Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Dochód konkubenta a zasiłek2 Stycznia 2006

  rodziny? Jaki dochód się bierze pod uwagę netto czy brutto? Czy w nowym roku pojawiły się jakieś nowe, inne formy wspomagania rodzin? Przy obliczaniu dochodu potrzebnego do ustalenia (...)

 • Wpływ wysokości diety na dodatek rodzinny3 Września 2006

  którego ustala się prawo do otrzymania dodatku rodzinnego na uczące się dziecko? Zgodnie z art. 8 ustawy o świadczeniach rodzinnych do zasiłku rodzinnego przysługują między (...)

 • Alimenty od konkubenta12 Marca 2009

  konkubenta nie należy Pani do żadnej z tych kategorii osób, co powoduje, że Pani nie jest zobowiązana do spełnienia świadczeń alimentacyjnych. Do tego zobowiązany jest (...)

 • Becikowe dla dziecka18 Września 2006

  dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu urodzenia dziecka. Dodatek ten, również w wysokości 1.000 zł przysługuje jednorazowo matce lub ojcu albo opiekunowi prawnemu dziecka. Aby otrzymać (...)

 • Zasiłek na urlopie wychowawczym a podjęcie pracy17 Kwietnia 2009

  rodzinnego? Zasiłek rodzinny oraz dodatek do zasiłku rodzinnego to dwa różne świadczenia, wypłacane z różnych powodów. Zasiłek rodzinny przysługuje (...)

 • Zniesienie alimentów na pełnoletnie dziecko1 Lutego 2010

  określają żadnego wieku dziecka, do którego rodzice zobowiązani do świadczeń alimentacyjnych, a jedynie bierze się tu pod uwagę możliwość samodzielnego utrzymania się. (...)

 • Czy należy mi się renta fakultatywna po zmarłym konkubencie? 20 Kwietnia 2015

  niezdolnym do pracy, uprawnionym do renty rodzinnej. Prawo do renty rodzinnej nabywa również wdowa (odpowiednio wdowiec), który osiągnęła wiek 50 lat lub stała się niezdolna (...)

 • Zasiłki a sposób ustalenia dochodów2 Stycznia 2006

  wysokość dochodu uprawnia do pobierania zasiłku? W pierwszej kolejności uporządkowania wymagają pewne pojęcia. Zasiłki rodzinne nie formą pomocy z MOPS. Pomoc z MOPS jest (...)

 • Działalność gospodarcza jednego z małżonków a majątek wspólny5 Kwietnia 2011

  najmu lub dzierżawy. Pożytkami prawa dochody, które prawo to przynosi zgodnie ze swym społeczno-gospodarczym przeznaczeniem (art. 54 k.c.). Pożytkami takimi np. odsetki od (...)

 • Zasiłek dla bezrobotnych dla wspólnika spółki 28 Września 2010

  . Spodziewam się też, że przez pierwszy okres funkcjonowania Spółka nie będzie wypłacać żadnej dywidendy. Czy po utworzeniu takiej spółki tracę prawo do statusu osoby bezrobotnej i do (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)

 • prawa ojca a obowiazki ojca po rozwodzie

  bardzo duzo mowi sie o prawach ojca (glownie przez samych ojcow), natomiast nigdzie nie wspomina sie o obowiazkach ojcowskich po rozwodzie, dlaczego ojcowie (...)

 • alimenty

  alimenty na zone Alimenty na żone płaci się tylko 5 lat jeżeli z twojej winy zostało przez sąd uznane rozpad małżeństwa lub jeżeli żona jet (...)

 • Wysokość alimentów

  Czy matka nieślubnego dziecka ma prawo żądać od ojca 35% jego dochodów mimo że sama zarabia tyle co on? Ojciec ma rodzinę (żonę i syna) jest jej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane