Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Wycofanie się z oskarżenia19 Lipca 2006

  następstwem czynu nie było targnięcie się na własne życie, to pojednanie się z pokrzywdzonym daje możliwość warunkowego umorzenia postępowania karnego („zwykłe” znęcanie (...)

 • Cofnięcie wniosku o znęcanie12 Października 2005

  Jest sprawa o znęcanie się nad rodziną. Policja wszczęła dochodzenie. Wniosek złożyła żona. Czy żona może się jeszcze wycofać w trakcie dochodzenia, jeśli (...)

 • Czy kara pieniężna za jazdę bez biletu przedawnia się?10 Kwietnia 2015

  powód nie wiedzieli o tym, iż nie przebywa Pan już w Polsce. Zastanówmy się zatem czy obecnie można powoływać się na tę okoliczność i czy będzie (...)

 • Ugoda sądowa a ugoda cywilnoprawna2 Października 2007

  każdej z nich można umówić się w tej sprawie inaczej. Z tą różnicą, iż w przypadku ugody sądowej - sąd zwróci stronom koszty zgodnie z treścią ugody, a w przypadku (...)

 • Braki formalne pozwu o ustalenie3 Lipca 2008

  . Złożyłem pozew do sądu przeciwko urzędowi miasta. Pozew zatytułowałem jako pozew o wejście w stosunek najmu lokalu w miejsce zmarłego najemcy i wnosiłem o zobowiązanie (...)

 • Pozew cywilny o zwrot kosztów komorniczych23 Kwietnia 2009

  przesądzamy z całą pewnością o wyniku sprawy) bez podważenia tego ustalenia w drodze skargi na czynności komornika, proces o odszkodowanie nie przyniesie pożądanego skutku. alimenty, (...)

 • Co mogę zrobić w sytuacji kiedy ktoś mnie oczernia na blogu? 29 Lipca 2015

  cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.  § 5. Ściganie odbywa się z oskarżenia prywatnego. Postępowanie z oskarżenia prywatnego wiąże się również z (...)

 • Alimenty od wujostwa21 Lipca 2006

  niektóre z żądań pozwu. Sąd mógłby wydać wyrok częściowy oddalający powództwo wobec  dalszych krewnych, a postępowanie będzie się toczyć dalej w stosunku do dziadków. Następuje (...)

 • Cofnięcie pozwu rozwodowego21 Lutego 2007

  sytuacji "zatrzymać" ten proces, aby sprawa się nie odbyła? Czy należy i jakie pismo złożyć do sądu? Kto je ma podpisać - osoba która złożyła pozew czy my obydwoje? (...)

 • Legitymacja procesowa ojca o ustalenie ojcostwa14 Listopada 2003

  to znaczenie dla sądu (tzw. dobro dziecka)? Jak to jest z badaniami genetycznymi - czy matka może nie wyrazić na nie zgody? Czy jest jakieś uzasadnienie dla takiego postępowania? (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane