Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Odpowiedzialność członka zarządu15 Listopada 2004

  Członek zarządu, który ma 45 udziałów wyprowadził majątek ze sp. z o.o. Do jakiej odpowiedzialności można pociągnąć tego członka zarządu? Co w tej sytuacji może zrobić (...)

 • Rezygnacja z funkcji członka zarządu12 Stycznia 2009

  skutecznie przestać być członkiem Zarządu spółki z o.o. w sytuacji opisanej powyżej gdzie jestem mniejszościowym udziałowcem i jako członek Zarządu nie pobierałem wynagrodzenia? (...)

 • Kara nagany a funkcja prezesa zarządu25 Lutego 2008

  klientów. Za te czyny sąd wymierzył prezesowi karę nagany (w oparciu przepisy ustawy o nieuczciwej konkurencji). Czy kara ta może mieć wpływ na możliwość dalszego pełnienia przez (...)

 • Członek zarządu a działalność gospodarcza14 Grudnia 2007

  jego obowiązki pracownicze i funkcje zarządcze, rozpocząć świadczenie usług na rzecz spółki? Czy umowa na takie dodatkowe usługi może być zaakceptowana przez innego członka (...)

 • Członek zarządu kierownikiem zakładu22 Lutego 2005

  na kierownika powołano członka zarządu. Tym bardziej, że kolejna uchwała wspólników ustanowiła pełnomocnika. Zarząd ma natomiast prawo powołać na to stanowisko każdą osobę, także (...)

 • Głosowanie przez członka nad uchwałą udzialającą mu aobsolutorium22 Listopada 2011

  Czy członek zarządu nie może głosować nad uchwałą o udzieleniu mu absolutorium? Należy podkreślić, że członek zarządu nie może głosować (...)

 • Działalność konkurencyjna udziałowca18 Października 2006

  zgromadzenie udziałowców. Czy nadzwyczajne zgromadzenie udziałowców może odbyć się wcześniej niż 2 tygodnie od powiadomienia? Czy zawiadomienie wysłać do zarządu spółki (...)

 • Członek zarządu pełnomocnikiem spółki13 Lutego 2009

  dwóch członków zarządu łącznie lub członek zarządu działający razem z prokurentem". W spółce jest dwóch członków zarządu. Czy zarząd może udzielić pełnomocnictwa (...)

 • Wpis hipoteki na rzecz członka zarządu spółki25 Września 2006

  zabezpieczyć należne z tytułu opóźnienia w zapłacie odsetki. Czy tego typu zabezpieczenie dokonuje się tylko pisemnie na wniosek zarządu firmy dłużnika (właściciela nieruchomości) (...)

 • Pełnomocnictwo na zgromadzenie wspólników14 Czerwca 2007

  spółki nie mogą być pełnomocnikami na zgromadzeniu wspólników. Pracownik spółki może głosować tylko w imieniu własnym (gdyby był wspólnikiem). Głos oddany przez pracownika jako (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Badania w RODK

  Czy ktoś wie jak wyglądają badania w Rodzinnym Osrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym ? Wiem, jestem juz po. Nie sądziłam, że będą tak wyglądały. (...)

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Czynsz w spółdzielni

  Kupililiśmy z żoną mieszkanie własnościowe od osoby prywatnej na rynku wtórnym (zarządzane przez spółdzielnię). W rachunku jaki wystawia nam (...)

 • Wysokość alimentów

  Czy matka nieślubnego dziecka ma prawo żądać od ojca 35% jego dochodów mimo że sama zarabia tyle co on? Ojciec ma rodzinę (żonę i syna) jest jej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane