Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Ustalenie widzeń dziecka z ojcem4 Listopada 2010

  się, że kolejnym pomysłem byłego męża będzie zabranie tak małego dziecka do siebie na weekend. Jak się przed tym bronić? Wiem, że prędzej czy później to nieuniknione ale czy ze względu (...)

 • Rozkład czasu pracy i lista obecności17 Maja 2007

  , czy instytucja, w której Pan pracuje otwarta jest w określonych godzinach (wtedy można domniemywać, że obowiązują Pana te godziny) czy nie. Jeśli warunki Pana pracy nie zostały określone, (...)

 • Terminy wypowiedzenia najmowanego mieszkania17 Grudnia 2004

  pozwana może się dowiedzieć (i gdzie) czy rozprawa będzie przeprowadzona nawet pod jej nieobecność? Czy takie sprawy o eksmisję kończą się na pierwszym posiedzeniu Sądu? Czy można (...)

 • Wyjaśnienia podejrzanego i jego małżonka21 Marca 2006

  obrony bez uszczerbku dla niezbędnego utrzymania siebie i swojej rodziny; podejrzany jest nieletni, głuchy, niemy lub niewidomy oraz zachodzi uzasadniona wątpliwość co do jego poczytalności; sąd (...)

 • Widzenia z dzieckiem a obecność konkubiny4 Stycznia 2011

  sytuacji, jednak nie można wykluczyć, że mogłaby wnioskować ona do sądu o egzekwowanie treści wydanego orzeczenia. Wtedy pozostawałoby ograniczanie obecności obecnej partnerki lub wnioskowanie (...)

 • Odwołanie od prawomocnego mandatu29 Kwietnia 2005

  więc uczy takie postępowanie policjantów, że można dokonać rozboju, pobić i obrabować kogoś i ujść bez karnie (takie zdarzenie spotkało tą dziewczyną jakieś rok temu kiedy na (...)

 • Nieprawdziwe informacje w piśmie procesowym 27 Sierpnia 2010

  (W. Kulesza, Zniesławienie..., s. 169). Należy jednak podkreślić, że to czy jakieś zachowanie będzie zakwalifikowane jako zniewaga zależy reguł obyczajowych występujących w danej społeczności

 • Zwolnienie lekarskie w czasie wypowiedzenia20 Listopada 2008

  , wypowiedzenie pracownikowi umowy o pracę dokonane w czasie jego obecności w pracy jest bezskuteczne, jeżeli pracownik bez nie usprawiedliwionej zwłoki wykaże, że w dniu wypowiedzenia (...)

 • Małżeństwo między rozwiedzionymi małżonkami22 Lipca 2005

  nam prawa do opiekowania się cudzymi dziećmi. Czy rzeczywiście nie mamy szans żeby się o to starać - czy może oprócz adopcji i rodziny zastępczej jest jakaś forma, która pozwoli nam wyciągnąć (...)

 • Zameldowanie narodzonego dziecka najemcy13 Maja 2004

  Jestem właścicielem kamienicy. Czy lokator, który płaci czynsz regulowany może bez mojej zgody zameldować swoje nowonarodzone dziecko, jeśli zawrze związek małżeński, to zameldować (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • KONTAKTY Z DZIECKIEM

  MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM (...)

 • Chcę się rozwieść

  Jestem z mężem 5 lat po ślubie,mamy dwoje dzieci.Chce się z nim rozwieść. Mieszkamy razem, jednak od 2 lat nic nas nie łączy poza wspólną opieką (...)

 • DZIECKO a widzenia z OJCEM kłamcą......

  Małe pytanko, jak udowodnić mążowi, że nie interesuje sie dzieckiem. Od 10 miesięcy ma możliwość widzeń z dzieckiem w każdą sobotę, ale nie (...)

 • Jak wygląda sprawa rozwodowa??? Help!!!

  Wkrótce mam rozprawę rozwodową. Ja i mój mąż mamy adwokatów i pewnie damy sobie nieźle "czadu". Mąż wniósł o rozwód mimo że mamy maleńkie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane