Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Rejestracja bazy danych w GIODO6 Maja 2015

  elementach zbioru danych osobowych. 2. Zastosowano środki umożliwiające określenie praw dostępu do wskazanego zakresu danych w ramach przetwarzanego zbioru danych osobowych. 3. (...)

 • Podpisanie CV oraz klauzuli o przetwarzaniu danych osobowych6 Lipca 2011

  Czy CV należy podpisywać oraz czy trzeba podpisywać klauzulę na temat przetwarzania danych osobowych? Zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych danymi osobowymi (...)

 • Naruszenie danych osobowych i dóbr osobistych12 Maja 2006

  przetwarzane w celach osobistych. Reasumując, naszym zdaniem, nie stosuje się regulacji o ochronie danych osobowych w powyższym przypadku, z uwagi na to, że przetwarzanie następuje w (...)

 • Zgoda kandydata do pracy na przetwarzanie danych7 Kwietnia 2009

  przetwarzanie danych osobowych.Natomiast do przetwarzania danych osobowych pracownika znajdzie zastosowanie art. 23 ust. 1 pkt 3 ustawy o ochronie danych osobowych, a więc (...)

 • Upoważnienie do przetwarzania danych29 Marca 2006

  przypadek przetwarzania danych osobowych w zbiorze innym niż w systemie informatycznym). Powoływany przepis ustawy odnosi się również do sytuacji zbierania danych osobowych w celu (...)

 • Ochrona danych osobowych15 Września 2010

  uzyskałem.Czy wysyłanie danych osobowych e-mailem a także zachęcanie konsumentów (którzy mogą być nieświadomi) do przesyłania dokumentów e-mailem stanowi naruszenie przepisów o ochronie (...)

 • Wokanda a ochrona danych osobowych29 Października 2006

  ;nie oznacza to, że dane te nie podlegają ochronie przewidzianej ustawą o ochronie danych osobowych. Administrator tych danych zobowiązany jest bowiem dopełnić wszystkich (...)

 • Teczka osobowa studenta21 Czerwca 2006

  rozumieć art.32 ustawy o ochronie danych osobowych w odniesieniu do uczelni? Uczelnia zakłada teczkę akt osobowych studenta, w której przechowuje się: 1) dokumenty wymagane (...)

 • Ujawnienie danych osobowych dłużników21 Czerwca 2004

  ochronie danych osobowych, w przypadku naruszenia przepisów o ochronie danych osobowych GIODO w drodze decyzji administracyjnej, nakazuje przywrócenie stanu zgodnego (...)

 • Umieszczenie danych osobowych na stronie internetowej a ochrona danych9 Maja 2011

  osobowych. Nie ma znaczenia wówczas czy ten zestaw danych osobowych jest jednolity czy też podzielony w sposób funkcjonalny (często tak bywa np. ze zbiorami danych (...)

 • Sprawdzenie danych osobowych pracownika29 Września 2006

  podania danych osobowych obejmujących: imię (imiona) i nazwisko, imiona rodziców, datę urodzenia, miejsce zamieszkania (adres do korespondencji), wykształcenie, przebieg dotychczasowego

 • Ochrona danych osobowych pracownika25 Marca 2004

  Czy umowa o pracę, jako integralna część akt osobowych, podlega również ustawie o ochronie danych osobowych? Czy oprócz pracodawcy, pracownika (a więc stron (...)

 • Dane z akt osobowych pracownika28 Maja 2007

  pracownika podania: innych danych osobowych pracownika, a także imion i nazwisk oraz dat urodzenia dzieci pracownika, jeżeli podanie takich danych jest konieczne ze względu na (...)

 • Ujawnienie adresu policjanta10 Lutego 2005

  danych lub będąca zobowiązana do ochrony danych osobowych, która udostępnia dane osobie do tego nieupoważnionej podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności (...)

 • Akt zgonu21 Marca 2005

  dotychczasowy, który skreśla się. W akcie zgonu wpisuje się dane w oparciu o kartę zgonu. Część karty zgonu jest wypełniana przez Urząd Stanu Cywilnego w tym miedzy innymi data urodzenia (...)

 • Udostępnienie numeru telefonu12 Czerwca 2001

  Jeśli operator telefoniczny udostępnił numer telefonu - pomimo jego zastrzeżenia - osobie trzeciej, czy złamał ustawę o ochronie danych osobowych, czy też złamał tylko (...)

 • Jak usunąć swoją historię kredytowa z BIK? 8 Czerwca 2015

  ochronie danych osobowych - przetwarzania danych osobowych, mogą bowiem to być dane przetwarzane wyłącznie w celu oceny zdolności kredytowej i analizy ryzyka kredytowego (...)

 • Dane służbowe a ich ochrona17 Sierpnia 2010

  jest chroniona ustawą, ponieważ ustawa dotyczy przetwarzania danych osobowych w systemie informatycznym również poza zbiorem. Czy rzeczywiście tak jest? Tak. Ustawę stosuje się do przetwarzania (...)

 • Zgoda na przetwarzanie danych osób 3 Października 2011

  każdym czasie. Powstaje zatem pytanie, czy osoby znajdujące się w przedziale wiekowym 12-17 lat mogą samodzielnie udzielić zgody na przetwarzanie danych osobowych, czy też konieczne (...)

 • Wniosek o udzielenie informacji publicznej1 Października 2010

  z art. 7 pkt. 5 ustawy o ochronie danych osobowych). Dlatego też organ wymaga wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych i jest to żądanie w pełni zgodne z prawem. (...)

 • Szkoda z powodu ujawnienia danych osobowych12 Listopada 2003

  sytuacja wskaże, jaką szkodę ktoś mógł ponieść z powodu naruszenia danych osobowych. W związku z powyższym w pierwszej kolejności wskażemy, jakie czynności na tle ustawy o ochronie (...)

 • Nielegalne przetwarzanie danych osobowych22 Grudnia 2011

  przez podmiot nielegitymujący się żadną z przesłanek uchylających zakaz przetwarzania wymienionych w art. 23 i 27 czy też przetwarzanie danych osobowych mimo zgłoszenia sprzeciwu (...)

 • Administrator danych osobowych a umowa agencyjna20 Maja 2006

  pośrednictwem serwisu w rozumieniu Ustawy o ochronie danych osobowych i przy założeniu, że dostęp do tych danych mają obydwie strony (tzn. zleceniodawca i agent)? Czy niezbędne (...)

 • Bezprawne wykorzystywanie danych osobowych12 Marca 2002

  się do takich podmiotów ze sprzeciwem wobec przetwarzania jej danych w przypadkach, gdy administrator danych zamierza je przetwarzać w celach marketingowych lub wobec przekazywania jej danych (...)

 • Ochrona danych a dostęp do akt29 Sierpnia 2007

  dokumentu i faktycznie jest to zabronione? Zgodnie z art. 2 ust. 2 ustawy o ochronie danych osobowych, ustawę tą stosuje się do przetwarzania danych osobowych: w kartotekach, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • Jak długo w BIK

  Wzięłam kredyt w SKOKu dla znajomych, nie spłacili 3 ostatnich rat ( w sumie 380 zł)- spłaciłam je sama ale znalazłam się nawindykacji i "czrnej (...)

 • Ustawa o ochronie danych osobowych

  Czy jeżeli Spółdzielnia poprzez Panią zatrudnioną w charakterze sprzątaczki przekazuje informację łatwo dostępną - czytaj nie w kopercie , całkowicie (...)

 • Klauzule zakazane - sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego

  Witam, pozwów przez jakąś organizacje ciąg dalszy, na początek maja mam nieobowiązkowe przesłuchanie w swojej sprawie, aż niby trzy punkty, niedozwolone, Proszę (...)

 • Nadchodzi KRUK - ratunku!!!

  W 2002 r. pilnie potrzebowałem gotówki. Idąc za radą znajomego (nie słuchajcie znajomych) kupiłem telefon w promocji aby sprzedać go w komisie. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane