Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Podstawy pobierania dodatku mieszkaniowego8 Lipca 2004

  prawny posiadają lokatorzy ubiegający się o dodatek mieszkaniowy. Czy w świetle prawa tylko i wyłącznie odpowiedzialność za ten stan ponoszą lokatorzy? Kwota około 6000.00 zł x 2 (...)

 • Wyliczenie wysokości dodatku mieszkaniowego29 Czerwca 2004

  Czy zasiłek rodzinny, pielęgnacyjny i świadczenie rodzinne są liczone do obliczenia dodatku mieszkaniowego? Na jakiej zasadzie jest liczony dodatek mieszkaniowy? Jeżeli 3 dni przed złożeniem (...)

 • Kryteria przyznawania dodatku mieszkaniowego28 Stycznia 2004

  , a praca w 2 miejscach). Podane we wniosku wydatki na mieszkanie też niezgodne z prawdą - zaniżone. Czy podpisując ten wniosek popełniam wykroczenie? Czy potem tak uzyskaną zapłatę za czynsz (...)

 • Przeszukanie mieszkania przez komornika28 Maja 2010

  osobistej?! Jak komornik musi się wylegitymować i jakie zaświadczenia/zezwolenia na przeszukanie musi mi przedłożyć? Co w mieszkaniu komornik może zająć? Słyszałam, że prócz (...)

 • Egzekucja komornicza a prawo do wkładu budowlanego12 Października 2007

  Czy komornik może zająć prawo do wkładu budowlanego w spółdzielni mieszkaniowej dłużnikowi, który utracił status członka i związane z nim prawo do lokalu spółdzielczego (...)

 • Dodatki nauczycieli wiejskich21 Lipca 2006

  zajmowania stanowiska nauczyciela, zatrudnionemu na terenie wsi lub w mieście liczącym do 5000 mieszkańców, przysługuje odrębny dodatek w wysokości 10 % wynagrodzenia zasadniczego. Organ prowadzący (...)

 • Ogłoszenie upadłości konsumenckiej po zamknięciu firmy. 10 Czerwca 2015

  długie że zostałem zmuszony do zamknięcia firmy. Moje pytanie tyczy się tego, czy mogę po zamknięciu firmy wnieść wniosek o upadłość konsumencką? Oraz czy komornik ma prawo ściągać (...)

 • Dodatek mieszkaniowy a użyczenie11 Lutego 2007

  tej regulacji (w obecnym kodeksie cywilnym od 1964 r., a przewidywały je także i poprzednie ustawy). Ustawa z dnia 21 czerwca 2001 r. o dodatkach mieszkaniowych przewiduje, iż dodatek mieszkaniowy

 • Wysokość dodatku mieszkaniowego21 Lipca 2004

  Ile wynosi dodatek mieszkaniowy? Zgodnie z postanowieniami ustawy o dodatkach mieszkaniowych, wysokość dodatku mieszkaniowego stanowi różnicę między wydatkami poniesionymi przez osobę ubiegającą (...)

 • Zajęcie cudzego mienia przez komornika9 Maja 2011

  Mieszkam w mieszkaniu ojca. Dowiedziałam się, że niedługo przyjdzie komornik by zająć rzeczy ojca, gdyż nie spłacił on swych długów. Czy może też zająć moje rzeczy? (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane