Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Dochód konkubenta a zasiłek2 Stycznia 2006

  rodziny? Jaki dochód się bierze pod uwagę netto czy brutto? Czy w nowym roku pojawiły się jakieś nowe, inne formy wspomagania rodzin? Przy obliczaniu dochodu potrzebnego do ustalenia (...)

 • Wpływ wysokości diety na dodatek rodzinny3 Września 2006

  którego ustala się prawo do otrzymania dodatku rodzinnego na uczące się dziecko? Zgodnie z art. 8 ustawy o świadczeniach rodzinnych do zasiłku rodzinnego przysługują między (...)

 • Alimenty od konkubenta12 Marca 2009

  konkubenta nie należy Pani do żadnej z tych kategorii osób, co powoduje, że Pani nie jest zobowiązana do spełnienia świadczeń alimentacyjnych. Do tego zobowiązany jest (...)

 • Becikowe dla dziecka18 Września 2006

  dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu urodzenia dziecka. Dodatek ten, również w wysokości 1.000 zł przysługuje jednorazowo matce lub ojcu albo opiekunowi prawnemu dziecka. Aby otrzymać (...)

 • Zasiłek na urlopie wychowawczym a podjęcie pracy17 Kwietnia 2009

  rodzinnego? Zasiłek rodzinny oraz dodatek do zasiłku rodzinnego to dwa różne świadczenia, wypłacane z różnych powodów. Zasiłek rodzinny przysługuje (...)

 • Zniesienie alimentów na pełnoletnie dziecko1 Lutego 2010

  określają żadnego wieku dziecka, do którego rodzice zobowiązani do świadczeń alimentacyjnych, a jedynie bierze się tu pod uwagę możliwość samodzielnego utrzymania się. (...)

 • Zasiłki a sposób ustalenia dochodów2 Stycznia 2006

  wysokość dochodu uprawnia do pobierania zasiłku? W pierwszej kolejności uporządkowania wymagają pewne pojęcia. Zasiłki rodzinne nie formą pomocy z MOPS. Pomoc z MOPS jest (...)

 • Działalność gospodarcza jednego z małżonków a majątek wspólny5 Kwietnia 2011

  najmu lub dzierżawy. Pożytkami prawa dochody, które prawo to przynosi zgodnie ze swym społeczno-gospodarczym przeznaczeniem (art. 54 k.c.). Pożytkami takimi np. odsetki od (...)

 • Zasiłek dla bezrobotnych dla wspólnika spółki 28 Września 2010

  . Spodziewam się też, że przez pierwszy okres funkcjonowania Spółka nie będzie wypłacać żadnej dywidendy. Czy po utworzeniu takiej spółki tracę prawo do statusu osoby bezrobotnej i do (...)

 • Opodatkowanie sprzedaży prac przez artystę13 Lutego 2006

  przychody nie zaliczane do przychodów ze źródeł wymienionych w art. 10 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 - 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Co do obowiązku wpisu określonej działalności (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)

 • prawa ojca a obowiazki ojca po rozwodzie

  bardzo duzo mowi sie o prawach ojca (glownie przez samych ojcow), natomiast nigdzie nie wspomina sie o obowiazkach ojcowskich po rozwodzie, dlaczego ojcowie (...)

 • alimenty

  alimenty na zone Alimenty na żone płaci się tylko 5 lat jeżeli z twojej winy zostało przez sąd uznane rozpad małżeństwa lub jeżeli żona jet (...)

 • Wysokość alimentów

  Czy matka nieślubnego dziecka ma prawo żądać od ojca 35% jego dochodów mimo że sama zarabia tyle co on? Ojciec ma rodzinę (żonę i syna) jest jej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane