Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Opodatkowanie dochodu z pracy za granicą10 Czerwca 2005

  , że w Holandii zapłacił podatek w wysokości 25.000,00 zł. Podatek od sumy dochodów osiąganych przez podatnika obliczony według skali podatkowej wynosi 31.992,48 zł, tj. 17.611,68 zł + 40% (...)

 • Równy status materialny a alimenty27 Maja 2004

  mająca jeszcze tytułu) ma prawo żądać od rodziców środków utrzymania do czasu ukończenia studiów. Należy wystąpić do sądu z pozwem o zasądzenie od małżonka alimentów na dziecko. (...)

 • Opodatkowanie w ramach programu partnerskiego22 Września 2006

  to charakter darowizny? Czy innych dochodów? 5. Czy zamiana punktów i pieniędzy na serwis jest zwolniona z VAT? Ad. 1) Wypłata premii pieniężnej nie jest czynnością opodatkowaną zgodnie (...)

 • Opodatkownie dochodów z najmu mieszkania13 Listopada 2009

  ogólne bowiem pozwalają obniżać przychód z najmu o koszty (w tym koszty remontów i adaptacji), ale podatek od tak ustalonego dochodu jest opodatkowany według skali (...)

 • Podwójne opodatkowanie i ulgi12 Sierpnia 2005

  , co mogę odliczyć od podatku? Czy obejmują mnie jakieś ulgi? Podmioty mające siedzibę lub miejsce zamieszkania w Polsce podlegają tu opodatkowaniu od całości swoich dochodów (...)

 • Koszty remontu wynajmowanego lokalu14 Kwietnia 2006

  to, żeby doprowadzić lokal do stanu takiego, żeby znowu mógł być wynajmowany, to czy można odpisać koszty remontu (ok. 1800 zł) w tym roku, kiedy remont był dokonany, zaliczając (...)

 • Opodatkowanie dochodów z akcji3 Sierpnia 2006

  zapłacić podatek 19% od całej kwoty, czy tylko od nadwyżki pomiędzy ceną ustaloną w momencie obdarowania a faktyczną ceną sprzedaży, czyli od 40.000 zł? Zgodnie z art. 30b (...)

 • Działalność gospodarcza i wynajmowanie mieszkania28 Września 2007

  oraz odsetki od kredytu może zaliczyć do KUP? Czy jeśli nie, to czy musi rozliczać się z US oddzielnie z tytułu PIT-5L i najmu? Czy rozliczając się z US może w KUP uwzględnić (...)

 • Sprzedaż dzieł sztuki - podatek12 Maja 2005

  pracę. Czy jest tutaj jakiś podatek zryczałtowany, czy może też zalicza się to jako dochód od osób fizycznych i płacę podatek w zależności od przychodu i kwalifikacji do (...)

 • Umowa o finansowanie studiów pracownika18 Czerwca 2007

  z pracodawcą. Przykładowo jeżeli umowa zawarta została na 1 rok po ukończeniu przez pracownika studiów, a pracownik rozwiąże umowę o pracę po 6 miesiącach od ukończenia studiów, (...)

 • Wyliczenie kapitału początkowego20 Czerwca 2006

  nawet jeśli nie liczyć by okresu studiów, to i tak w okresie rzeczywistego ubezpieczenia od 1993 r. (zatrudnienie) należałoby Panu liczyć podstawę wymiaru. Zatem rok 1993 i tak wchodziłby (...)

 • Opodatkowanie dochodu uzyskanego za granicą (USA)7 Kwietnia 2006

  pozycji 163 podatnik obowiązany jest obliczyć i wykazać podatek od kwoty wykazanej w pozycji 162 według skali podatkowej obowiązującej w 2005 r. Podatnik ma prawo, odliczyć od podatku obliczonego (...)

 • Dochody kapitałowe uzyskane za granicą16 Stycznia 2007

  się Pan rozliczać w Polsce z całości swoich dochodów niezależnie od źródła przychodów. Zgodnie z art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (...)

 • Rozwód a alimenty dla współmałżonka4 Lipca 2006

  przez obojga małżonków? Czy można ustalić alimenty od małżonka winnego, jeśli jest on bezrobotny? Czy w takiej sytuacji można dochodzić roszczeń alimentacyjnych od (...)

 • Cudzoziemiec polskim rezydentem podatkowym2 Stycznia 2006

  obowiązkowi podatkowemu (podlega obowiązkowi podatkowemu od całości swoich dochodów bez względu na miejsce położenia źródeł przychodów - art. 3 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym (...)

 • Zabezpieczenie w procesie rozwodowym28 Grudnia 2006

  ) żona może zabronić mi korzystania z mieszkania? Bywam w kraju raz na miesiąc i jestem zmuszony płacić za hotele. Czy żona jest w stanie zabronić mi widywać się z dzieckiem w wymiarze jakim chce? (...)

 • Złośliwy wniosek o egzekucję alimentów19 Grudnia 2006

  na dzieci zapłaciłem dopiero w poniedziałek. Była żona od razu oddała sprawę do komornika, który bez sprawdzania czy zapłaciłem alimenty zajął mi część wynagrodzenia. Taka sytuacja (...)

 • Koszty uzyskania przychodu przy zbyciu obligacji29 Kwietnia 2005

  , przy czym koszty te wylicza się w oparciu o art. 22 ust. 1f lub 1g, lub art. 23 ust. 1 pkt. 38, z uwzględnieniem art. 24 ust. 13 i 14. Zasada ta ma jednak zastosowanie tylko wówczas, gdy można (...)

 • Szybkość postępowania rozwodowego29 Kwietnia 2002

  koszty, jaka to może być kwota i czy mogę prosić o zwolnienie mnie z tych kosztów ponieważ nie pracuję i nie mam żadnych dochodów? Jaką część dochodów męża może być (...)

 • Koszty uzyskania stypendium z Niemiec29 Sierpnia 2006

  . Czy wysokość tego stypendium przed opodatkowaniem będzie można pomniejszyć o koszty jego uzyskania i gdzie ewentualnie mogę znaleźć przepisy określające co do tych kosztów można (...)

 • Administrowanie garażem we wspólnocie3 Stycznia 2005

  właściciel nie wyrażałam na to zgody? W pierwszej kolejności należy podkreślić, iż nie można dokonać rozróżnienia administracji miejscem postojowym, czy też garażem od administrowania (...)

 • Faktyczne poniesienie wydatku a koszty9 Października 2006

  właśnie roku podatkowego. Polecamy również następujące informacje serwisu e-prawnik.pl: Koszty uzyskania przychodu w CIT Rok zaliczenia wydatków do kosztów Podatek od nieruchomości a koszty (...)

 • Wybór formy opodatkowania20 Marca 2006

  opodatkowanie dochodów, można wybrać spośród trzech form opodatkowania: zasad ogólnych (podatek liczony jest według skali podatkowej od dochodu, czyli przychodu pomniejszonego o koszty (...)

 • Opodatkowanie dochodów z Irlandii28 Maja 2006

  zamieszkania, podlegają obowiązkowi podatkowemu tylko od dochodów z pracy wykonywanej na terytorium Polski, w Polsce osoba taka ma obowiązek rozliczyć się tylko z dochodów uzyskanych (...)

 • Opodatkowania dochodów z udziałów i stosunku pracy23 Maja 2006

  "liniowo"? Czy w tym przypadku można stosować wspólne rozliczenie ze współmałżonkiem? Zgodnie z art. 10 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Wysokość alimentów

  Czy matka nieślubnego dziecka ma prawo żądać od ojca 35% jego dochodów mimo że sama zarabia tyle co on? Ojciec ma rodzinę (żonę i syna) jest jej (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

  mam pytanie gdyż rozstałem sie z zona płace wysokie alimenty na dwie córki żona wyszła ponownie za mąż czy w związku z tym musze nadal placic (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane