Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Termin opuszczenia użyczonego lokalu komunalnego4 Lipca 2007

  Od 11 lat jestem na stałe zameldowany w mieszkaniu komunalnym w X. Główny najemca nie jest ze mną spokrewniony. W ubiegłym tygodniu główny najemca bez porozumienia (...)

 • Okres stałego zamieszkiwania a wstąpienie w najem16 Kwietnia 2007

  z najemca w mieszkaniu, które jest określone jako warunek konieczny do wstąpienia w stosunek najmu, powinno mieć miejsce w jakimś ściśle wyznaczonym okresie czasu? Kwestie (...)

 • Utrzymywanie najmowanego lokalu komunalnego22 Września 2004

  Proszę mi powiedzieć jak to jest w mieszkaniu komunalnym kto ma remontować i dbać o to żeby było wszystko w porządku? A problem mój polega na tym, iż właściciel budynku żąda (...)

 • Zakup nieruchomości z majątku odrębnego24 Listopada 2004

  majątku odrębnego (i tak jest), ale on twierdził w Gminie, że mama kłamie, i że to on remontuje dom. Mama jest wobec powyższego bezsilna - proszę o radę i skuteczne rozwiązanie. Prawo pierwszeństwa (...)

 • Wykup mieszkania komunalnego przez najemcę14 Sierpnia 2007

  Przyjaciółka kupiła mieszkanie na rynku wtórnym. Jednocześnie zameldowana jest w mieszkaniu komunalnym, którego głównym najemcą jest jej ojciec. Niedługo ojciec zostanie na stałe (...)

 • Demontaż wanny w wynajmowanym lokalu24 Kwietnia 2007

  Mieszkam z dwójką dzieci w mieszkaniu komunalnym zarządzanym przez TBS. TBS nakazał nam zalegalizować lub zdemontować wannę umieszczoną w kuchni, jeżeli ją zdemontujemy lokal (...)

 • Obowiązek meldunkowy a stosunek najmu4 Lipca 2007

  Od 11 lat jestem na stałe zameldowany w mieszkaniu komunalnym w X. Główny najemca nie jest ze mną spokrewniony. W ubiegłym tygodniu główny najemca bez porozumienia (...)

 • Wstąpienie wnuka w stosunek najmu2 Lutego 2009

  Chciałbym zapytać o sytuację, w której było zamieszkiwanie osoby bliskiej (wnuczki) wraz z babcią w mieszkaniu komunalnym. Co dalej się stanie, gdy babcia zmarła? Gdzie (...)

 • Zamknięcie najemcy pojemnika na śmieci12 Lutego 2007

  wywóz śmieci są zawierane przez wspólnotę, w której imieniu działa zarządca. W zasadzie nie jest możliwie, by najemca jednego z mieszkań zawarł osobną umowę z odbiorcą komunalnym. (...)

 • Zwrot nakładów na wyposażenie mieszkania18 Grudnia 2006

  porozumienia w sprawie zwrotu kosztów, mam prawo do odzyskania kosztów remontu mieszkania? Według jakiej formuły obliczyć deprecjację wyposażenia, które zostanie w mieszkaniu? W (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane