Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Wniosek o wszczęcie egzekucji a adres dłużnika2 Sierpnia 2004

  pokrycie tych wydatków komornik może żądać zaliczki od strony, która wniosła o dokonanie czynności, uzależniając czynność od jej uiszczenia. Natomiast za prowadzenie egzekucji i inne czynności (...)

 • Egzekucja z udziałów w sp. z o. o.12 Października 2007

  ? Czy nie należy oddzielnie traktować czynności zajęcia i sprzedaży udziałów? Czy sprzedaż udziałów będzie prowadzona przez Komornika czy przez Sąd rejestrowy? W którym momencie (...)

 • Staż a roczne zeznanie podatkowe23 Stycznia 2006

  2789,89 zł, to otrzyma Pan z urzędu skarbowego zwrot pobranych wcześniej przez płatników zaliczek na podatek dochodowy za 2005 r.   staż, PUP, powiatowy urząd pracy, roczne zeznanie (...)

 • Abolicja podatkowa11 Października 2008

  temu dwa formularze PIT-AZ i AZ-O (dołączone oświadczenie) i nie można tego zrobić w innej formie. Za każdy rok należy złożyć odrębne druki (tak więc za lata 2006 i 2007 konieczne (...)

 • Korekta zeznania PIT17 Lipca 2007

  - termin płatności podatku dochodowego za rok 2005 upłynął 2 maja 2006 roku; korektę za ten rok można złożyć więc do końca 2011 roku. Termin płatności podatku dochodowego za rok (...)

 • Wypłata nadpłaconych składek ZUS15 Lipca 2009

  zdrowotne pobrać i jaki PIT wystawić na zwrot nadpłaconych składek? Zgodnie z art. 12 ust.1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych za przychody ze stosunku służbowego, (...)

 • Zgon właściciela przedsiębiorstwa12 Kwietnia 2006

  chodzi o urząd skarbowy, czy trzeba złożyć PIT lub jakieś inne pismo, zawiadomnienie itd.? Śmierć Podatnika powoduje liczne konsekwencje prawne zarówno dla organów podatkowych, organów (...)

 • Skutki podatkowe i karnoskarbowe firmanctwa9 Kwietnia 2006

  "uszczupleniu" czy "narażeniu na uszczuplenie"? Przecież podatek został zapłacony, a jego zwrot wynika z zupełnie innych okoliczności - czyli wcześniej nabytego prawa do ulgi mieszkaniowej. 4. (...)

 • Egzekucja z majątku wspólnego małżonków12 Listopada 2012

  komornika. Zgodnie bowiem z art. 881 k.p.c. komornik przystępuje do egzekucji z wynagrodzenia za pracę przez jego zajęcie. Komornik zawiadamia dłużnika, że do wysokości egzekwowanego (...)

 • Telepraca - Internet pracownika25 Maja 2007

  Prowadzę serwis internetowy. Będzie obsługiwany przez pracownika niepełnosprawnego pracującego w domu. Czy mogę korzystać z domowej sieci internetowej pracownika? Czy muszę ją podnająć od (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • Odwołanie od zasądzonych alimentów

  Zostały mi przysądzone alimenty 300 złotych które musze płacić na córke.Sprawa ciągnęła sie rok czasu ponieważ matka mojej córki założyła (...)

 • KONTAKTY Z DZIECKIEM

  MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane