Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Alimenty dla pełnoletniego dziecka16 Czerwca 2005

  mają obowiązek nadal łożyć na utrzymanie dziecka, a także na jego wykształcenie, jeżeli dziecko chce podjąć dalszą naukę. Obowiązek alimentacyjny nie wygasa więc z chwilą uzyskania (...)

 • Ile mogę dostać alimentów na dzieci od mojego męża? 13 Lipca 2015

  stanu faktycznego należy zauważyć, iż najpewniej w wyroku rozwodowym na Pani męża nałożony zostanie obowiązek płacenia alimentów na rzecz córki, a na Panią obowiązek (...)

 • Zmniejszenie alimentów i utrudnianie kontaktów4 Maja 2007

  powinienem też wystąpić z wnioskiem o klauzulę wykonalności na postanowieniu sądu? Czy ta klauzula umożliwi mi wezwanie policji w razie utrudnień ze strony żony? Alimenty na (...)

 • Alimenty na ojca10 Października 2011

  Od kilkunastu lat jestem po rozwodzie. Na dziecko (dziś 21 letnie, uczące się) zasądzone były i są alimenty, których ojciec nigdy nie płacił. Najpierw wypłacał je Fundusz a potem (...)

 • Jak prawnie wymusić na rodzeństwie, aby dokładały się do pobytu matki w domu seniora?7 Lipca 2015

  sytuacji żyjących dzieci, opieka nad rodzicem spada właśnie na nie, i nie można z góry przenosić obowiązku utrzymania matki na podmioty trzecie, zwłaszcza pomoc społeczną. Zgodnie (...)

 • Podwyższenie alimentów3 Czerwca 2005

  1800 brutto miesięcznie z czego komornik zabiera 720 zł netto na pokrycie zasądzonych alimentów. Kobieta, z którą mam dziecko nieślubne wniosła o podwyższenie alimentów z 200 do 500 zł. (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko8 Lipca 2010

  kolejne egzaminy, czynić postępy, uczęszczać na zajęcia). W przypadku dziecka pełnoletniego, które studiuje na prywatnej uczelni należy brać pod uwagę, czy wykazuje ono chęć (...)

 • Czynniki wpływające na wysokość alimentów21 Stycznia 2005

  rozwodowym. Ojciec może skutecznie żądać  obniżenia alimentów urodzi się kolejne dziecko, np. z małżeństwa z konkubiną urodzi mu się dziecko. Sąd liczy kwoty potrzebne na (...)

 • Urlop dziekański a alimenty11 Lipca 2002

  dalej, do czasu ukończenia studiów czy nie? Obowiązek utrzymywania dzieci, który spoczywa na rodzicach (obowiązek alimentacyjny) nie zależy od tego, czy dziecko znajduje się (...)

 • Urlop wychowawczy dla funkcjonariusza11 Kwietnia 2006

  . On jest funkcjonariuszem służb mundurowych (straż graniczna). Czy może on iść na urlop wychowawczy i jakie trzeba spełnić warunki żeby to on był na wychowawczym a nie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • KONTAKTY Z DZIECKIEM

  MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane