Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zwrot kaucji po ustaniu najmu29 Września 2010

  ;cenia stanu poprzedniego. ustanie najmu, zwrot kaucji, potrącenie z kaucji, zwrot wydatków, ulepszenie rzeczy, stan niepogorszony

 • Dziedziczenie po ojcu udziału w mieszkaniu30 Czerwca 2005

  mieszkania. Możliwości używania mieszkania może stać na przeszkodzie nie tylko sytuacja faktyczna (potrzeba generalnego remontu), ale i prawna. Przykładem przeszkody prawnej jest stan (...)

 • Darowizna mieszkania10 Listopada 2006

  wyłączenie z podstawy opodatkowania kwoty wolnej, o której mowa jest w art. 9 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn. Obowiązek podatkowy powstaje zaś na zasadach określonych w art. 6 (...)

 • Jak prawnie wymusić na rodzeństwie, aby dokładały się do pobytu matki w domu seniora?7 Lipca 2015

  ;łżycia społecznego. Jest on natomiast podstawą do postawienia przez pozwanego zarzutu, że żądanie alimentów jest wyrazem nadużycia prawa podmiotowego. Do uznania zgodności z zasadami (...)

 • Mąż nie chce płacić alimentów na żonę. 30 Lipca 2015

  tak jest w rzeczywistości) a więc otrzymywanie aktualnie niskiego świadczenia przedemerytalnego jest przejściowe. Trudno podważyć natomiast prezentowane przez niego wydatki – wydają się (...)

 • Jawność i rękojmia wiary publicznej KW13 Marca 2007

  treść? Czy ten zapis w jakiś sposób mnie obciąża lub chroni? Co znaczy zapis stan faktyczny i prawny jest mu znany? Czy w tym przypadku chroni go rękojmia? Co dokładnie oznacza (...)

 • Związanie sądów uchwałami Sądu Najwyższego27 Maja 2010

  rzeczy” rozumie się tu zarówno stan faktyczny, jak i prawny. W systemie apelacyjnym zasada ta ma zastosowanie do sądów obu instancji, gdyż instancja odwoławcza jest tu przede (...)

 • Ubezwłasnowolnienie brata19 Marca 2009

  ojcem i mamą; mama nie żyje od 10 lat. Od czasu śmierci mamy nikt nie dbał o stan techniczny mieszkania i mieszkanie wygląda strasznie. Brat jest nieznacznie upośledzony umysłowo i stan (...)

 • Rozdzielność majątkowa a długi kredytowe3 Kwietnia 2006

  dłużnika. Ustanowienie rozdzielności majątkowej jest jak najbardziej możliwe. W pewnych okolicznościach dopuszczalne jest także ustanowienie takiej rozdzielności z mocą wsteczną. Małżonkowie (...)

 • Roszczenia właściciela mieszkania wobec wspólnoty 28 Stycznia 2008

  jego niewłaściwy stan techniczny nie zależy ode mnie czy mogę się w inny sposób domagać odszkodowania za zniszczenie mieszkania? Zarząd wspólnoty nie tyle jest Pana reprezentantem (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

  Mam stały meldunek (od niedawna) w mieszkaniu komunalnym,w którym głownym najemcą jest moja babcia. czy administacja ma prawo wysiedlić mnie po śmierci (...)

 • Czynsz w spółdzielni

  Kupililiśmy z żoną mieszkanie własnościowe od osoby prywatnej na rynku wtórnym (zarządzane przez spółdzielnię). W rachunku jaki wystawia nam (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane