Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Czas pracy kierowców4 Lutego 2005

  Jaki system czasu pracy należy stosować do kierowcy? Czas pracy kierowcy nie może przekraczać 8 godzin na dobę i przeciętnie 40 godzin w przeciętnie pięciodniowym tygodniu (...)

 • Diety z tytułu podróży służbowej w firmie transportowej3 Marca 2005

  16.04.2004 r. o czasie pracy kierowców (Dz. U. Nr 92, poz. 879). Ustawa ta określa czas pracy kierowców zatrudnionych na podstawie stosunku pracy. Zgodnie z art. 6 ust. 1 tej ustawy, (...)

 • Czas pracy kierowców4 Czerwca 2002

  tygodniowego okresu odpoczynku, musi być dołączony do innego odpoczynku co najmniej ośmiogodzinnego i będzie udzielony na żądanie kierowcy, w miejscu parkowania pojazdu lub w miejscu zamieszkania (...)

 • Odprawa dla pracownika 10 Września 2010

  , nabywają również ci pracownicy zwolnieni z pracy z przyczyn określonych w art. l ustawy, którzy w dniu rozwiązania stosunku pracy korzystali z urlopu (jakiegokolwiek rodzaju), byli (...)

 • Przerywany czas pracy8 Października 2007

  pracy przerywanego czasu pracy dla kierowców, z którym pracownik został zapoznany. Pracownikowi - Kierowcy nie zmieniono warunków pracy i skierowano do pracy jako kierowca (...)

 • Zawieszenie postanowień regulaminu pracy19 Lutego 2009

  życie, zastępują z mocy prawa wynikające z dotychczasowych przepisów prawa pracy warunki umowy o pracę lub innego aktu stanowiącego podstawę nawiązania stosunku pracy. Postanowienia (...)

 • Zadaniowy czas pracy kierowcy4 Czerwca 2003

  zadaniowy czas pracy. Czy to możliwe i jak miałaby wyglądać taka umowa. Kierowca jadąc w kilka miejsc i na kilka dni jakie musi mieć wtedy dokumenty potwierdzające ten wyjazd. Mozliwość wprowadzenia (...)

 • Przewóz na potrzeby własne a praca tymczasowa29 Stycznia 2008

  spółkę do przedłożenia dokumentu potwierdzającego zatrudnienie kierowcy. Przedstawiliśmy umowę z agencją pracy oraz powołaliśmy się na przepisy prawa pracy, które stanowią, (...)

 • Zwrot godzin nocnych kierowcy TIR-a19 Listopada 2007

  wykonywana w porze nocnej przez co najmniej 4 godziny, czas pracy kierowcy nie może przekraczać 10 godzin w danej dobie. W pozostałym zakresie do pracy w porze nocnej zastosowanie (...)

 • Jak przeprowadzić likwidację spółki cywilnej?4 Maja 2015

  z rozwiązaniem stosunku pracy przez pracodawcę za wypowiedzeniem. Pracodawca, z dniem przejęcia zakładu pracy lub jego części, jest obowiązany zaproponować nowe warunki pracy (...)

 • Diety kierowcy15 Marca 2007

  (art. 77[5] kp). Z podróżą  służbową mamy więc do czynienia wtedy, gdy wykonuje pracę poza stałym miejscem pracy, co jest na ogół normą w przypadku pracy kierowców.  Możliwa (...)

 • Określenie miejsca pracy w umowie o pracę 12 Października 2010

  do stałego miejsca pracy lub czas jazdy pasażerem po skończonej pracy do stałego miejsca pracy wyznaczonego w umowie o pracę. W pierwszej kolejności należy wskazać, że zgodnie (...)

 • Delegacja dla krajowego kierowcy28 Kwietnia 2009

  zakwalifikować jako podróże służbowe nawet jeżeli konieczność takich wyjazdów mieści się w ich podstawowym stosunku pracy. Poza Kodeksem pracy poruszone zagadnienie normują (...)

 • Likwidacja pracodawcy a przejście zakładu pracy22 Marca 2007

  trybie powoduje dla pracownika skutki, jakie przepisy prawa pracy wiążą z rozwiązaniem stosunku pracy przez pracodawcę za wypowiedzeniem. § 5. Pracodawca, z dniem przejęcia zakładu (...)

 • Przejęcie zakładu pracy przez nowego pracodawcę10 Sierpnia 2004

  przepisy prawa pracy wiążą z rozwiązaniem stosunku pracy przez pracodawcę za wypowiedzeniem. Pracodawca (nowy), z dniem przejęcia zakładu pracy lub jego części, jest obowiązany (...)

 • Zmiana powództwa przed sądem pracy3 Listopada 2005

  , chyba że dopuszczają to odrębne przepisy (np. w razie upadłości lub likwidacji zakładu pracy na gruncie art. 411 kodeksu pracy). Stanowi on wyraźnie w ustępie pierwszym, iż pracodawca (...)

 • Urlop na przygotowanie do egzaminu14 Marca 2011

  lub części dnia pracy, na czas niezbędny, by punktualnie przybyć na obowiązkowe zajęcia oraz na czas ich trwania. § 3. Za czas urlopu szkoleniowego oraz za czas zwolnienia (...)

 • Odwołanie od rozwiązania umowy a świadectwo pracy7 Września 2004

  rozwiązaniu umowy o pracę za wypowiedzeniem dokonanym przez pracodawcę. Nadto w takiej sytuacji pracodawca jest obowiązany, najpóźniej w dniu wydania pracownikowi nowego świadectwa pracy, usunąć (...)

 • Zdegradowanie kierownika10 Kwietnia 2007

  warunków pracy i płacy, o jakim mowa w art. 42 kodeksu pracy. Należy tu odpowiednio stosować przepisy o wypowiedzeniu stosunku pracy. Jak zakładamy, pracownica jest zatrudniona (...)

 • Uzasadnienie wypowiedzenia zmieniającego18 Listopada 2002

  powód wypowiedzenia, jeżeli pracownik jest zatrudniony na podstawie umowy na czas nieokreślony. W związku z tym, że kodeks pracy nie zawiera katalogu przyczyn uzasadniających wypowiedzenie umowy (...)

 • Sobota jako dzień pracy27 Sierpnia 2001

  W firmie, w której pracuję podjęto decyzję o pracy w jedną, określoną sobotę miesiąca. Wynika to z 42-godzinnego tygodnia pracy, co w skali miesiąca (przy pięciodniowym tygodniu pracy) (...)

 • Odprawa i odszkodowanie u małego pracodawcy8 Sierpnia 2008

  pracy z przyczyn niedotyczących pracowników. U mniejszych pracodawców przepisy tej ustawy nie znajdują zastosowania, a co za tym idzie, ewentualne odprawy mogą wynikać tylko z przepisó

 • Obowiązek pracy w sobotę17 Czerwca 2003

  zgodne z prawem? Czy jest na to jakaś rada? Gdzie interweniować abym nie ucierpiał na tym ja, ani któryś(aś) z moich kolegów (koleżanek) z pracy? Od maja bieżącego roku obowiązują nowe (...)

 • Odszkodowanie dla ofiar wypadków drogowych11 Kwietnia 2008

  . Wytoczenie takiego powództwa przed sądem karnym pozwala skrócić czas oczekiwania na wypłatę należnych świadczeń oraz uniknąć procesu cywilnego. Kwestię warunków pomocy dla (...)

 • Wypowiedzenie umowy o pracę członkom zarządu SM24 Października 2007

  odwołanie członka zarządu z funkcji, bowiem wiąże się to z zaprzestaniem świadczenia przez niego pracy. Przepisy nie wymagają podejmowania obu tych czynności (wypowiedzenia i odwołania z (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

  Czy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego i czy treść jest zgodna z kodeksem pracy-"wnoszę o wypowiedzenie (...)

 • pszczoły sąsiada

  mam domek letniskowy na nieruchomości ktora graniczy z zabudowaniami osoby zajmującej się pszczołami, podczas ostatniej wizyty na dzialce okazało (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane