Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Jak ustanowić prawo do zarządzania spadkiem po śmierci mamy? 17 Czerwca 2015

  dziedziczenia wynika, że prawa i obowiązki zmarłego przechodzą z chwilą jego śmierci na spadkobierców. Na tej podstawie Pani brat, w chwili śmierci matki, otrzyma udział w nieruchomości (...)

 • Zapis a ogłoszenie testamentu17 Września 2003

  śmierci spadkodawcy notariusz miał obowiązek poinformować wszystkich zainteresowanych o tym fakcie i wezwać na odczytanie testamentu. Wobec osób, które powinny były być wezwane na (...)

 • Fotoradar a Straż Miejska8 Lipca 2010

  , proszę o informację jaki jest stan prawny na dzisiaj. W moim przypadku samochód jest zarejestrowany na mnie ale w firmie jest do dyspozycji kilku osób i ponieważ zdjęcie jest niewyraźne nie (...)

 • Termin ujawnienia testamentu18 Lipca 2005

  należy interpretować w taki sposób, iż ujawnić testament należy niemalże natychmiast, najszybciej jak jest to możliwe. testament, ujawnienie, posiadanie testamentu, odczytanie

 • Podważenie ważności testamentu7 Listopada 2007

  jego ważność. W zakresie odpowiedzi na powyższe pytanie prosimy o zapoznanie sie z artykułami Czy testament może zostać unieważniony? Nieważność testamentu ze względu na błąd, (...)

 • Spadek po matce11 Lipca 2007

  , czyli aktywów i pasywów. Jeżeli moja Matka zostawiłaby testament po sobie, to jaki jest czas na otwarcie tego testamentu po jej śmierci i kto taki testament odczytuje? Testament jest (...)

 • Rejestracja bazy danych w GIODO6 Maja 2015

  systemu informatycznego. 3. Osoby zatrudnione przy przetwarzaniu danych osobowych obowiązane zostały do zachowania ich w tajemnicy. 4. Monitory komputerów, na których przetwarzane są dane

 • Dopuszczenie dowodu po zamknięciu rozprawy18 Września 2006

  nastąpić na posiedzeniu, na którym zamknięto rozprawę. Jednakże w sprawie zawiłej sąd może odroczyć ogłoszenie wyroku na czas do dwóch tygodni. W postanowieniu o odroczeniu (...)

 • Uprawnienia Policji w sprawach o wykroczenia14 Grudnia 2004

  obowiązki te zostały nałożone przez Komendanta Głównego i nie są powszechnie obowiązującym prawem, ale prawem wewnętrznym Policji, mającym na celu usprawnienie metod działania i szybszego wykrywania

 • Czas na uzasadnienie wyroku23 Kwietnia 2004

  Ile czasu ma sąd na wydanie uzasadnienia wyroku w postępowaniu cywilnym i ile czasu jest na wniesienie apelacji? Zgodnie z kodeksem postępowania cywilnego ogłoszenie wyroku powinno nastąpić na

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • zachowek

  Mam pytanie i bardzo prosze o odpowiedz. Moj maz z pierwszego malzenstwa ma dwie corki i jest pozbawiony praw rodzicielskich . My wspolnie nie mamy potomstwa, (...)

 • Testament

  Witam. Po śmierci dziadka dziedziczył moj ojciec oraz jego brat(jako dzieci) i babcia. Po śmierci babci w testamencie babcia zapisała spadek w całości(u (...)

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)

 • Ziemia z domem-kto i ile dziedziczy?

  Wuj zapisal rodzenstwu, czyli mnie i mojemu bratu ziemie z domem. Nie widzialam dokumentow, ale wnioskuje, ze dzielimy ten spadek po polowie. Brat niedawno (...)

 • Darowizna mieszkania

  Mama moja ponad 5 lat temu zapisała mi mieszkanie w formie darowizny u notariusza mieszkanie społdzielczo-własnosciowe.Nie mam rodzenstwa,poniewaz moj (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane