Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Przejęcie budynku a prawa najemcy17 Sierpnia 2009

  podpisać z osobami, które mają podpisane teraz umowy najmu lokalu i na bieżąco regulują opłaty umowy najmu lokalu komunalnego oraz czy gmina może podpisać z osobami, (...)

 • Ustanowienie odrębnej własności lokalu15 Grudnia 2003

  dane na ten temat może zawierać urząd meldunkowy. odrębna własność lokalu, najem, przydział lokalu, wypowiedzenie umowy najmu, samodzielność lokalu

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej? 23 Kwietnia 2015

  lokalu do czasu złożenia przez gminę oferty zawarcia umowy najmu lokalu socjalnego. 7. Przepisu ust. 4 nie stosuje się do osób, które utraciły tytuł prawny do lokalu (...)

 • Wypowiedzenie najmu lok. komunalnego2 Września 2010

  , najemca jedynie domyśla się, że chodzi o to, że jakoby posiadał tytuł do innego lokalu, co zresztą nie jest zgodne ze stanem faktycznym. Jakie są skutki pisma-wypowiedzenia umowy najmu (...)

 • Terminy wypowiedzenia najmowanego mieszkania17 Grudnia 2004

  dowodów i przesłuchanie świadków? Jak według prawa rozumieć Wypowiedzenie Umowy Najmu Lokalu Użytkowego a wystawiane i doręczane co miesiąc Faktury VAT za lokal? Czy (...)

 • Wypowiedzenie umowy najmu lokalu15 Października 2010

  przedterminowego rozwiązania umowy powinny pokrywać się z przewidzianymi w tym przepisie. Wypowiedzenie umowy najmu na czas oznaczony wtedy tylko będzie skuteczne, gdy taką możliwość (...)

 • Ochrona praw lokatorów19 Maja 2008

  , spełniającego wymagania co najmniej takie same, jakie powinien spełniać lokal zamienny. Wysokość czynszu i opłat w lokalu zamiennym musi uwzględniać stosunek powierzchni i wyposażenia lokalu (...)

 • Wypowiedzenie umowy najmu zawartej na czas nieokreślony20 Lutego 2012

  Jakie wymogi powinno spełniać wypowiedzenie umowy najmu zawartej na czas nieokreślony? Wypowiedzenie takiej umowy przez wynajmującego powinno jednak przebiegać (...)

 • Eksmisja najemcy11 Kwietnia 2007

  ? Co zrobić, gdy przyjdą zwroty listów poleconych o natychmiastowym wypowiedzeniu? Czy po wypowiedzeniu najemcy umowy najmu w trybie natychmiastowym (zakładając nawet, że przyjdą zwroty (...)

 • Przyczyny rozwiązania umowy najmu lokalu2 Grudnia 2008

  mieszkaniowe. Przepisy różnicują podstawy rozwiązania umowy najmu, przewidziane terminy oraz konsekwencje z tym związane w zależności od tego, czy umowa najmu dotyczy lokalu (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane