Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Odpowiedzialność za naruszenie dóbr osobistych28 Czerwca 2005

  za granicę i do mnie korespondencja dochodziła w najmniejszym stopniu. Natomiast Mama, Siostra, druga żona Ojca, ich dziecko, rodzina Mojej Mamy, rodzina drugiej żony, mojej drugiej siostry (...)

 • Naruszenie warunków umowy najmu15 Marca 2002

  wpływem bezprawnej groźby drugiej strony lub osoby trzeciej, ten może uchylić się od skutków prawnych swego oświadczenia, jeżeli z okoliczności wynika, że mógł się obawiać, iż jemu (...)

 • Uprawnienia Policji do zatrzymywania osób14 Listopada 2003

  zdrowia tej osoby - diety według wskazań lekarza; wartość energetyczna posiłków powinna wynosić nie mniej niż 2600 kcal, a dla kobiety w ciąży i osoby, która nie ukończyła 18 lat - nie (...)

 • Czym są wady oświadczenia woli?1 Grudnia 2011

  grozi poważne niebezpieczeństwo osobiste lub majątkowe. Co istotne, uchylenie się od skutków prawnych oświadczenia woli, które zostało złożone innej osobie pod wpływem błędu (...)

 • Odszkodowanie za pogryzienie przez psa4 Marca 2010

  , odpowiedzialność za zwierzę, odszkodowanie, pies, pogryzienie przez psa

 • Metki odzieżowe8 Marca 2010

  (koszulki bluzy itp. przeznaczone pod nadruki) dodajemy do nich autorski nadruk, wszywamy własna metkę i wówczas oferujemy jako własny produkt. Czy jest to zgodne z prawem ? A jeśli nie co za (...)

 • Unieważnienie małżeństwa21 Lipca 2010

  tożsamości drugiej strony, 3) pod wpływem bezprawnej groźby drugiej strony lub osoby trzeciej, jeżeli z okoliczności wynika, że składający oświadczenie mógł się obawiać, (...)

 • Kara za znieważenie drugiej osoby24 Lutego 2012

  Czy znieważenie drugiej osoby jest przestępstwem? Jaka ewentualnie kara grozi za taki czyn? Art. 216. § 1. Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, (...)

 • Jak rozwiązać problemy z konkubentem?7 Lutego 2012

  nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. (...)

 • Egzekucja roszczenia a skarga kasacyjna22 Lutego 2006

  egzekucji , uchyli wyrok drugiej instancji i przekaże sprawę do ponownego rozpoznania , to czy w tym przypadku będę mógł rościć odszkodowanie od banku za dokonanie przedwczesnej egzekucji? (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane