Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zajęcie konta a wpłacanie zasądzonych alimentów14 Kwietnia 2006

  wypłat, o których mowa wyżej na podstawie zezwolenia komornika. Wypłaty na alimenty następują do rąk uprawnionego do tych świadczeń. Uprawnionym do tych świadczeń jest dziecko, zaś (...)

 • Zapłata alimentów do rąk dziecka3 Sierpnia 2010

  otrzymaniu pieniędzy, przesyła je na ich konto. Chciałbym to zmienić. Czy mogę wysyłać alimenty dzieciom na ich konta, choćby temu pełnoletniemu ? Czy muszę mieć pozwolenie (...)

 • Alimenty a wyprawka dla nowonarodzonego dziecka18 Sierpnia 2003

  ). Wiem, że w drodze egzekucji komornik może zająć 60 % jego wynagrodzenia, co stanowi 780 zł. Co będzie jeżeli w sumie alimenty na mnie i na dziecko przekroczą tą wartość? (...)

 • Alimenty od Polaka mieszkającego za granicą10 Maja 2007

  aktualnie jest zameldowany, czy w Polsce czy już w Anglii. W jaki sposób mogę wystąpić o alimenty na dziecko? Zgodnie z przepisami Rozporządzenia Rady (WE) NR 44/2001 z dnia 22 (...)

 • Alimenty i manipulowanie córką31 Maja 2007

  jedynie ustną formą ugody, pojawić się mogą problemy dowodowe.  Odnosząc się wprost do pytania czy była żona mogła wznowić umorzoną egzekucję alimentów, należy niestety odpowiedzieć (...)

 • Wykonanie obowiązku alimentacyjnego14 Kwietnia 2005

  alimenty próbowałem wykazać dlaczego nie chcę przekazywać pieniędzy żonie bez żadnej z jej strony rozliczenia się ze względu na to, że pieniądze te wydaje na inne rzeczy niż na (...)

 • Zajęcie rzeczy będących we władaniu dłużnika24 Maja 2005

  Wobec naszego małżeństwa jest prowadzona egzekucja komornicza. Nasze dziecko nieletnie otrzymało na urodziny od wujostwa prezent w postaci pianina elektrycznego. Czy komornik może (...)

 • Uniknięcie zajęcia nieruchomości przez komornika5 Stycznia 2009

  osoby i przez to naraża ją na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.Ściganie następuje na (...)

 • Zmniejszenie ugodą alimentów21 Października 2004

  : Czy sąd będzie brał pod uwagę fakt, że doszło do ugody pozasądowej i to że przez dwa lata uczciwie wypełniałem jej postanowienia dodatkowo zapewniając dziecku realizację wszelkich jego potrzeb? (...)

 • Pierwszeństwo w ściągalności alimentów10 Października 2008

  Ojciec dziecka ma zasądzone świadczenia alimentacyjne na pierwsze dziecko w wieku lat 14. Matka tego dziecka otrzymuje zasiłek z funduszu, a komornik ściąga od ojca zadłużenie z przeznaczeniem (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane