Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Charakter prawny abonamentu radiowo-telewizyjnego26 Lutego 2012

  Czy abonament radiowo-telewizyjny to opłata za konkretną usługę, czy jeżeli opłacany jest abonament na rzecz prywatnego operatora telewizyjnego, można zaprzestać opłacania abonamentu (...)

 • Odpowiedzialność spadkobierców za abonament RTV31 Maja 2007

  dokonano rejestracji odbiornika radiofonicznego lub telewizyjnego. odpowiedzialność spadkobierców, dziedziczenie, abonament RTV, telewizja, odbiornik

 • Czy Urząd Skarbowy ma prawo zająć mi konto za niepłacony abonament RTV? 28 Maja 2015

  Urząd skarbowy zajął mi konto za niezapłacony abonament RTV. Rozumiem że sprawę do urzędu przesłała Poczta Polska. Czy Urząd Skarbowy ma prawo do zajęcia mi konta za niezapłacony (...)

 • Korzystanie w pracy z prywatnego odbiornika RTV9 Sierpnia 2004

  zgodą swojego przełożonego. Czy firma, na terenie której pracownik używa swojego prywatnego odbiornika radiofonicznego, zobowiązana jest do opłacania abonamentu RTV? Czy w tej sytuacji (...)

 • Zwolnienie z płacenia abonamentu RTV21 Października 2014

  Czy w przypadku, gdy pod jednym adresem są zameldowane dwie osoby powyżej 26 roku życia oraz 2 osoby powyżej 75 roku życia, w tym jedna osoba - I grupa inwalidztwa należy wnosić abonament RTV, (...)

 • Telepraca - Internet pracownika25 Maja 2007

  Prowadzę serwis internetowy. Będzie obsługiwany przez pracownika niepełnosprawnego pracującego w domu. Czy mogę korzystać z domowej sieci internetowej pracownika? Czy muszę ją podnająć (...)

 • Ulga na internet11 Stycznia 2005

  wydatki na użytkowanie sieci (abonament). Nie obejmują one natomiast wydatków na samą instalację sieci w domu. ulgi, ulga na internet, internet, abonament, instalacja

 • Opłacanie przez najemcę abonamentu RTV9 Listopada 2006

  nie ma podstaw do żądania by wpłaty były dokonywane „na jego książeczkę”. abonament, radio, telewizja, RTV, najem, obowiązki najemcy, wynajmujący, książeczka abonamentowa

 • Opłacanie abonamentu telewizyjnego16 Listopada 2006

  opłacając Cyfrę +-nie ma obowiązku płacić dodatkowo za telewizor i radio na poczcie. Proszę o odpowiedź, czy jeżeli zaprzestanę płacenia abonamentu na poczcie nie złamię prawa? Czy muszę (...)

 • Ustalenie danych osobowych strony umowy17 Grudnia 2004

  tamtym mieszkaniu. Na umowie podpisałem się tylko imieniem i nazwiskiem. Pytanie: czy taka firma ma możliwość dojścia do mnie? Czy mają prawo żądać ode mnie tych 520 zł? I co mam zrobić (...)

 • Upomnienie o niezapłacony abonament- co mam robić?9 Kwietnia 2015

  Mam pewien problem, niedawno przyszło mi upomnienie o niezapłacony abonament RTV. Czy muszę zapłacić zaległy abonament? W jaki sposób zabezpieczyć się na przyszłość żeby (...)

 • Zwrot pracownikowi kosztów Internetu w domu6 Października 2006

  . Rachunki telekomunikacja wystawia na pracownika. Czy zwrot kosztów za Internet będzie kosztem uzyskania przychodów? Czy dla pracownika będzie to przychód? Możliwość zaliczenia (...)

 • Udokumentowanie poniesienia wydatku27 Stycznia 2006

  Czy potwierdzenie zapłaty w euro, wydrukowane ze strony pośrednika komunikatora SKYPE, może być wliczone do kosztów firmy zarejestrowanej w Polsce? Czy jest to prawidłowa procedura? Czy (...)

 • Możliwość wyrzucenia męża z lokalu6 Grudnia 2005

  i ma ona prawo to uczynić jako, że mieszkanie jest tylko jej. Czy ma prawo tego żądać? Czy mieszkanie jest rzeczywiście tylko jej własnością skoro razem za nie zapłaciliśmy, razem je urządziliśmy (...)

 • Faktury od zagranicznego kontrahenta27 Stycznia 2006

  (warunkowo) zaksięgować ten wydatek i wprowadzić go w koszty? 3. Czy to prawda, że zagraniczna faktura musi zostać przetłumaczona na język polski? Czy tłumaczenia mogę dokonać samemu, czy (...)

 • Korzystanie z prywatnego radia w pracy24 Września 2004

  Czy słuchanie swojego prywatnego radia w miejscu pracy jest zabronione? Czy pracodawca może ponieść z tego powodu jakieś konsekwencje, jeżeli zakład nie posiada i nie opłaca abonamentu RTV? (...)

 • Nierzetelne postępowanie operatora30 Listopada 2005

  obowiązywania kontraktu przez operatora. Art. 3853 kodeksu cywilnego przewiduje katalog czynności, które w razie wątpliwości uważa się za niedozwolone postanowienia umowne. Należą do nich m.in. (...)

 • Opłata abonamentowa za radio przenośne14 Listopada 2007

  spacerach, a także w warsztacie (który znajduje się w innym miejscu niż miejsce zamieszkania). Zawsze to małe radyjko zabieram do domu. Radio biorę ze sobą także na 2 czy 3 tygodniowe wczasy. Czy (...)

 • Współposiadanie przedmiotów przez małżonków3 Marca 2006

  jakieś przedmioty z mieszkania (małżonkowie powinni posiadać rachunki, jeżeli ich nie ma – należy zadbać o świadków, którzy wiedzieli, że takie a nie inne przedmioty zostały wyniesione (...)

 • Faktura wystawiona a osoba nie będącą płatnikikiem5 Stycznia 2006

  , czy będzie korzystać ze zwolnienia z VAT, czy też nie. Należy zauważyć, że jeżeli obrót przekroczy wartość 10 000 euro, należy zarejestrować się jako płatnik VAT.   Wystawienie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane