Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Skutki niewłaściwego delegowania sędziego13 Sierpnia 2008

  zaskarżonego kasacją wyroku Sądu odwoławczego sędziego Sądu Okręgowego bez właściwej delegacji, oznacza zatem ujawnienie w postępowaniu kasacyjnym bezwzględnej przyczyny odwoławczej, która (...)

 • Rygor natychmiastowej wykonalności a upadłość20 Maja 2008

  natychmiastowej wykonalności wyroku - w takim zakresie, w jakim nastąpiła zmiana lub uchylenie. Rygor natychmiastowej wykonalności upadnie więc, gdy sąd II instancji wyda wyrok. W razie ogłoszenia (...)

 • Nakaz zapłaty z weksla a zabezpieczenie17 Września 2007

  wyroku - w takim zakresie, w jakim nastąpiła zmiana lub uchylenie. Odpowiednie stosowanie tego przepisu do opisanej sytuacji prowadzi do wniosku, że natychmiastowa wykonalność wygaśnie z chwilą (...)

 • Porozumienie zawarte pod wpływem groźby12 Października 2006

  rozwiązania z nim umowy o pracę, co nie oznacza, że jej celem jest wymuszenie na nim określonego oświadczenia woli. Nie oznacza to wszakże, że w skrajnych przypadkach nie dochodzi do (...)

 • Dwa postanowienia o stwierdzenie nabycia spadku12 Września 2008

  oznacza to, że najprawdopodobniej będą Państwo zmuszeni wnieść kolejny wniosek do sądu - tym razem o wznowienie postępowania. Właściwy będzie sąd, który ostatnio orzekał co do (...)

 • Uchylenie prawomocnego wyroku22 Listopada 2010

  . 108 § 1 kpc sąd rozstrzyga o kosztach w każdym orzeczeniu kończącym sprawę w instancji. Sąd, rozstrzygając o kosztach procesu, oznacza ich wysokość, włączając w to opłaty sądowe, a zatem (...)

 • Wniosek o uchylenie kary nagany17 Czerwca 2003

  wniesienia apelacji do sądy pracy II instancji. Orzeczenia sądu II instancji są ostateczne, co oznacza, iż w tej samej sprawie pracownik nie będzie miał możliwości występowania z roszczeniami (...)

 • Otrzymania wynagrodzenia przez policjanta, za okres pozostawania poza służbą20 Stycznia 2012

  swobodę co do tego, w jakiej wysokości przyzna funkcjonariuszowi świadczenie za okres pozostawania poza służbą. W tego rodzaju sprawach należy przede wszystkim brać pod uwagę okoliczności towarzyszące

 • Alimenty w czasie postępowania rozwodowego24 Czerwca 2003

  , w jakim nastąpiła zmiana lub uchylenie. To oznacza, że samo wniesienie apelacji przez Pani małżonka nie będzie zawieszało wykonalności wyroku wydanego w pierwszej instancji. Dopiero (...)

 • Roszczenia firmy windykacyjnej1 Lipca 2004

  zmiany treści Pańskiego zobowiązania (czyli podwyższenia kwoty, którą obowiązany jest Pan zapłacić), ale do unieważnienia zawartej ugody (co oznacza, że zawarta ugoda stałaby się nieważna). (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)

 • PRESCO wezwanie do zapłaty, pomocy!! Po 9 latach

  Witam. Proszę o pomoc!! Od firmy PRESCO dostałem pismo do zapłaty. "Powód Presco Investments S.a.r.l. na podstawie umowy cesji wierzytelności z dnia (...)

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane