Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Skutki niewłaściwego delegowania sędziego13 Sierpnia 2008

  zaskarżonego kasacją wyroku Sądu odwoławczego sędziego Sądu Okręgowego bez właściwej delegacji, oznacza zatem ujawnienie w postępowaniu kasacyjnym bezwzględnej przyczyny odwoławczej, która (...)

 • Rygor natychmiastowej wykonalności a upadłość20 Maja 2008

  natychmiastowej wykonalności wyroku - w takim zakresie, w jakim nastąpiła zmiana lub uchylenie. Rygor natychmiastowej wykonalności upadnie więc, gdy sąd II instancji wyda wyrok. W razie ogłoszenia (...)

 • Portal żąda zapłaty za umieszczenie ogłoszenia na ich stronie. 15 Czerwca 2015

  portal bezpodstawnie.  Inną możliwością, jest powołanie się na błąd co do treści czynności prawnej. Zgodnie z art. 84 k.c. – „§ 1. W razie błędu co do treści czynności (...)

 • Nakaz zapłaty z weksla a zabezpieczenie17 Września 2007

  wyroku - w takim zakresie, w jakim nastąpiła zmiana lub uchylenie. Odpowiednie stosowanie tego przepisu do opisanej sytuacji prowadzi do wniosku, że natychmiastowa wykonalność wygaśnie z chwilą (...)

 • Porozumienie zawarte pod wpływem groźby12 Października 2006

  rozwiązania z nim umowy o pracę, co nie oznacza, że jej celem jest wymuszenie na nim określonego oświadczenia woli. Nie oznacza to wszakże, że w skrajnych przypadkach nie dochodzi do (...)

 • Uchylenie prawomocnego wyroku22 Listopada 2010

  . 108 § 1 kpc sąd rozstrzyga o kosztach w każdym orzeczeniu kończącym sprawę w instancji. Sąd, rozstrzygając o kosztach procesu, oznacza ich wysokość, włączając w to opłaty sądowe, a zatem (...)

 • Dwa postanowienia o stwierdzenie nabycia spadku12 Września 2008

  oznacza to, że najprawdopodobniej będą Państwo zmuszeni wnieść kolejny wniosek do sądu - tym razem o wznowienie postępowania. Właściwy będzie sąd, który ostatnio orzekał co do (...)

 • Wniosek o uchylenie kary nagany17 Czerwca 2003

  wniesienia apelacji do sądy pracy II instancji. Orzeczenia sądu II instancji są ostateczne, co oznacza, iż w tej samej sprawie pracownik nie będzie miał możliwości występowania z roszczeniami (...)

 • Alimenty na dorosłego syna który pobiera zasiłek socjalny.9 Lipca 2015

  . Wskazujemy również, iż ze względu na to, że w chwili orzekania o obowiązku alimentacyjnym dziecko było niepełnoletnie, w wyroku orzekającym alimenty sąd wskazał jako osobę uprawnioną (...)

 • Otrzymania wynagrodzenia przez policjanta, za okres pozostawania poza służbą20 Stycznia 2012

  swobodę co do tego, w jakiej wysokości przyzna funkcjonariuszowi świadczenie za okres pozostawania poza służbą. W tego rodzaju sprawach należy przede wszystkim brać pod uwagę okoliczności towarzyszące

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)

 • PRESCO wezwanie do zapłaty, pomocy!! Po 9 latach

  Witam. Proszę o pomoc!! Od firmy PRESCO dostałem pismo do zapłaty. "Powód Presco Investments S.a.r.l. na podstawie umowy cesji wierzytelności z dnia (...)

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane