Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zjazd z drogi publicznej16 Maja 2006

  decyduje tylko gmina). Właściciele będą starać się odwołać tą decyzje i będą chcieli zablokować wykonanie tego zjazdu. Czy ta droga może przestać być drogą publiczną, (...)

 • Opłata za zajęcie pasa drogowego3 Marca 2011

  Administracyjny w wyroku z 26 lipca 2002 r., II SA/Wr 1504/2000 (LexPolonica nr 358579)”. Po przekształceniu w drogę gminną, a więc publiczną, będzie można pobierać opłatę za zajęcie (...)

 • Ustanowienie służebności przez gminę13 Września 2012

  zagospodarowania przestrzennego przeznaczona jest pod drogę publiczną. Dla pozostałej części mojej działki siedliskowej w planie zawarto opis, że wyklucza się obsługę komunikacyjną z drogi, (...)

 • Odszkodowanie za teren zabrany pod drogę6 Grudnia 2004

  Gmina jest winna odszkodowanie za teren zabrany w 2003 roku na drogę. Twierdzi, że nie zapłaci, czy ma rację. Chciano sprzedać działkę. Ażeby to zrobić trzeba było podzielić (...)

 • Działka zamienna za wywłaszczoną20 Kwietnia 2006

  racji utraty swojej nieruchomości pod drogę publiczną? Przede wszystkim należy stwierdzić, iż wszczęcie postępowania wywłaszczeniowego co do zasady należy poprzedzić rokowaniami o nabycie (...)

 • Rozgraniczenie a powództwo negatoryjne27 Listopada 2008

  na mapie ewidencyjnej). Obecnie gmina jest w trakcie podziału nieruchomości na mniejsze działki i chce je sprzedać. Gmina nie chce - choć były kierowane w tej sprawie pisma - wszcząć (...)

 • Zniesienie służebności gruntowej2 Lutego 2010

  mieszkaniowe, wynajmuje pół domu dla różnych działalności gospodarczych, co czyni z mojego podwórka drogę publiczną, którą chodzi całe miasto. Czy w obecnym prawie gdzie nie ma (...)

 • Bezprzetargowa sprzedaż działki gminnej5 Kwietnia 2005

  ? Naszym zdaniem brzmienie przepisów ustawy o gospodarce nieruchomościami wskazuje na to, iż gmina nie może postąpić w sposób opisany w pytaniu. Sama ustawa o gospodarce nieruchomościami stanowi, (...)

 • Sprzedaż nieruchomości najemcy lokalu26 Lutego 2009

  puste. Czy gmina może sprzedać mi całą nieruchomość w trybie bezprzetargowym, mimo iż jestem najemcą tylko jej części (lokalu mieszkalnego) 34m2 (powierzchnia nieruchomości (...)

 • Kiedy droga jest drogą publiczną23 Lipca 2010

  elementów powoduje zaliczenie drogi do dróg wewnętrznych. Oznacza to, że nie każda droga spełniająca funkcję ciągu komunikacyjnego może zostać uznana za drogę publiczną. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

  Mam stały meldunek (od niedawna) w mieszkaniu komunalnym,w którym głownym najemcą jest moja babcia. czy administacja ma prawo wysiedlić mnie po śmierci (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • Pomyłka sądu 15 lat temu i problem z budową.

  Witam wszystkich. Całkiem przypadkowo dostałem się na tutejsze forum a ponieważ nie wiedziałem gdzie się zgłosić to liczę na Państwa pomoc. Problem (...)

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)

 • Gmina buduje nielegalną drogę

  Przez moją posiadłość od dawna przebiegała mała wydeptana dróżka, którą pozwalałem używać sąsiadowi bo on miał ciężki dojazd do siebie. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane