Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Odwołanie od prawomocnego mandatu29 Kwietnia 2005

  . Jeśli tak nie było to można kwestionować mandat tylko i wyłącznie w drodze wznowienia postępowania a nie zaskarżenia do sądu (o czym niżej). Mandat powinien zawierać pouczenie (...)

 • Przyznanie punktów karnych po ukaraniu mandatem16 Listopada 2004

  pytania? Czy za wykroczenie drogowe popełnione ewidentnie przez kogoś innego (wtedy jechała kobieta, co jest widoczne na zdjęciu) mogę zostać ukarany ja? Na jakiej podstawie i za co (...)

 • Uchylenie prawomocnego mandatu21 Marca 2005

  pokwitowania jego odbioru przez ukaranego. Prawomocny mandat karny należy uchylić, jeżeli dany czyn, za który nałożono nim grzywnę, w ogóle nie stanowi czynu zabronionego jako wykroczenie. (...)

 • Mandat na podstawie fotoradaru a egzekucja25 Maja 2010

  ogóle nie stanowi czynu zabronionego jako wykroczenie. Nie może być prawomocny mandat uchylony w żadnym innym przypadku. Bowiem zgoda sprawcy wykroczenia na poddanie się karze w (...)

 • Strefa płatnego parkowania25 Lipca 2007

  orzecznictwa – nie musi nią być. Jest to wezwanie do zapłaty, kierowane do właściciela pojazdu (sądy administracyjne uznają tę praktykę za prawidłową - właściciel może co (...)

 • Egzekucja niezapłaconego mandatu karnego15 Marca 2004

  tego złożyłam pisemne odwołanie, ale na odpowiedź trzeba czekać miesiąc. Poborca grozi zajęciem wypłaty. Kto ma rację, co powinnam zrobić? Nadmienię, że w ciągu 2,5 roku, jakie minęły (...)

 • Przedawnienie karalności wykroczeń29 Października 2003

  Czy nie zapłacony mandat karny ulega przedawnieniu i kiedy? I co grozi za nie zapłacenie po upomnieniach przez poborcę skarbowego ? Nałożenie mandatu karnego następuje (...)

 • Kara za niezłożenie w terminie deklaracji PCC-310 Maja 2010

  , sprawca czynu zabronionego  podlega karze grzywny za wykroczenie skarbowe.W przedmiotowym przypadku, z uwagi na niewielką kwotę podatku, sprawcy co najwyżej grozi mandat karny. (...)

 • Powołanie zarządu spółki 13 Czerwca 2011

  zarząd został powołany. W przypadku spółki tak właśnie jest czyli co roku po zakończeniu kadencji wspólnicy powinni dokonywać wyboru zarządu. Za kilka lat obrotowych w przeszłości 2001-2005 (...)

 • Dobrowolne poddanie się karze7 Czerwca 2002

  . Policja nie do końca była pewna czyja to wina. Policja nalega abym dobrowolnie poddała się karze a wtedy sprawy za potrącenie nie skierują do Sądu Grodzkiego. Proszę mi powiedzieć (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • Podrobiona legitymacja

  Co grozi, i co najlepiej robić gdy konduktror PKP złapie Cię z podrobioną legitymacją studencką? W dodatku zabiera legitkę i po dwóch miesiącach (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • Sąd grodzki

  Potrzebuje w skrocie opisu jakimi sprawami zajmuje sie sad grodzki.? Listonosz przyniosł mi list polecony lecz nie bylo mnie w domu i nikt nie mogl go (...)

 • mandat

  Witam Przyszedł do mnie mandat do zapłaty i informacja, że fotoradar zarejestrował 80km/h w miejscu gdzie dozwolona prędkość wynosiła 40 km/h. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane