Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Jak uwolnić się od zakazu konkurencji? 8 Lipca 2015

  zarządzeniem przedsiębiorstwem lub jego częścią, są zaznajomienie z bardzo szerokim spektrum działalności pracodawcy, mają wiedzę na temat planów pracodawcy itp. Wskazał na to m.in. (...)

 • Prawo do zasiłku po likwidacji zakładu pracy6 Listopada 2014

  zarobków. Obecnie, aby otrzymać zasiłek nalezy osiągać dochody w wysokości minimalnej krajowej, która wynosi 1680 zł. Od tej kwoty pracodawca opłaca składki na fundusz pracy (...)

 • W jaki sposób mogę się ochronić przed zwolnieniem z pracy?10 Sierpnia 2015

  ochronie przed wypowiedzeniem, ponieważ nie będzie przebywała już Pani na urlopie. Co więcej, w zasadzie nie jest możliwe, aby zrealizowała Pani swoje zamierzenie o rozpoczęciu urlopu wypoczynkowego (...)

 • Urlop bezpłatny a wypowiedzenie stosunku pracy31 Stycznia 2011

  pracownik jest zwolniony od obowiązku świadczenia pracy, a pracodawca jest zwolniony od wypłacania wynagrodzenia. Aby uzyskać urlop bezpłatny, konieczny jest pisemny wniosek pracownika, decyzję (...)

 • Czy mogę się starać wypłaty z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych24 Czerwca 2015

  . Wniosek należy złożyć nie wcześniej niż po upływie 1 miesiąca i 2 tygodni od wystąpienia niewypłacalności pracodawcy (tj. od upływu 2 miesięcy od zaprzestania działalności). (...)

 • Odwołanie w czasie zwolnienia lekarskiego9 Grudnia 2004

  pracodawcy (niewypłacalność pracodawcy zachodzi, gdy na podstawie Prawa upadłościowego: 1) ogłoszono upadłość pracodawcy, 2) odrzucono wniosek o ogłoszenie upadłości pracodawcy (...)

 • Odejście pracownika do konkurencji28 Listopada 2005

  pracy musi precyzować: okres obowiązywania zakazu oraz wysokość odszkodowania, które należy się pracownikowi od pracodawcy (Odszkodowanie przysługujące pracownikowi, nie może być niższe (...)

 • Alimenty dla mamy i siostry24 Września 2007

  Przez 35 lat po rozwodzie mamy z ojcem, pomagam mamie i siostrze w dużym stopniu również finansowo. Po rozwodzie mama nie wystąpiła o podział majątku ani tez nie zaskarżyła ojca o nie (...)

 • Testament i wydziedziczenie 10 Sierpnia 2010

  ojca będzie-jego żona (jeżeli będzie żyć w chwili śmierci ojca) oraz jego dzieci. Ustawowo każdy z nich dziedziczyłby udział w wysokości to 1/3 masy spadkowej. Jeżeli w chwili śmierci (...)

 • Pozorność zatrudnienia8 Marca 2005

  dyrektywom i wskazówkom ani jego poleceniom w zakresie wykonywania pracy. Zachowanie ojca, rzekomego jej pracodawcy, który zeznał przed Sądem, że nie zajmował się zakładem, nie wypłacał (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

  Mam stały meldunek (od niedawna) w mieszkaniu komunalnym,w którym głownym najemcą jest moja babcia. czy administacja ma prawo wysiedlić mnie po śmierci (...)

 • KONTAKTY Z DZIECKIEM

  MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane