Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej? 23 Kwietnia 2015

  chorych, 4) emerytów i rencistów spełniających kryteria do otrzymania świadczenia z pomocy społecznej, 5) osoby posiadającej status bezrobotnego, 6) osoby spełniającej przesłanki (...)

 • Odpowiedzialność za naruszenie dóbr osobistych28 Czerwca 2005

  za granicę i do mnie korespondencja dochodziła w najmniejszym stopniu. Natomiast Mama, Siostra, druga żona Ojca, ich dziecko, rodzina Mojej Mamy, rodzina drugiej żony, mojej drugiej siostry (...)

 • Naruszenie warunków umowy najmu15 Marca 2002

  wpływem bezprawnej groźby drugiej strony lub osoby trzeciej, ten może uchylić się od skutków prawnych swego oświadczenia, jeżeli z okoliczności wynika, że mógł się obawiać, iż jemu (...)

 • Uprawnienia Policji do zatrzymywania osób14 Listopada 2003

  zdrowia tej osoby - diety według wskazań lekarza; wartość energetyczna posiłków powinna wynosić nie mniej niż 2600 kcal, a dla kobiety w ciąży i osoby, która nie ukończyła 18 lat - nie (...)

 • Metki odzieżowe8 Marca 2010

  (koszulki bluzy itp. przeznaczone pod nadruki) dodajemy do nich autorski nadruk, wszywamy własna metkę i wówczas oferujemy jako własny produkt. Czy jest to zgodne z prawem ? A jeśli nie co za (...)

 • Mój mąż oczernia mnie wśród znajomych i rodziny. 22 Czerwca 2015

  ;b. Karalne jest więc takie pomówienie, które może prowadzić do upokorzenia danej osoby w opinii innych osób, spowodować, że inne osoby będą uważać pokrzywdzonego za (...)

 • Odszkodowanie za pogryzienie przez psa4 Marca 2010

  , odpowiedzialność za zwierzę, odszkodowanie, pies, pogryzienie przez psa

 • Jak rozwiązać problemy z konkubentem?7 Lutego 2012

  nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. (...)

 • Egzekucja roszczenia a skarga kasacyjna22 Lutego 2006

  egzekucji , uchyli wyrok drugiej instancji i przekaże sprawę do ponownego rozpoznania , to czy w tym przypadku będę mógł rościć odszkodowanie od banku za dokonanie przedwczesnej egzekucji? (...)

 • Kara za znieważenie drugiej osoby24 Lutego 2012

  Czy znieważenie drugiej osoby jest przestępstwem? Jaka ewentualnie kara grozi za taki czyn? Art. 216. § 1. Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane