Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Dofinansowanie dla niepełnosprawnych pracowników21 Listopada 2006

  przysługuje pracodawcy zatrudniającemu co najmniej 25 pracowników w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy i nieosiągającemu wskaźnika zatrudnienia osób niepełnosprawnych w wysokości co (...)

 • Zasiłek pielęgnacyjny dla pacjenta w hospicjum16 Lutego 2007

  . Zgodnie z ustawą o świadczeniach rodzinnych zasiłek pielęgnacyjny przysługuje:   niepełnosprawnemu dziecku; osobie niepełnosprawnej w wieku powyżej 16 roku życia, jeżeli (...)

 • Zwrot zasiłku pielęgnacyjnego19 Kwietnia 2006

  . Zasiłek pielęgnacyjny przysługuje niepełnosprawnemu dziecku, osobie niepełnosprawnej w wieku powyżej 16 roku życia, jeżeli legitymuje się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności, (...)

 • Częściowa niezdolność pracownika do pracy17 Czerwca 2003

  z tych stopni niepełnosprawności. Urlop ten nie przysługuje jednak osobie uprawnionej do urlopu wypoczynkowego w wymiarze przekraczającym 26 dni roboczych lub (co do zasady) do urlopu dodatkowego (...)

 • Podjęcie zatrudnienia a pobieranie świadczeń5 Października 2007

  pielęgnacyjny przysługuje m.in niepełnosprawnemu dziecku w celu częściowego pokrycia wydatków wynikających z konieczności zapewnienia osobie niepełnosprawnej opieki i pomocy innej (...)

 • Prawo do zasiłku pielęgnacyjnego20 Stycznia 2010

  społecznym stanowią inaczej.Zasiłek pielęgnacyjny przysługuje także osobie niepełnosprawnej w wieku powyżej 16 roku życia legitymującej się orzeczeniem o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, (...)

 • Wypłata zasiłku pielęgnacyjnego16 Września 2004

  zasiłek pielęgnacyjny, o którym Pan wspomina. Przyznaje się go w celu częściowego pokrycia wydatków wynikających z konieczności zapewnienia osobie niepełnosprawnej opieki i pomocy innej (...)

 • Przerwa w pracy niepełnosprawnych26 Czerwca 2007

  Ile wynosi przerwa pracownika niepełnosprawnego po nowelizacji ustawy 15 minut czy 30 (łącznie z przerwą na podstawie K.p.). Od 1 lutego 2003r. osobie niepełnosprawnej przysługuje dodatkowo (...)

 • Uprawnieni do lokalu socjalnego21 Grudnia 2004

  przysługuje osobie, która zajmuje mieszkanie samowolnie i wobec której sąd nakazał opróżnienie lokalu. W wyroku nakazującym eksmisję sąd może jednak orzec o przydzieleniu lokalu socjalnego (...)

 • Świadczenie pielęgnacyjne a zasiłek pielęgnacyjny18 Lutego 2012

  samodzielnej egzystencji, a zatem zgodnie z art. 16 ust. 2 ustawy o świadczeniach rodzinnych: niepełnosprawnemu dziecku; osobie niepełnosprawnej w wieku powyżej 16 roku życia, jeżeli legitymuje (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • BŁAGAM O POMOC:(

  Witam serdecznie. Mam ogromny przynajmniej dla mnie problem, który dotyczy alimentów. Ojciec mojego 16 miesięcznego dziecka, nie jest moim mężem. (...)

 • Uprawnienia osób niepełnosprawnych w pracy

  Witam. Jestem osobą niepełnosprawną. Aktualnie studiuję, chciałabym zatem w przyszłości pracować w zawodzie. Prosiłabym więc o informacje dotyczące (...)

 • Ulga rehabilitacyjna - wszystko o odliczeniu PIT !

  Rozlicz swój pit 37 druk i skorzystaj z ulgi rehabilitacyjnej. Ulga rehabilitacyjna jest ulgą, która przysługuje osobom niepełnosprawnym, a także (...)

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)

 • Zasiłek Rodzinny

  Witam Mam takie pytanie syn moj 5.03.skonczyl 21 lat i w czerwcu 2004r konczy szkołe srednia do kwietnia wypłacał mi ZUS rodzinne bo jestem na rencje (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane