Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Obalenie domniemania niewinnośći po nałożeniu mandatu karnego przez policję5 Maja 2011

  , karny, policja, postanowienie, prawomocny, wyrok, sąd, doktryna, grzywna, przyjęcie, orzeczenie, wznowienie,

 • Natychmiastowa wykonalność a egzekucja komornicza3 Października 2007

  Posiadam wyrok zaoczny wydany w sprawie gospodarczej. Widnieje na nim wzmianka: "wyrokowi w pkt. I nadaje rygor natychmiastowej wykonalności". Wyrok nie jest prawomocny i z informacji (...)

 • Czy kara pieniężna za jazdę bez biletu przedawnia się?10 Kwietnia 2015

  uznać za przedawniony, a co za tym idzie, jeśli nie istnieją inne powody dla, których roszczenie jest niezasadne, i które można by podnieść w sprzeciwie od nakazu zapłaty, niestety, (...)

 • Prawomocność wyroku rozwodowego i alimenty19 Marca 2009

  apelacji wynosi rzeczywiście trzy tygodnie i do tego czasu wyrok jest nieprawomocny. Wiążący dla stron, sądu i innych organów jest dopiero wyrok prawomocny. Wyrokom alimentacyjnym (...)

 • Wyrok nakazowy zamiast mandatu19 Kwietnia 2005

  sam skutek co wyrok wydany w postępowaniu zwyczajnym. Pamiętać należy, że obwiniony ma zawsze możliwość wniesienia sprzeciwu od wyroku nakazowego. W żaden sposób nie jest przez to (...)

 • Prawomocność a wykonalność wyroku6 Czerwca 2006

  wyroku? Wyrok wydany przez Sąd apelacyjny jest prawomocny z momentem jego wydania. Bowiem zgodnie z kodeksem postępowania cywilnego orzeczenie sądu staje się prawomocne, jeżeli nie przysługuje (...)

 • Uzupełnienie protokołu rozprawy7 Kwietnia 2005

  rozpoznawana przed sądem II instancji – sądem odwoławczym. Jeżeli sąd odwoławczy wydał wyrok, którym zmienił wyrok sądu pierwszej instancji, wyrok stał się prawomocny, (...)

 • Kradzież paliwa - wyrok nakazowy 26 Czerwca 2008

  prawomocny. Sprzeciw od wyroku należy wnieść w terminie 7 dni od dnia doręczenia wyroku nakazowego - termin ten jest terminem zawitym, co oznacza, iż nie może być przywrócony, (...)

 • Różnice między wyrokiem a nakazem zapłaty5 Października 2004

  jedynie wypisane żądanie doprecyzowania, czy chodzi o wyrok, czy nakaz zapłaty, gdyż nakaz zapłaty był prawomocny jedynie w mniejszej części. Czy zamiana nazwy wyrok na nakaz zapłaty (...)

 • Eksmisja z lokalu spółdzielczego a wymeldowanie11 Października 2006

  Uzyskałem nakaz eksmisji osoby z lokalu mieszkalnego spółdzielczego - byłego małżonka. Wyrok jest już prawomocny. Jednak, gdy zgłosiłem się do urzędu miasta w celu wymeldowania w/w (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Przedawnienie wyroku

  Jak dlugo trzeba czekac na przedawnienie wyroku, albo czy mozna ten wyrok zawiesic?? (karolllll) To reguluje k.k. Art. 103. par 1. Nie można wykonać (...)

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • Odwołanie od zasądzonych alimentów

  Zostały mi przysądzone alimenty 300 złotych które musze płacić na córke.Sprawa ciągnęła sie rok czasu ponieważ matka mojej córki założyła (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane