Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Lokator nie zgadza się na podwyżkę czynszu, jednocześnie nie chce się wyprowadzić. 24 Sierpnia 2015

  drugie, zachowany musi być co najmniej 3 miesięczny termin wypowiedzenia, co oznacza, iż składając (na piśmie) wypowiedzenie w dniu 30 marca mogła Pani podwyższyć czynsz najwcześniej (...)

 • Pominięcie przez sąd środka dowodowego10 Lipca 2007

  pominięcia tego dowodu. Oczywiście swoboda w ocenie materiału dowodowego nie oznacza dowolności, a odmowa przeprowadzenia dowodu przez sąd musi mieć dostateczne uzasadnienie. Tak (...)

 • Skutki procesowe braku pouczenia5 Listopada 2007

  ustosunkowaniu się do sprzeciwu w terminie 7 dni pod rygorem pominięcia w dalszym postępowaniu. W dniu rozprawy złożyłem pismo procesowe zawierające między innymi wniosek o przeprowadzenie (...)

 • Charakter wyjaśnień stron przed sądem14 Listopada 2005

  pominięcia dowodu z Pana zeznań". Ponadto na osobnej kartce sąd zobowiązał mnie do ustosunkowania się do zarzutów pozwanego w ciągu siedmiu dni. Czy muszę jechać kilkadziesiąt kilometrów (...)

 • Przesłuchanie stron z urzędu4 Czerwca 2008

  dodając w wezwaniu "...pod rygorem pominięcia dowodu z przesłuchania". Stawiennictwo jest obowiązkowe w takim właśnie znaczeniu - jeśli jedna ze stron się (...)

 • Doręczenie wezwania za pośrednictwem adwokata4 Czerwca 2008

  W postępowaniu w sprawie podziału majątku sąd omyłkowo nie wysłał wezwania do uczestniczki ("stawiennictwo osobiste obowiązkowe celem przesłuchania pod rygorem pominięcia dowodu (...)

 • Kolejność słuchania świadków12 Maja 2009

  zleconych - nie może zostawiać firmy 3 razy i jeździć do sądu 3 razy z każdą osobą z osobna. Koszty trzykrotnych przejazdów są trzykrotnie wyższe – co oczywiste. Kolejni świadkowie (...)

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej? 23 Kwietnia 2015

  przepisy o egzekucji z nieruchomości.   Zgodnie z przepisami k.p.c. dotyczącymi egzekucji z nieruchomości procedura tejże egzekucji wezwania do zapłaty długu w ciągu dwóch (...)

 • Rozwód pod nieobecność małżonka3 Października 2006

  na orzeczenia rozwodu z winy męża. Co do zasady też rozprawa odbywa się bez względu na niestawiennictwo jednej ze stron. Zasadę tą przełamują jednakże dwa przepisy. Zgodnie z pierwszym (...)

 • Nieprawidłowa reprezentacja w procesie24 Kwietnia 2007

  podpisane przez źle umocowanego pełnomocnika powinno zostać pominięte? Czy jeśli na pismo nałożony był termin pod rygorem pominięcia nowych twierdzeń, a pismo to jest "niebyłe" - (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • pozbawienie władzy rodzicielskiej

  Może ktoś z Państwa spotkał się z taką sytuacją - jestem w toku sprawy o odebranie ojcu praw rodzicielskich. Wiadomo z nadmiaru spraw w Sądzie, (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • podział majątku i co dalej

  Witam Od 5 lat jestem po rozwodzie niestety relacje z byłym mężem są złe... Po czterech latach w końcu zakończyła się sprawa o podział majątku, (...)

 • mąż chce mi odebrac dziecko!!!!

  Zlozylam pozew o przyznanie wladzy rodzcielskiej.w tym momencie maz przetrzymuje dziecko[3-letnia coreczke]u siebie w domu,nie pozwalajac mi na swobodne (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane