Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Wynajem mieszkania cudzoziemcowi. 12 Maja 2015

  notarialnego, w którym najemca poddał się egzekucji i zobowiązał się do opróżnienia i wydania lokalu używanego na podstawie umowy najmu okazjonalnego lokalu w terminie (...)

 • Czy można wypowiedzieć umowę najmu lokatorowi bez podania przyczyny?19 Maja 2015

  wymagania co najmniej takie same, jakie powinien spełniać lokal zamienny. Wysokość czynszu i opłat w lokalu zamiennym musi uwzględniać stosunek powierzchni i wyposażenia lokalu zamiennego (...)

 • Przejęcie budynku a prawa najemcy17 Sierpnia 2009

  podpisać z osobami, które mają podpisane teraz umowy najmu lokalu i na bieżąco regulują opłaty umowy najmu lokalu komunalnego oraz czy gmina może podpisać z osobami, (...)

 • Ustanowienie odrębnej własności lokalu15 Grudnia 2003

  dane na ten temat może zawierać urząd meldunkowy. odrębna własność lokalu, najem, przydział lokalu, wypowiedzenie umowy najmu, samodzielność lokalu

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej? 23 Kwietnia 2015

  lokalu do czasu złożenia przez gminę oferty zawarcia umowy najmu lokalu socjalnego. 7. Przepisu ust. 4 nie stosuje się do osób, które utraciły tytuł prawny do lokalu (...)

 • Wypowiedzenie najmu lok. komunalnego2 Września 2010

  , najemca jedynie domyśla się, że chodzi o to, że jakoby posiadał tytuł do innego lokalu, co zresztą nie jest zgodne ze stanem faktycznym. Jakie są skutki pisma-wypowiedzenia umowy najmu (...)

 • Terminy wypowiedzenia najmowanego mieszkania17 Grudnia 2004

  dowodów i przesłuchanie świadków? Jak według prawa rozumieć Wypowiedzenie Umowy Najmu Lokalu Użytkowego a wystawiane i doręczane co miesiąc Faktury VAT za lokal? Czy (...)

 • Wypowiedzenie umowy najmu lokalu15 Października 2010

  przedterminowego rozwiązania umowy powinny pokrywać się z przewidzianymi w tym przepisie. Wypowiedzenie umowy najmu na czas oznaczony wtedy tylko będzie skuteczne, gdy taką możliwość (...)

 • Ochrona praw lokatorów19 Maja 2008

  , spełniającego wymagania co najmniej takie same, jakie powinien spełniać lokal zamienny. Wysokość czynszu i opłat w lokalu zamiennym musi uwzględniać stosunek powierzchni i wyposażenia lokalu (...)

 • Wypowiedzenie umowy najmu zawartej na czas nieokreślony20 Lutego 2012

  Jakie wymogi powinno spełniać wypowiedzenie umowy najmu zawartej na czas nieokreślony? Wypowiedzenie takiej umowy przez wynajmującego powinno jednak przebiegać (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane