Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Ślub cywilny z obcokrajowcem i pobyt w Polsce23 Października 2007

  Polskiej na podstawie zezwolenia na osiedlenie się, zezwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego Wspólnot Europejskich lub posiadając prawo stałego pobytu, może nabyć obywatelstwo (...)

 • Małżeństwo a nabycie obywatelstwa18 Grudnia 2004

  ; c) bezpośrednio przed złożeniem wniosku przebywał nieprzerwanie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej na podstawie wiz, zezwoleń na zamieszkanie na czas oznaczony (...)

 • Uzyskanie zezwolenia na pracę dla cudzoziemca27 Maja 2010

  osiedlenie się w Polsce b) posiada zezwolenie na pracę oraz legalnie przebywa na terytorium Polski na podstawie stosownej wizy zezwolenia na zamieszkanie na czas (...)

 • Cudzoziemiec - małżonek obywatela polskiego7 Czerwca 2002

  . Warunkiem wydania cudzoziemcowi zezwolenia na pracę jest wcześniejsze uzyskanie przez pracodawcę przyrzeczenia i uzyskanie przez cudzoziemca odpowiedniej wizy lub zezwolenia na zamieszkanie na (...)

 • Zagraniczne postanowienie o nabyciu spadku3 Lutego 2005

  sądem amerykańskim). prawo prywatne międzynarodowe, prawo cywilne, proces cywilny, kodeks postępowania cywilnego, uznawanie orzeczeń, uznanie wyroku, spadek, podwójne obywatelstwo, jurysdykcja wyłączna

 • Zamieszkanie Amerykanina w Polsce19 Czerwca 2007

  zamieszkanie na czas oznaczony. Podstawą udzielenia zezwolenia na zamieszkanie na czas oznaczony jest sam fakt pozostawania w związku małżeńskim z obywatelką polską (tak (...)

 • Wydanie prawa jazdy osoby zameldowanej w Polsce3 Czerwca 2009

  czas kursu i egzaminu na prawo jazdy) i pracuje za granica może normalnie ubiegac się u wydanie ww dokumentu po pozytywnie zdanym egzaminie państwowym. Zgodnie z art. 90 ust. 1 ustawy prawo (...)

 • Jdnorazowa zapomoga z tutułu urodzenia dziecka5 Września 2006

  zamieszkanie na czas oznaczony, zgody na pobyt tolerowany lub w związku z uzyskaniem w Rzeczypospolitej Polskiej statusu uchodźcy, jeżeli zamieszkują łącznie z członkami rodzin na (...)

 • Przeniesienie pozwolenia na budowę na nabywcę9 Października 2006

  oświadczenie, pod rygorem odpowiedzialności karnej, o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane. Przeniesienie decyzji o pozwoleniu na budowę możliwe jest tylko wtedy, (...)

 • Czas pracy kierowcy ambulansu30 Sierpnia 2005

  pracy kierowcy w gotowości do wykonywania pracy, w szczególności podczas oczekiwania na załadunek lub rozładunek, których przewidywany czas trwania nie jest znany kierowcy przed wyjazdem (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Obywatelstwo niemieckie

  Czy jest jakaś szansa uzyskania obywatelstwa niemieckiego (lub podwójnego: pol. i niem.), jeśli moja babka była Niemką (córką Niemców), następnie (...)

 • ŻONA Z FILIPIN !!! LUDZISKA POMÓŻCIE !!!

  Sprawa wygląda tak ze poznałem za pośrednictwem internetu dziewczynę z Filipin. Chciałbym się z nią ożenić i żeby zamieszkała w Polsce. Doradźcie, (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • nabycie obywatelstwa

  dzien dobry chcialam prosic o opodpowiedz na pytanie czy moge nabyc obywatelstwo niemieckie? a o to szczegoły:moj ojciec nabyl obywatelstwo niemieckie, (...)

 • Alimenty w ANGLII

  Czy ktos wie jaka jest wysokosc alimentow w UK? Oboje przebywamy za granica tzn. Byla zona i ja. Ona chce zalozyc sprawe o alimenty i zapowiada ze pusci (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane