Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Skutki podatkowe i karnoskarbowe firmanctwa9 Kwietnia 2006

  "uszczupleniu" czy "narażeniu na uszczuplenie"? Przecież podatek został zapłacony, a jego zwrot wynika z zupełnie innych okoliczności - czyli wcześniej nabytego prawa do ulgi mieszkaniowej. 4. (...)

 • Zgon właściciela przedsiębiorstwa12 Kwietnia 2006

  chodzi o urząd skarbowy, czy trzeba złożyć PIT lub jakieś inne pismo, zawiadomnienie itd.? Śmierć Podatnika powoduje liczne konsekwencje prawne zarówno dla organów podatkowych, organów (...)

 • Telepraca - Internet pracownika25 Maja 2007

  Prowadzę serwis internetowy. Będzie obsługiwany przez pracownika niepełnosprawnego pracującego w domu. Czy mogę korzystać z domowej sieci internetowej pracownika? Czy muszę ją podnająć od (...)

 • Egzekucja z majątku wspólnego małżonków12 Listopada 2012

  komornika. Zgodnie bowiem z art. 881 k.p.c. komornik przystępuje do egzekucji z wynagrodzenia za pracę przez jego zajęcie. Komornik zawiadamia dłużnika, że do wysokości egzekwowanego (...)

 • Delegacje zleceniobiorców12 Października 2005

  pracownikom? Czy potrzebna jest delegacja, czy wystarczy zapis w umowie o zwrocie wszelkich kosztów? Czy taki zapis wpływa na wartość brutto oraz koszty ryczałtowe stosowane w przypadku (...)

 • Pozew cywilny o zwrot kosztów komorniczych23 Kwietnia 2009

  płacenia alimentów przez pewien okres. Ostatecznie o tym, czy Pani mąż ma podstawy do kwestionowania naliczonych kosztów komorniczych będzie rozstrzygał sąd.  Natomiast kwestia, (...)

 • Wybór komornika12 Stycznia 2005

  dłużnika? Czy regulują to jakieś przepisy? Właściwość komornika zależy od tego, z czego wierzyciel chce prowadzić egzekucję i czy są prowadzone sądowe postępowania egzekucyjne przeciw (...)

 • Podatek od ryczałtu dla prezesa zarządu3 Listopada 2007

  Prezes zarządu spółki z o.o. (będący jednocześnie jednym ze wspólników) sprawuje swoją funkcję na podstawie powołania, za co nie otrzymuje wynagrodzenia. Chce jednak otrzymywać zwrot kosztów (...)

 • Opłaty egzekucyjne12 Listopada 2009

  Komornik żąda ode mnie zaliczek na zapytania urzędów w sprawie dłużnika. Czy urzędy mają prawo żądać opłat od Komornika zważywszy na art.761 KPC, czy też są one zobligowane do (...)

 • Opodatkowanie zwróconego zadatku28 Listopada 2006

  , a jeżeli sam go dał, może żądać sumy dwukrotnie wyższej i to bez względu na to, czy poniósł szkodę i w jakiej wysokości. Zatem dany zadatek pełni tu funkcje surogatu odszkodowania za (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • Odwołanie od zasądzonych alimentów

  Zostały mi przysądzone alimenty 300 złotych które musze płacić na córke.Sprawa ciągnęła sie rok czasu ponieważ matka mojej córki założyła (...)

 • KONTAKTY Z DZIECKIEM

  MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane