Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Egzekucja z udziału w samochodzie8 Grudnia 2004

  pensji matki komornik ściąga należności. Czy jeżeli zostanie ona współwłaścicielem samochodu komornik będzie mógł go zająć i na jakiej podstawie prawnej? Z opisu stanu (...)

 • Egzekucja z ruchomości a współwłasność27 Grudnia 2005

  przypadku egzekucja nie może naruszać praw innych współwłaścicieli. Jeżeli rzecz będącą przedmiotem współwłasności dłużnika  znajduje się w jego władaniu komornik może (...)

 • Egzekucja do rzeczy objętej współwłasnością17 Grudnia 2007

  Ustaliłem, że mój dłużnik jest wraz z jego ojcem właścicielem samochodu i skierowałem do komornika wniosek o wszczęcie egzekucji do tego samochodu, którego dłużnik jest współwłaścicielem. (...)

 • Powództwo przeciwegzekucyjne współwłaściciela11 Kwietnia 2005

  zabezpieczenie, zabezpieczył m.in. samochód, który jest własnością dłużnika i jego syna. Syn dłużnika wszczął wobec wierzyciela postępowanie przeciwegzekucyjne. Czy komornik może (...)

 • Zajęcie konta spólki cywilnej21 Maja 2009

  tak jak piszę.Może więc komornik zająć konto spółki cywilnej w postępowaniu prowadzonym tylko przeciwko jednemu z jej wspólników, czy nie może? A jeżeli może w spółce (...)

 • Powództwo o zwolnienie przedmiotu z egzekucji3 Marca 2007

  pojechać do komornika i zabrać swój samochód w obecności np. Policji? Może się zdarzyć, że egzekucja zostaje skierowana do przedmiotu, który znajduje się w posiadaniu dłużnika, a jest (...)

 • Zrzeczenie się spadku na korzyść innej osoby30 Listopada 2004

  było jakiejś dodatkowej sprawy sądowej. Czy w świetle prawa jestem teraz właścicielem samochodu czy muszę jeszcze wykonać jakieś czynności które to spowodują. Chciałbym sprzedać (...)

 • Zajęcie udziału we współwłasności rzeczy ruchomej23 Kwietnia 2002

  Czy komornik może zająć samochód, którego współwłaścicielami jest dłużnik i jego pełnoletni syn? Tak. Komornik może zająć taki samochód, a uściślając udział (...)

 • Zbieg z egzekucją administracyjną27 Marca 2008

  ) dłużnikowi mimo wszystko ma zamiar dać kolejną szansę bankowi na walkę o zwolnienie samochodu spod egzekucji. Czy komornik ma prawo tak postąpić, ignorując zdarzenia mające miejsce (...)

 • Moment zawarcia umowy23 Kwietnia 2003

  wyraźnej potrzeby lub korzyści tej osoby albo wbrew wiadomej mu jej woli, obowiązany jest przywrócić stan poprzedni, a gdyby to nie było możliwe, naprawić szkodę. Nakłady może zabrać z (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane