Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Czy mogę jeździć na ukraińskich prawo jazdach?4 Sierpnia 2015

  międzynarodowe prawa jazdy, wymienione w ustępie 1 litery a), b) i c) niniejszego artykułu, nie były wydawane na ich terytoriach bez należytego zagwarantowania umiejętności kierowcy oraz jego (...)

 • Co mogę zrobić w sytuacji kiedy ktoś mnie oczernia na blogu? 29 Lipca 2015

  też zagrażają Pani pozycji. Ostatecznie oczywiście sąd oceni, czy wskazany materiał mieści się w granicach dozwolonej krytyki, czy też czy zostały one już przekroczone. Bez (...)

 • Ustalenie widzeń dziecka z ojcem4 Listopada 2010

  się, że kolejnym pomysłem byłego męża będzie zabranie tak małego dziecka do siebie na weekend. Jak się przed tym bronić? Wiem, że prędzej czy później to nieuniknione ale czy ze względu (...)

 • Byłam nagrywana przez mojego męża bez mojej zgody. 26 Czerwca 2015

  Mój mąż bez mojej zgody zamontował kamery w naszym domu. Dowiedziałam się o tym przypadkiem, korzystając z komputera mojego męża natknęłam się na nagrania. Co mogę zrobić w sytuacji, kiedy bez (...)

 • Rozkład czasu pracy i lista obecności17 Maja 2007

  , czy instytucja, w której Pan pracuje otwarta jest w określonych godzinach (wtedy można domniemywać, że obowiązują Pana te godziny) czy nie. Jeśli warunki Pana pracy nie zostały określone, (...)

 • Mój mąż oczernia mnie wśród znajomych i rodziny. 22 Czerwca 2015

  zatem pod uwagę ogólne normy występujące w społeczeństwie jak i te, które rządzą w określonym środowisku (miejscowości czy grupie społecznej). Do tego ma być ona skierowana do indywidualnie

 • Terminy wypowiedzenia najmowanego mieszkania17 Grudnia 2004

  pozwana może się dowiedzieć (i gdzie) czy rozprawa będzie przeprowadzona nawet pod jej nieobecność? Czy takie sprawy o eksmisję kończą się na pierwszym posiedzeniu Sądu? Czy można (...)

 • Wyjaśnienia podejrzanego i jego małżonka21 Marca 2006

  obrony bez uszczerbku dla niezbędnego utrzymania siebie i swojej rodziny; podejrzany jest nieletni, głuchy, niemy lub niewidomy oraz zachodzi uzasadniona wątpliwość co do jego poczytalności; sąd (...)

 • Co mogę zrobić w sytuacji kiedy zniesławiono moją osobę. 24 Czerwca 2015

  . 216 k.k. – podobnie, jak art. 212 k.k. – przewiduje prywatnoskargowy tryb ścigania za czyn realizujący jego znamiona. Innymi słowy i w tej sprawie konieczne byłoby złożenie i popieranie (...)

 • Widzenia z dzieckiem a obecność konkubiny4 Stycznia 2011

  sytuacji, jednak nie można wykluczyć, że mogłaby wnioskować ona do sądu o egzekwowanie treści wydanego orzeczenia. Wtedy pozostawałoby ograniczanie obecności obecnej partnerki lub wnioskowanie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • KONTAKTY Z DZIECKIEM

  MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM (...)

 • Chcę się rozwieść

  Jestem z mężem 5 lat po ślubie,mamy dwoje dzieci.Chce się z nim rozwieść. Mieszkamy razem, jednak od 2 lat nic nas nie łączy poza wspólną opieką (...)

 • DZIECKO a widzenia z OJCEM kłamcą......

  Małe pytanko, jak udowodnić mążowi, że nie interesuje sie dzieckiem. Od 10 miesięcy ma możliwość widzeń z dzieckiem w każdą sobotę, ale nie (...)

 • Jak wygląda sprawa rozwodowa??? Help!!!

  Wkrótce mam rozprawę rozwodową. Ja i mój mąż mamy adwokatów i pewnie damy sobie nieźle "czadu". Mąż wniósł o rozwód mimo że mamy maleńkie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane