Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Uprawnienia pracownika w przypadku braku otrzymania wynagrodzenia19 Grudnia 2011

  określony w art. 55 § 2 w związku z art. 52 § 2 kp” niewypłacenie wynagrodzenia jest ciężkim naruszeniem obowiązków pracodawcy wobec pracownika. W (...)

 • Powództwo o zapłatę wynagrodzenia9 Stycznia 2008

  zapłaty zaległego wynagrodzenia za pracę. Jeżeli wysokość zaległego wynagrodzenia za pracę nie przekracza 10.000 zł, pracownik winien złożyć pozew na urzędowym formularzu (...)

 • Zadaniowy czas pracy - nadgodziny17 Lipca 2008

  Co grozi pracodawcy za niewypłacanie wynagrodzenia za godziny wykraczające poza obowiązujące normy czasu pracy w zadaniowym systemie czasu pracy? W niniejszej (...)

 • Zajęcie komornicze wynagrodzenia za prace na 1/2 etatu4 Maja 2012

  ; 7. Z wynagrodzenia za pracę odlicza się, w pełnej wysokości, kwoty wypłacone w poprzednim terminie płatności za okres nieobecności w pracy, za który (...)

 • Wynagrodzenie za dyżury lekarskie24 Stycznia 2003

  zdrowotnych. W przypadku dyżuru pełnionego w porze nocnej za każdą godzinę przysługuje wynagrodzenie w wysokości co najmniej 165% stawki godzinowej wynagrodzenia (...)

 • Dofinansowanie pracownika w firmie.26 Maja 2015

  wynagrodzenia za pracę obowiązującego w dniu spełnienia warunków określonych w ust. 2.  Wnioski o jednorazową refundację kosztów z tytułu opłaconych (...)

 • Czas pracy kierowcy11 Grudnia 2007

  przewozy w niedzielę, świadczy on pracę w dni wolne od pracy. Z tego tytułu pracodawca jest obowiązany zapewnić inny dzień wolny od pracy: w zamian za pracę w (...)

 • Definicje wynagrodzenia brutto i netto26 Stycznia 2010

  wynagrodzenia za pracę wypłacaną pracownikowi, ale tylko wtedy, gdy pracodawca dokona stosownych odliczeń na podstawie innych przepisów prawa. Jeżeli pracodawca wynagrodzenia (...)

 • Płaca minimalna a składniki wynagrodzenia2 Lipca 2010

  ) wynagrodzenia dodatkowe za prace wykonywane w ramach obowiązującego wymiaru czasu pracy, lecz nie wynikające z zakresu czynności, 6) wynagrodzenia za czynności przewidziane (...)

 • Świadczenie kompensacyjne dla nauczycieli. 2 Czerwca 2015

  ) wynagrodzenia za czas urlopu wypoczynkowego oraz wynagrodzenia za czas innej usprawiedliwionej nieobecności w pracy,  3) wynagrodzenia za czas niezdolności (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

  Szanowni Państwo, zauważyłem, że stale przewija się przez to forum ten sam temat. Ponieważ jestem ojcem dwojga dzieci, które niezmiernie kocham (...)

 • Obywatelstwo niemieckie

  Czy jest jakaś szansa uzyskania obywatelstwa niemieckiego (lub podwójnego: pol. i niem.), jeśli moja babka była Niemką (córką Niemców), następnie (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane