Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Charakter prawny abonamentu radiowo-telewizyjnego26 Lutego 2012

  Czy abonament radiowo-telewizyjny to opłata za konkretną usługę, czy jeżeli opłacany jest abonament na rzecz prywatnego operatora telewizyjnego, można zaprzestać opłacania (...)

 • Ustalenie danych osobowych strony umowy17 Grudnia 2004

  tamtym mieszkaniu. Na umowie podpisałem się tylko imieniem i nazwiskiem. Pytanie: czy taka firma ma możliwość dojścia do mnie? Czy mają prawo żądać ode mnie tych 520 zł? I co mam zrobić (...)

 • Przedawnienie abonamentu RTV23 Marca 2009

  zapłaty listem zwykłym. Czy opłaty abonamentowe za RTV ulegają przedawnieniu? Jeśli tak proszę o podstawę prawną. Odpowiadając na zadane pytanie, należy wskazać, że abonament RTV (...)

 • Opłacanie abonamentu telewizyjnego16 Listopada 2006

  opłacając Cyfrę +-nie ma obowiązku płacić dodatkowo za telewizor i radio na poczcie. Proszę o odpowiedź, czy jeżeli zaprzestanę płacenia abonamentu na poczcie nie złamię prawa? Czy (...)

 • Telepraca - Internet pracownika25 Maja 2007

  Prowadzę serwis internetowy. Będzie obsługiwany przez pracownika niepełnosprawnego pracującego w domu. Czy mogę korzystać z domowej sieci internetowej pracownika? Czy muszę ją podnająć (...)

 • Upomnienie o niezapłacony abonament- co mam robić?9 Kwietnia 2015

  Mam pewien problem, niedawno przyszło mi upomnienie o niezapłacony abonament RTV. Czy muszę zapłacić zaległy abonament? W jaki sposób zabezpieczyć się na przyszłość żeby (...)

 • Zwrot pracownikowi kosztów Internetu w domu6 Października 2006

  . Rachunki telekomunikacja wystawia na pracownika. Czy zwrot kosztów za Internet będzie kosztem uzyskania przychodów? Czy dla pracownika będzie to przychód? Możliwość zaliczenia (...)

 • Możliwość wyrzucenia męża z lokalu6 Grudnia 2005

  i ma ona prawo to uczynić jako, że mieszkanie jest tylko jej. Czy ma prawo tego żądać? Czy mieszkanie jest rzeczywiście tylko jej własnością skoro razem za nie zapłaciliśmy, razem je urządziliśmy (...)

 • Ile mogę dostać alimentów na dzieci od mojego męża? 13 Lipca 2015

  przez zobowiązanego do alimentacji dochodów. Możliwości majątkowe to z kolei posiadane przez zobowiązanego składniki majątkowe, np. nieruchomości, akcje, obligacje, innego rodzaju aktywa (...)

 • Nierzetelne postępowanie operatora30 Listopada 2005

  którego rażąco krótki termin, nie złoży przeciwnego oświadczenia. Po upływie okresu obowiązywania umowy, tj. grudnia 2005 r. nie ma Pan obowiązku płacić za usługę, umowa bowiem dobiegła końca. (...)

 • Udokumentowanie poniesienia wydatku27 Stycznia 2006

  Czy potwierdzenie zapłaty w euro, wydrukowane ze strony pośrednika komunikatora SKYPE, może być wliczone do kosztów firmy zarejestrowanej w Polsce? Czy jest to prawidłowa procedura? Czy (...)

 • Rozliczenie umowy promocyjnej7 Czerwca 2005

  kosztuje abonament, a więc można przyjąć, że osiąga dochód? 3) Czy US może uznać, że wskutek takiego działania ww. osoba wykonała dla mnie pracę? (wiadomo, jak praca to od razu (...)

 • Faktury od zagranicznego kontrahenta27 Stycznia 2006

  (warunkowo) zaksięgować ten wydatek i wprowadzić go w koszty? 3. Czy to prawda, że zagraniczna faktura musi zostać przetłumaczona na język polski? Czy tłumaczenia mogę dokonać samemu, czy (...)

 • Podatek od psów6 Listopada 2004

  8,80 zł. Skąd się wzięły aż takie koszty? Pismo zostało doniesione przez gońca urzędu i na kopercie nie ma znaczka, a więc kosztów. Czy są jakieś określone przepisami wyliczanie kosztów (...)

 • Odpowiedzialność spadkobierców za abonament RTV31 Maja 2007

  dokonano rejestracji odbiornika radiofonicznego lub telewizyjnego. odpowiedzialność spadkobierców, dziedziczenie, abonament RTV, telewizja, odbiornik

 • Wezwanie do zapłaty nieistniejących zobowiązań3 Stycznia 2007

  \"dłużnik\", wykonuje telefony wzywające do zapłaty nękając tą osobę. Czy firma windykacyjna słusznie nęka tę osobę? Jak się pozbyć natrętnych windykatorów? Czy rzekomy dłużnik ma (...)

 • Korzystanie w pracy z prywatnego odbiornika RTV9 Sierpnia 2004

  zgodą swojego przełożonego. Czy firma, na terenie której pracownik używa swojego prywatnego odbiornika radiofonicznego, zobowiązana jest do opłacania abonamentu RTV? Czy w tej sytuacji (...)

 • Czy Urząd Skarbowy ma prawo zająć mi konto za niepłacony abonament RTV? 28 Maja 2015

  Urząd skarbowy zajął mi konto za niezapłacony abonament RTV. Rozumiem że sprawę do urzędu przesłała Poczta Polska. Czy Urząd Skarbowy ma prawo do zajęcia mi konta za niezapłacony (...)

 • Zwolnienie z płacenia abonamentu RTV21 Października 2014

  Czy w przypadku, gdy pod jednym adresem są zameldowane dwie osoby powyżej 26 roku życia oraz 2 osoby powyżej 75 roku życia, w tym jedna osoba - I grupa inwalidztwa należy wnosić abonament RTV, (...)

 • Ulga na internet11 Stycznia 2005

  wydatki na użytkowanie sieci (abonament). Nie obejmują one natomiast wydatków na samą instalację sieci w domu. ulgi, ulga na internet, internet, abonament, instalacja

 • Dokumentacja wpłat w euro6 Lipca 2007

  wystawiać rachunki? (Czy też jak powinienem wystawiać rachunki osobom, które ich zażądają?) Przypuszczam, że rachunek powinien wtedy opiewać na całą kwotę (łącznie zaliczka plus (...)

 • Opłacanie przez najemcę abonamentu RTV9 Listopada 2006

  nie ma podstaw do żądania by wpłaty były dokonywane „na jego książeczkę”. abonament, radio, telewizja, RTV, najem, obowiązki najemcy, wynajmujący, książeczka abonamentowa

 • Alimenty na dziecko a podstawy ich zasądzenia7 Lipca 2011

  , odpowiednio do jego uzdolnień, do pracy zawodowej (art. 96 kro). Obowiązek ten nie jest ograniczony przez żaden sztywny termin, a w szczególności - przez termin dojścia przez alimentowanego (...)

 • Opodatkowanie najmu ryczałtem ewidencjonowanym6 Lutego 2006

  ten ryczałt w każdym miesiącu w urzędzie skarbowym. Czy to jest prawidłowa kolejność i co, jeżeli zamiast dwóch miesięcy będę wynajmować jeden miesiąc albo umowa zostanie przedłużona na jeden (...)

 • Egzekucja z rachunku bankowego i jej ograniczenia24 Maja 2010

  O ile mi wiadomo, istnieje jakaś minimalna ustawowa kwota, którą komornik musi zostawić na koncie dłużnika. Czy to prawda? Jeśli tak, to ile wynosi ta kwota i czy dotyczy zarówno firmowych (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane