżeli dłużnik zawarł już umowę pożyczki to ma on roszczenie w stosunku do pożyczkodawcy (...)

 • Zajęcie wierzytelności Urzędu Skarbowego14 Marca 2013

  w jakiej wysokości przysługuje dłużnikowi zajęta wierzytelność, czy też odmawia zapłaty i z jakiej przyczyny; 2)   czy inne osoby roszczą sobie prawa do wierzytelności, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • alimenty na byłą żonę

  witam, od 3 lat jestem po rozwodzie (sąd orzekł, że wina leży po mojej stronie), płacę regularnie alimenty na dziecko 450zł/m-c przy zarobkach 2100zł (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane