Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Podstawy zwolnienia nauczyciela16 Sierpnia 2006

  mogę zwolnić tego nauczyciela? Czy i w jakim trybie mogę zwolnić nauczyciela dyplomowanego, który złożył na mnie doniesienie o popełnieniu przestępstwa, którego (...)

 • Zostałam zwolniona przez dyrektora szkoły-co mogę zrobić w tej sytuacji? 3 Sierpnia 2015

  nauczyciela w pełnym wymiarze zajęć rozwiązuje z nim stosunek pracy lub, na wniosek nauczyciela, przenosi go w stan nieczynny. Nauczyciel zatrudniony na podstawie mianowania może (...)

 • Zatrudnienie nauczyciela na podstawie mianowania w niepełnym wymiarze czasu pracy8 Grudnia 2011

  dydaktycznych, wychowawczych lub opiekuńczych w innej szkole. W razie braku zgody nauczyciela zatrudnionego na podstawie mianowania na ograniczenie wymiaru zatrudnienia i proporcjonalne zmniejszenie (...)

 • Zwolnienie nauczyciela30 Stycznia 2004

  zezwolił na urlop to należy przyjąć, że nie spowodowało to zakłócenia w pracy w szkole i w razie powrotu nauczyciela do pracy będą możliwe takie zmiany organizacyjne, które pozwolą nauczycielowi (...)

 • Jednorazowy zasiłek na zagospodarowanie21 Stycznia 2010

  nauczycielowi w okresie roku, licząc od dnia uzyskania stopnia nauczyciela kontraktowego. Czy spełniam warunki do otrzymania jednorazowego zasiłku na zagospodarowanie czy też nie? (...)

 • Wypowiedzenie umowy w czasie urlopu wychowawczego17 Kwietnia 2009

  ustawy o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników zwolnić pracownicę przebywającą na urlopie wychowawczym, (...)

 • Koniec urlopu wychowawczego13 Grudnia 2006

  ; Będąc na urlopie wychowawczym pozostaje Pani oczywiście cały w stosunku pracy. Zasadniczo to pracodawca opłaca składki. Jednakże składki emerytalne i rentowe pracownika przebywającego na (...)

 • Wypowiedzenie podczas urlopu wychowawczego22 Lutego 2006

  Nauczycielka stopnia nauczyciela kontraktowego przebywa na urlopie wychowawczym do końca zajęć dydaktycznych bieżącego roku szkolnego. Czy można wypowiedzieć jej w tym czasie (...)

 • Kwalifikacje nauczyciela a zwolnienie z pracy5 Lipca 2007

  Czy można zwolnić nauczyciela mianowanego nie posiadającego kwalifikacji do nauczania konkretnego przedmiotu przed upływem 31.08.2006 r.? Dyrektor nie chce tego robić, ale są naciski (...)

 • Zwolnienie nauczyciela kontraktowego10 Grudnia 2011

  zatrudnianie nauczyciela w pełnym wymiarze zajęć rozwiązuje z nim stosunek pracy lub, na wniosek nauczyciela, przenosi go w stan nieczynny, przy czym nauczyciel zatrudniony na podstawie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane