Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zjazd z drogi publicznej16 Maja 2006

  decyduje tylko gmina). Właściciele będą starać się odwołać tą decyzje i będą chcieli zablokować wykonanie tego zjazdu. Czy ta droga może przestać być drogą publiczną, (...)

 • Opłata za zajęcie pasa drogowego3 Marca 2011

  Administracyjny w wyroku z 26 lipca 2002 r., II SA/Wr 1504/2000 (LexPolonica nr 358579)”. Po przekształceniu w drogę gminną, a więc publiczną, będzie można pobierać opłatę za zajęcie (...)

 • Odszkodowanie za teren zabrany pod drogę6 Grudnia 2004

  Gmina jest winna odszkodowanie za teren zabrany w 2003 roku na drogę. Twierdzi, że nie zapłaci, czy ma rację. Chciano sprzedać działkę. Ażeby to zrobić trzeba było podzielić (...)

 • Ustanowienie służebności przez gminę13 Września 2012

  zagospodarowania przestrzennego przeznaczona jest pod drogę publiczną. Dla pozostałej części mojej działki siedliskowej w planie zawarto opis, że wyklucza się obsługę komunikacyjną z drogi, (...)

 • Rozgraniczenie a powództwo negatoryjne27 Listopada 2008

  na mapie ewidencyjnej). Obecnie gmina jest w trakcie podziału nieruchomości na mniejsze działki i chce je sprzedać. Gmina nie chce - choć były kierowane w tej sprawie pisma - wszcząć (...)

 • Działka zamienna za wywłaszczoną20 Kwietnia 2006

  racji utraty swojej nieruchomości pod drogę publiczną? Przede wszystkim należy stwierdzić, iż wszczęcie postępowania wywłaszczeniowego co do zasady należy poprzedzić rokowaniami o nabycie (...)

 • Czy należy mi się odszkodowanie w przypadku kiedy inwestycja gminy obniża wartość mojej nieruchomości? 22 Maja 2015

  gmina nie może wyjść naprzeciw żądaniu wnioskodawcy i dojść z nim do porozumienia w przedmiocie ewentualnej rekompensaty. Gdyby tak się jednak nie stało, rozstrzygnięcie sporu należy do (...)

 • Zniesienie służebności gruntowej2 Lutego 2010

  mieszkaniowe, wynajmuje pół domu dla różnych działalności gospodarczych, co czyni z mojego podwórka drogę publiczną, którą chodzi całe miasto. Czy w obecnym prawie gdzie nie ma (...)

 • Bezprzetargowa sprzedaż działki gminnej5 Kwietnia 2005

  ? Naszym zdaniem brzmienie przepisów ustawy o gospodarce nieruchomościami wskazuje na to, iż gmina nie może postąpić w sposób opisany w pytaniu. Sama ustawa o gospodarce nieruchomościami stanowi, (...)

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej? 23 Kwietnia 2015

  nabywcy nieruchomości względem poszczególnych najemców zależne są od tego, czy dana umowa zawarta została na czas określony czy też nieokreślony. W przypadku umów bezterminowych

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

  Mam stały meldunek (od niedawna) w mieszkaniu komunalnym,w którym głownym najemcą jest moja babcia. czy administacja ma prawo wysiedlić mnie po śmierci (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • Pomyłka sądu 15 lat temu i problem z budową.

  Witam wszystkich. Całkiem przypadkowo dostałem się na tutejsze forum a ponieważ nie wiedziałem gdzie się zgłosić to liczę na Państwa pomoc. Problem (...)

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)

 • Gmina buduje nielegalną drogę

  Przez moją posiadłość od dawna przebiegała mała wydeptana dróżka, którą pozwalałem używać sąsiadowi bo on miał ciężki dojazd do siebie. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane