Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości27 Maja 2002

  świadczy automatycznie o tym, że wypadek został spowodowany przez Pana. Jednak należy liczyć się z tym, że okoliczność ta na pewno będzie świadczyła przeciwko Panu. jazda po pijanemu, (...)

 • Pouczenie o prawie do odmowy odpowiedzi8 Lipca 2010

  Oglądałem w telewizji reportaż z pracy policji drogowej. W pewnym momencie policjant zapytał kierowcę, czy ten pił alkohol. Niezależnie od jednoznacznej oceny takiego zachowania jak jazda po pijanemu

 • Przyznanie punktów karnych po ukaraniu mandatem16 Listopada 2004

  pytania? Czy za wykroczenie drogowe popełnione ewidentnie przez kogoś innego (wtedy jechała kobieta, co jest widoczne na zdjęciu) mogę zostać ukarany ja? Na jakiej podstawie i za co (...)

 • Spowodowanie wypadku po użyciu alkoholu11 Lutego 2011

  takie zachowanie będzie jeśli kierujący miał we krwi co najmniej 0,5 promila (albo stężenie prowadziło do tej wartości) lub co najmniej 0,25 mg alkoholu w 1 dm³ wydychanego powietrza (...)

 • Alimenty dla mamy i siostry24 Września 2007

  do tej pory sama pomagałam mamie i siostrze, płaciłam za nie rachunki, robiłam zakupy i płaciłam za leczenie i lekarstwa mamy. Czy mogę wystąpić w imieniu mamy i siostry o alimenty? Siostra (...)

 • Fałszywe zeznania w procesie gospodarczym28 Czerwca 2007

  , ale może grozi za to odpowiedzialność karna? Czy na rozprawie przed zeznaniami można wywrzeć presję na zeznającym przez przypomnienie mu o ewentualnej odpowiedzialności karnej (poza tym, (...)

 • Czy jest sankcja prawna za zwłokę w zgłoszeniu zeznania podatkowego o nabyciu spadku?26 Września 2005

  zasady podatnikowi za niedochowanie obowiązku w postaci chociażby niezłożenia oświadczenia, grozi sankcja w postaci odsetek za zwłokę. Stawka tych odsetek wynosi 200 % podstawowej stopy (...)

 • Skutki podatkowe i karnoskarbowe firmanctwa9 Kwietnia 2006

  , czy dać sobie spokój i wycofać się z tych transakcji póki jeszcze nie są sfinalizowane (to znaczy po prostu przejęła by je moja firma lub w innej wersji - firma "A" po zakupieniu tych towarów

 • Legalizacja samowoli budowlanej22 Września 2006

  sąsiekach i wykonywano ją pośpiesznie) jej ściana szczytowa była po kilku latach popękana i budynek groził zawaleniem. Rok po zakupie (w 2000 r.), po huraganie, który wyłamał część (...)

 • Przerywany czas pracy8 Października 2007

  wyliczonych tylko po rozwiązaniu umowy i po upływie znacznego czasu żąda nadpłaty wynagrodzenia przez wyliczenie zamiast przerw nadgodzin ma rację? Co grozi Pracodawcy w przypadku (...)

 • Bezprawnie przesunięte granice nieruchomości2 Czerwca 2005

  ;Strona niezadowolona z ustalenia przebiegu granicy może żądać - w terminie 14 dni od dnia doręczenia jej decyzji w tej sprawie - przekazania sprawy sądowi. Jeżeli po przeprowadzeniu rozgraniczenia

 • Dziedziczenie przez dzieci pozamałżeńskie4 Marca 2005

  testamencie Spadkodawca nie przyznał się do tego dziecka. Na rozprawie ogłoszenia testamentu i powołania do spadku nikt się nie przyznał, że takie dziecko było i żyje. Co grozi uczestnikom (...)

 • Sankcja za samowolne przesunięcie bramy7 Września 2010

  , to co w najgorszym wypadku grozi mi za samodzielne przesunięcie bramy i tej wylewki nad rowem melioracyjnym? I ewentualną zmianę bramy na ładniejszą. Pytam, bo może to się po (...)

 • Opodatkowanie sprzedaży mieszkania17 Maja 2005

  tyle samo co poprzednia lub więcej. Co się stanie jeśli takiej nie nabędę i do kiedy musze ja nabyć, do dnia upływu terminu czy do końca tego roku? Jeśli nie nabędę mieszkania, czy zapłacę (...)

 • Podatek od nieruchomości3 Listopada 2006

  płatności podatku.” Czyli co do zasady zobowiązanie podatkowe w podatku od nieruchomości za 1998 r. przedawniło się z końcem 2003 r., za 1999 r. – z końcem 2004 itd. Z końcem (...)

 • Dziedziczenie majątku spadkowego4 Czerwca 2002

  włożonego na niego obowiązku, z pouczeniem, że oświadczenie swe może spadkobierca złożyć do protokołu sądowego. Równocześnie sąd wyznaczy na dzień przypadający co najmniej na dwa tygodnie (...)

 • Przekroczenie limitu godzin nadliczbowych12 Stycznia 2005

  Jestem kierownikiem działu. Moi pracownicy często pracują w nadgodzinach i mają za to płacone. Ale przekraczają roczny limit dozwolonych godzin nadliczbowych. Co mi grozi za to? (...)

 • Odprawa i odszkodowanie u małego pracodawcy8 Sierpnia 2008

  możliwe dochodzenie przez zwolnionego pracownika odszkodowania za tą nieuczciwość? Co grozi pracodawcy za takie naruszenie przepisów? Dodam, że zwolnionemu pracownikowi (umowa (...)

 • Obowiązek publikacji przeprosin6 Lipca 2007

  zastrzegłem, że należność za ogłoszenie zostanie opłacona po jego zamieszczeniu w prasie. Redakcja odmawia zamieszczenia przeprosin, uzależniając to od uiszczenia opłaty jeszcze przed publikacją (...)

 • Kto ponosi koszty remontu zakupionej nieruchomosci24 Kwietnia 2009

  wada niejako ujawniła się dopiero po zawarciu umowy, to jednak jej przyczyna istniała przed tą chwilą, a zatem zgodnie z art. 559 sprzedający rzecz ponosi odpowiedzialność za tą wadę. Również (...)

 • Uprawnienia Policji do zatrzymywania osób14 Listopada 2003

  odszkodowania za poniesione szkody, a także zadośćuczynienia za doznane krzywdy moralne. Policja ma obowiązek zwolnić zatrzymanego natychmiast, gdy ustaną przyczyny uzasadniające zatrzymanie, (...)

 • Warunki finansowe odprawy20 Listopada 2006

  zostaną one utrzymane w razie podjęcia negocjacji. Co do urlopu, to w okresie wypowiedzenia umowy o pracę pracownik jest obowiązany wykorzystać przysługujący mu urlop, jeżeli w tym okresie pracodawca

 • Umowa dzierżawy a prawa dzierżawcy27 Listopada 2008

  . Wydzierżawiającemu za zerwanie danej umowy grozi kara 500.000 euro. Jakie prawa ma dzierżawca po 30 latach dzierżawy ziemi? W pierwszej kolejności pragniemy wskazać na przepis art. 695 (...)

 • Metki odzieżowe8 Marca 2010

  (koszulki bluzy itp. przeznaczone pod nadruki) dodajemy do nich autorski nadruk, wszywamy własna metkę i wówczas oferujemy jako własny produkt. Czy jest to zgodne z prawem ? A jeśli nie co za (...)

 • Naruszenie warunków umowy najmu15 Marca 2002

  zamki w drzwiach co uniemożliwia mi sprawdzenie co się znajduje w lokalu. Proszę o poradę co powinnam zrobić i czy właścicielka miała do tego prawo. Nadmieniam ze w umowie najmu nie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Podrobiona legitymacja

  Co grozi, i co najlepiej robić gdy konduktror PKP złapie Cię z podrobioną legitymacją studencką? W dodatku zabiera legitkę i po dwóch miesiącach (...)

 • KONTAKTY Z DZIECKIEM

  MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM (...)

 • Przedawnienie wyroku

  Jak dlugo trzeba czekac na przedawnienie wyroku, albo czy mozna ten wyrok zawiesic?? (karolllll) To reguluje k.k. Art. 103. par 1. Nie można wykonać (...)

 • mąż chce mi odebrac dziecko!!!!

  Zlozylam pozew o przyznanie wladzy rodzcielskiej.w tym momencie maz przetrzymuje dziecko[3-letnia coreczke]u siebie w domu,nie pozwalajac mi na swobodne (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane