Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Alimenty na dziecko od ojca biologicznego. 18 Sierpnia 2015

  układów, nie pozwoliło na wykluczenie ojcostwa\". Po zakończeniu sprawy dotyczącej zaprzeczenia ojcostwa Pani męża konieczne będzie ustalenie ojcostwa biologicznego ojca. (...)

 • Legitymacja procesowa ojca o ustalenie ojcostwa14 Listopada 2003

  ustalenie ojcostwa to dwa niezależne sposoby ustalania ojcostwa dziecka). Dodać także należy, iż nie można uznać dziecka lub wytoczyć powództwa o sądowe ustalenie ojcostwa, (...)

 • Jak znieść obowiązek alimentacyjny po udowodnieniu że nie jestem ojcem dziecka? 9 Kwietnia 2015

  ojcostwa nie jest dopuszczalne po śmierci dziecka. Jeżeli uznanie ojcostwa nastąpiło po śmierci dziecka, prokurator może wytoczyć powództwo o ustalenie bezskuteczności (...)

 • Co zrobić w sytuacji kiedy podejrzewam że moja córka, nie jest moim dzieckiem?24 Lipca 2015

  bezskuteczności uznania ojcostwa nie jest dopuszczalne po śmierci dziecka. Jeżeli uznanie ojcostwa nastąpiło po śmierci dziecka, prokurator może wytoczyć powództwo o ustalenie (...)

 • Czy mój mąż może odmówić płacenia alimentów na dziecko z poprzedniego związku?17 Lipca 2015

  jest biologicznym ojcem. W Państwo przypadku ojciec już w momencie uznania wiedział, że nie jest biologicznym rodzicem, zatem należy uznać, za wyrokiem SN, iż przepis art. 78 § 1 k.r.o. (...)

 • Ustalenie ojcostwa19 Lutego 2004

  . TK zwrócił uwagę, że warte zastanowienia jest wprowadzenie do porządku prawnego mechanizmów, które umożliwiałyby zapobieganie dochodzenia ojcostwa tylko dla szykany matki. Powyższa opinia (...)

 • Ustalenie ojcostwa i alimenty dziecka poczętego27 Października 2006

  dziecko poczęte, ale sprawa jest o tyle skomplikowana, że ojciec jest obywatelem innego państwa i objęty jest zakazem wjazdu na terytorium Polski. Nie wiem, czy w tej kwestii powinnam poczekać, (...)

 • Zaprzeczenie ojcostwa męża matki6 Sierpnia 2007

  . Stąd jest możliwe, że matka dziecka przekona prokuratora, by ten wystąpił do sądu o zaprzeczenie Pana ojcostwa. Do wytoczenia powództwa o zaprzeczenie ojcostwa bynajmniej nie (...)

 • Zaprzeczenie ojcowstwa po upływie terminów3 Listopada 2008

  dziecka, co do którego zachodzi domniemanie, że ojcem jest mąż matki, możliwe jest dopiero po zaprzeczeniu ojcostwa w odpowiednim postępowaniu (art. 62 §3 k.r.i.o.). Uprawnienia (...)

 • Sądowe ustalenie ojcostwa18 Maja 2005

  w wyroku ustalającym ojcostwo. Sąd opiekuńczy może ojcu przyznać władzę także po ustaleniu ojcostwa. Poza tym proszę pamiętać, iż skoro postępowanie toczy się właśnie (postępowanie o ustalenie

 • Ustalenie ojcostwa, a obowiązek alimentacyjny16 Grudnia 2008

  ;dztwa o ustalenie ojcostwa sąd co do zasady nie nadaje dziecka nazwiska ojca z urzędu. Po ustaleniu ojcostwa dziecko nadal nosi nazwisko matki. Sąd może nadać dziecku nazwisko ojca (...)

 • Konkubinat a władza rodzicielska nad dzieckiem27 Lipca 2016

  dziecka nie pozostają ze sobą w związku małżeńskim, jedynymi sposobami na ustalenie ojcostwa dziecka są: uznanie dziecka, sądowe ustalenie ojcostwa. W przypadku uznania (...)

 • Ustalenie ojcostwa i alimenty6 Lutego 2007

  trzymiesięczny ustawowy termin do wniesienia powództwa o alimenty, a w przypadku braku uznania dziecka - o ustalenie ojcostwa i alimenty. Jeśli matka dziecka nie złożyłaby w tym czasie (...)

 • Ustalenie ojcostwa konkubenta8 Grudnia 2004

  sytuacji, gdy ojciec dziecka nie jest mężem matki, ustalenie ojcostwa może nastąpić na dwa sposoby: przez uznanie dziecka lub sądowe ustalenie ojcostwa. Uznanie dziecka (...)

 • Zwrot alimentów płaconych na nie swoje dziecko1 Czerwca 2009

  domniemania jego ojcostwa w drodze zaprzeczenia ojcostwa żądać ustalenia, że jego obowiązek alimentacyjny ustał co do świadczeń alimentacyjnych nie spełnionych do tej chwili". (...)

 • Biologiczne, 'nieewidencjonowane' dzieci a spadek22 Sierpnia 2011

  ojciec nie mogą wystąpić z takim żądaniem po śmierci dziecka lub po osiągnięciu przez nie pełnoletności. § 2 tego przepisu wskazuje, że dziecko albo matka wytacza powództwo o ustalenie (...)

 • Zabezpieczenie przyszłych roszczeń alimentacyjnych16 Listopada 2006

  wyroku sądowego), domniemany ojciec nie będzie zobowiązany do ich płacenia. Możliwe jest jednak dochodzenie ich jednocześnie z ustaleniem ojcostwa. Jeśli jest Pani w stanie uwiarygodnić (...)

 • Spadek po zmarłym księdzu27 Czerwca 2006

  ustaleniu ojcostwa można będzie dokonać odpowiednich zmian w akcie stanu cywilnego. Jeżeli został sporządzony testament (co jest bardzo prawdopodobne, gdyż uregulowania danej archidiecezji (...)

 • Udowodnienie ojcostwa8 Sierpnia 2005

  jest? Czyli jaki jest rozkład ciężaru dowodu przy ustalaniu ojcostwa - gdy brak domniemania z tytułu małżeństwa? Czy w przypadku udowodnienia, że nie pan X jest ojcem przysługuje (...)

 • Ustalenie ojcostwa nienarodzonego dziecka4 Czerwca 2002

  Czy mogę ubiegać się o ustalenie ojcostwa jeśli dziecko jest spoza związku małżeńskiego i jest jeszcze nienarodzone? Czy jeśli wnioskuję o ustalenie ojcostwa w (...)

 • Alimenty dla dziecka ze związku pozamałżeńskiego8 Sierpnia 2007

  alimentacyjne oraz o ustalenie ojcostwa i związane z tym roszczenia wytoczyć można według miejsca zamieszkania osoby uprawnionej lub w okręgu sądu miejsca zamieszkania pozwanego. Właściwy (...)

 • Uznanie dziecka a sądowe ustalenie ojcostwa27 Maja 2005

  ojcostwa. Takim sposobem jest również sądowe ustalenie ojcostwa. Jeżeli badania DNA wykazały, że jest Pan ojcem dziecka można powiedzieć ze 100% pewnością, że dojdzie (...)

 • Zaprzeczenie ojcostwa a zmiany a akcie urodzenia16 Grudnia 2008

  wniosku o ustalenie ojcostwa biologicznemu ojcu córki. W pozwie złożyłam również wniosek o uznanie męża za opiekuna prawnego córki, ponieważ w chwili obecnej jestem wraz z nią na wyłącznym (...)

 • Ustalenie ojcostwa a władza rodzicielska13 Czerwca 2006

  Urodziłam dziecko mężczyzny (związek niemałżeński), który tego dziecka nie uznaje; zamierzam złożyć pozew o ustalenie ojcostwa, ale nie chciałabym, żeby ingerował w życie moje i mojego (...)

 • Uznanie dziecka przez jego biologicznego ojca4 Marca 2012

  Witam. Chciałbym uznać dziecko, którego jestem biologicznym ojcem. Niestety matka dziecka jest mężatką a przepisy nie zezwalają na wytoczenie przeze mnie powództwa o zaprzeczenie ojcostwa. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

  Jak zaprzeczyć ojcostwu po upływie ustawowym okresie 6 miesięcy?Proszę o pomoc. (sylwek) ...powiem szczerze.... - mozna dobrym argumentem.... - prosze (...)

 • - Kupię Tuska i zrobię z niego niewolnika.

  W CZYM http://niepoprawni.pl/grafika/po-w-tle-pzprjpg http://www.google.pl/imgres?q=PIS&hl=pl&sa=G&biw=1015&bih=563&gbv=2&tbm=isch&tbnid=ebCyCVwtacX_UM:&imgrefurl=http://www.marki.net.pl/o-partii-pis-7655&docid=4_BGMCX9sgozNM&w=1670&h=1670&ei=ZsptTqm3Gofvsgbtpum8BA&zoom=1&iact=rc&dur=0&page=1&tbnh=134&tbnw=134&start=0&ndsp=16&ved=1t:429,r:2,s:0&tx=82&ty=59 (...)

 • Zaprzeczenie ojcostwa

  Moj partner ( zyjemy w nieformalnym związku) uznał nasza 2-miesięczna córke a teraz chce wnieśc pozew o zaprzeczeniu ojcostwa. Chce wykonac testy (...)

 • zabezpieczenie przyszłych roszczeń alimentacyjnych

  niedługo mam sprawę w sądzie o uwiarygodnienie ojcostwa. ojciec dziecka nie chce go uznac i mimo że mi obiecał że nie zostawi z dzieckiem to właśnie (...)

 • Proszę o pomoc!!!! Pilne!!!

  Mam 19 lat, 2 miesiące temu urodziłam córeczkę. Moja historia jest dość skomplikowana, ale nie chce żebyście mnie oceniali, bo wiem, że nie wypadnę (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane