Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Członek zarządu kierownikiem zakładu22 Lutego 2005

  na kierownika powołano członka zarządu. Tym bardziej, że kolejna uchwała wspólników ustanowiła pełnomocnika. Zarząd ma natomiast prawo powołać na to stanowisko każdą osobę, także (...)

 • Członek zarządu pełnomocnikiem spółki13 Lutego 2009

  dwóch członków zarządu łącznie lub członek zarządu działający razem z prokurentem". W spółce jest dwóch członków zarządu. Czy zarząd może udzielić pełnomocnictwa (...)

 • Działalność konkurencyjna udziałowca18 Października 2006

  zgromadzenie udziałowców. Czy nadzwyczajne zgromadzenie udziałowców może odbyć się wcześniej niż 2 tygodnie od powiadomienia? Czy zawiadomienie wysłać do zarządu spółki (...)

 • Wpis hipoteki na rzecz członka zarządu spółki25 Września 2006

  zabezpieczyć należne z tytułu opóźnienia w zapłacie odsetki. Czy tego typu zabezpieczenie dokonuje się tylko pisemnie na wniosek zarządu firmy dłużnika (właściciela nieruchomości) (...)

 • Jak odwołać prezesa ze stanowiska?11 Maja 2015

  Pana umowy spółki, członek zarządu może być odwołany wyłącznie uchwałą zgromadzenia wspólników, przy czym może to nastąpić w każdym czasie. W celu (...)

 • Rezygnacja z funkcji członka zarządu8 Maja 2003

  dnia posiedzenia rady nadzorczej, na której wszyscy członkowie rady zaznajamiają się z oświadczeniem o rezygnacji? Czy oświadczenie takie oznacza również wygaśnięcie mandatu członka zarządu? (...)

 • Wypłata dla członka zarządu spółki z o.o.9 Lutego 2010

  być przewidziany za samo pełnienie funkcji członka zarządu, niezależnie od tego, czy w danym okresie członek zarządu dokonywał czynności w ramach pełnienia funkcji. zarząd, (...)

 • Odpowiedzialność byłego członka zarządu spółki18 Kwietnia 2006

  stwierdzona wyrokiem, przedawnia się co do zasady z upływem 10 lat. Jak więc wynika z powyższego, były członek zarządu, o którym mowa w pytaniu, może ponosić odpowiedzialność za (...)

 • Członek zarządu prokurentem3 Czerwca 2008

  wiceprezes zarządu lub każdy członek zarządu jednoosobowo)? W pierwszej kolejności należy rozważyć kwestię czy dopuszczalne jest łączenie funkcji członka zarządu (...)

 • Treść zaproszenia a wadliwość zwołania NWZW15 Marca 2006

  skutecznie? Czy będę mógł później zaskarżyć podjęte na nim uchwały? Czy w takim razie powinienem, czy nie powinienem wziąć w nim udziału ? Oczywiście, że można zwołać (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Badania w RODK

  Czy ktoś wie jak wyglądają badania w Rodzinnym Osrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym ? Wiem, jestem juz po. Nie sądziłam, że będą tak wyglądały. (...)

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Czynsz w spółdzielni

  Kupililiśmy z żoną mieszkanie własnościowe od osoby prywatnej na rynku wtórnym (zarządzane przez spółdzielnię). W rachunku jaki wystawia nam (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane