Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Praca w szczególnych warunkach7 Stycznia 2008

  1983 roku w sprawie wieku emerytalnego pracowników zatrudnionych w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze. Zgodnie z załącznikiem do niniejszego rozporządzenia (...)

 • Udowadnianie pracy w szczególnych warunkach3 Kwietnia 2007

  wieku emerytalnego pracowników zatrudnionych w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze (Dz. U. nr 8, poz. 43 ze zm.), zgodnie z którym okresy pracy w szczególnych (...)

 • Okres pracy w szczególnych warunkach i charakterze6 Kwietnia 2006

  ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa. Spełnione zatem muszą być dwa warunki by okres nie był zaliczony do pracy w szczególnych warunkach lub szczególnym (...)

 • Odmowa przyznania wcześniejszej emerytury17 Października 2007

  rozporządzenia w sprawie wieku emerytalnego pracowników zatrudnionych w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze pracownik, który wykonywał w hutnictwie (...)

 • Emerytura dla pracowników w szczególnych warunkach6 Grudnia 2004

  (wykaz A) -16 lat ( od 1983 - 1998 r. ). Do chwili obecnej, nadal pracuję w warunkach szczególnych w firmie, która wyodrębniła się w procesie restrukturyzacji, w (...)

 • Wcześniejsza emerytura a ochrona przed zwolnieniem11 Maja 2007

  założenia wcześniejszej utraty sprawności psychofizycznej do wykonywania prac w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze ze względu na szczególne uciążliwości (...)

 • Emerytura osoby pracującej przy azbeście27 Grudnia 2005

  sprawie wieku emerytalnego pracowników zatrudnionych w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze ( DZ.U. nr 8 poz.43 ze zm.) w § 8 ust.1: Pracownik, który wykonywał (...)

 • Praca w pełnym wymiarze - definicja29 Sierpnia 2011

  ;ubrane” w inne słowa zostało przecież zawarte w pozwie, w ramach którego powód dochodzi ustalenia wykonywania pracy w szczególnych warunkach. Uznanie (...)

 • Zaliczenie okresów pracy w warunkach szkodliwych21 Września 2005

  szczególnym charakterze (Dz. U. 1983 r., Nr 8, poz. 43 ze zmianami) okresy pracy w szczególnych warunkach stwierdza zakład pracy - na podstawie posiadanej dokumentacji - w świadectwie (...)

 • Prawo do wcześniejszej emerytury4 Maja 2004

  szczególnych warunkach zgodnie z DZ.XIV poz 24 pkt 1 nabywam prawa do wcześniejszej emerytury? Czy reguluje to inna ustawa? Jakie muszę przedstawić dokumenty w ZUS? Zakład remontowy (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

  Jestem 24 letnim ojcem. 2 lata temu zona powiedziala, ze nie chce ze mna byc dluzej i kazala mi wyprowadzic sie z domu. Zabralem swoje zeczy i wyszedlem. (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • alimenty na byłą żonę

  witam, od 3 lat jestem po rozwodzie (sąd orzekł, że wina leży po mojej stronie), płacę regularnie alimenty na dziecko 450zł/m-c przy zarobkach 2100zł (...)

 • Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

  Czy to prawda,że od 1 lipca 2005 weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z FUS-/DU.2005 nr 169 poz.1412/ Cytuję" 7. w art.32 (...)

 • Wysokość alimentów

  Czy matka nieślubnego dziecka ma prawo żądać od ojca 35% jego dochodów mimo że sama zarabia tyle co on? Ojciec ma rodzinę (żonę i syna) jest jej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane