Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Wyjście ze spółki cywilnej17 Kwietnia 2015

  za te zobowiązania spółki, które powstały w czasie, gdy był wspólnikiem. Nie odpowiada on za zobowiązania powstałe przed jego przystąpieniem do spółki lub (...)

 • Kurator spółki jako pracodawca23 Listopada 2004

  prawnej? Czy istnieje taka możliwość, jeśli tak czy jest ona w jakiś sposób ograniczona, np. kwotowo? Jeżeli istnieje taka możliwość, czy kurator może wypłacić sobie przyznane (...)

 • Dokument księgowy a wpis do księgi przychodów2 Września 2005

  inne dokumenty uznawane za dokument księgowy? Czy brak jakiegokolwiek szczegółu, który powinien zawierać dowód księgowy, upoważnia go do odrzucenia? Jeżeli należy go poprawić, to czy (...)

 • Milczące przyjęcie oferty16 Marca 2005

  karą za tzw.''brakującą sprzedaż''. Zamówienia opisane w pytaniu składane producentom należy uznać za ofertę, są bowiem oświadczeniem woli zawarcia umowy i zawierają jej istotne postanowienia. (...)

 • Umowy powiązane18 Lutego 2005

  od swojego klienta nie opłacił faktury za dwa telefony, za usługi z umowy na czas oznaczony płacił bez zarzutu. Po 2 miesiącach zapłacił za jeden telefon, a za drugi częściowo. (...)

 • Co mogę zrobić w sytuacji kiedy ktoś mnie oczernia na blogu? 29 Lipca 2015

  też zagrażają Pani pozycji. Ostatecznie oczywiście sąd oceni, czy wskazany materiał mieści się w granicach dozwolonej krytyki, czy też czy zostały one już przekroczone. Bez wątpienia (...)

 • Nienależyte wykonanie umowy - powstanie szkody11 Stycznia 2005

  . Oznacza to, że szkoła języków obcych nie odpowiada za to, że nauczy dziecko języka obcego, a jedynie za zachowanie staranności w nauczaniu. Szkoła odpowiada za to, że (...)

 • Błędna stawka VAT a odrzucenie oferty12 Kwietnia 2007

  odpowiada sumie cen za części zamówienia, przyjmuje się, że prawidłowo podano ceny za części zamówienia, jeżeli cenę za część zamówienia podano rozbieżnie słownie (...)

 • Odpowiedzialność za powierzone mienie29 Czerwca 2007

  zabezpieczenie powierzonego mienia. Pracownik odpowiada na podstawie przepisów o odpowiedzialności materialnej za mienie powierzone tylko za braki ilościowe (niedobory) w mieniu powierzonym. (...)

 • Odpowiedzialność wynajmującego za zniszczenie lokalu31 Lipca 2012

  osób, za które dłużnik odpowiada. Nadto do takich okoliczności zaliczyć należy działania osób trzecich, za które dłużnik nie odpowiada oraz działania (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane