Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Dochodzenie alimentów za granicą19 Grudnia 2005

  jeśli działalność jest niedochodowa? Mówię tu ciągle o osobie zamieszkującej za granicą. Czy ma to znaczenie czy jest to Europa czy poza Europą? Jeżeli osoba zobowiązana (...)

 • Delegacje zagraniczne pracowników14 Marca 2007

  EURO oraz ekwiwalent za nocleg w wysokości 30 % limitu stawek noclegowych. Czy otrzymane diety i ekwiwalenty za nocleg podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym i składkami ZUS? Czy to jest (...)

 • Zapłata wierzycielowi zamiast komornikowi2 Listopada 2005

  zaoszczędzi mu kosztów komorniczych i czy on może skorzystać z tej propozycji? Czy mogę po tym wycofać wniosek od komornika i dłużnik nic nie będzie musiał mu płacić, czy jednak (...)

 • Czy można zaskarżyć czynności komornika?12 Maja 2015

  Czy mogę zaskarżyć czynności komornika w takiej sytuacji? Na moje konto bankowe została nałożona egzekucja. Doszło do zbiegu egzekucji sądowej i administracyjnej. Pomimo spłaty zajęcia, (...)

 • Określenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego19 Stycznia 2007

  za granicą. Czy swoje ewentulane polskie rozliczenia podatkowe mam rozliczać z urzędem właściwym dla mojego ostatniego miejsca zamieszkania w Polsce, czy z jakimś specjanym urzędem, który (...)

 • Oświadczenie woli składane drogą elektroniczną17 Sierpnia 2018

  zachodzących okolicznościach? Czy w takim przypadku konto w bezpłatnym serwisie wystarczy, czy należałoby mieć konto płatne, zapewniające lepszą ochronę i większy zakres usług? (...)

 • Świadczenie usług dla zagranicznego odbiorcy a VAT12 Stycznia 2005

  granicami Polski. Czy firma X jest zwolniona z podatku VAT za wykonaną usługę? Czy firma ta może otrzymywać zapłaty za przedmiotowe usługi na swoje konto w banku holenderskim, (...)

 • Obowiązki dłużnika w związku z wyjazdem za granicę21 Listopada 2006

  powiadamiając komornika. W zakładzie pracy wzięłabym urlop bezpłatny. Po kilku miesiącach chciałabym wrócić. Czy komornik jest w stanie znaleźć mnie poza granicami kraju? (...)

 • Hazard online8 Grudnia 2009

  na konto bankowe w UK, dzięki czemu będę miał dowody, że są to pieniądze z pokera online, czy po przyjeździe do Polski będę mógł za nie kupić samochód w pełni legalnie? Rzeczywiście (...)

 • Rachunki bankowe dla nierezydentów30 Marca 2012

  , to czy takie prawo jest zgodne z regulacjami unijnymi? Czy bank w państwie członkowskim może odmówić prowadzenia rachunku osobie mającej miejsce zamieszkania w innym kraju UE? Od dnia akcesji

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

  Szanowni Państwo, zauważyłem, że stale przewija się przez to forum ten sam temat. Ponieważ jestem ojcem dwojga dzieci, które niezmiernie kocham (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • alimenty

  alimenty na zone Alimenty na żone płaci się tylko 5 lat jeżeli z twojej winy zostało przez sąd uznane rozpad małżeństwa lub jeżeli żona jet (...)

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane