Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Kredyt a wysokość alimentów1 Kwietnia 2004

  powódki musiałem zmienić pracę i miejsce zamieszkania. Sąd ustalając wysokość świadczeń alimentacyjnych bierze pod uwage mozliwości zarobkowe i majątkowe zobowiązanego i usprawiedliwione (...)

 • VAT przy transakcji łańcuchowej30 Maja 2007

  Polsce; na granicy zapłaciliśmy cło, podatek VAT i otrzymaliśmy SAD. Na podstawie SAD-u rozliczyliśmy import z Rosji wystawiając fakturę wewnętrzną z VAT-em naliczonym, gdzie podstawą jest (...)

 • Wysokość alimentów a drugie małżeństwo7 Lipca 2003

  brać pod uwagę przy ustalaniu alimentów wysokość moich zarobków? Jeśli tak (w Polsce wszystko jest możliwe...to kraj bezprawia...) to jak tego uniknąć? Przy ustalaniu wysokości (...)

 • Zarobki a wysokość alimentów2 Kwietnia 2004

  zarobków. Trzeba jednak pamiętać iż sąd bierze pod uwage obiektywne możliwości zarobkowe, a nie rzeczywiście uzyskiwane dochody. Jeśli więc sąd dojdzie do przekonania, iż może (...)

 • VAT przy imporcie towarów16 Maja 2006

  Firma dokonuje importu towarów. Czy podatek VAT przy imporcie nalicza się w identyczny sposób, jak przy zakupie (jako VAT należny), tzn. czy obie czynności różnią się w jakiś sposób formą

 • Wyliczenie kapitału początkowego20 Czerwca 2006

  , chociażby ubezpieczony w niektórych z tych lat przez okres roku lub w okresie krótszym niż rok nie pozostawał w ubezpieczeniu. Zatem bierze się przy wyliczaniu kapitału okres ubezpieczenia (...)

 • Wynagrodzenie za dyżury lekarskie24 Stycznia 2003

  pozostawania bez pracy przysługujące pracownikowi, który podjął pracę w wyniku przywrócenia do pracy. Przy obliczaniu ekwiwalentu pieniężnego za urlop wypoczynkowy bierze się również pod (...)

 • Spadek9 Marca 2005

  sprawie działu spadku bierze pod uwagę roszczenia wszystkich uczestników i wszelkie okoliczności faktyczne. Na rozstrzygniecie sądu co do wzajemnych rozliczeń uczestników i na wybór sposobu (...)

 • Wycena nieruchomości a system gospodarczy budowy24 Marca 2011

  nieruchomości bierze, co prawda, pod uwagę sposób jej wykonania, ale ostateczną wycenę sporządzi, mając na uwadze m.in. ceny nieruchomości w sąsiedztwie, atrakcyjność lokalizacji (...)

 • Obliczanie zachowku a moment dokonania darowizny30 Czerwca 2011

  Przy obliczaniu zachowku, bierze się pod uwage udzielone darowizny. Czy wysokość takiej darowizny oblicza sie według chwili otwarcia spadku czy dokonania darowizny? Istotnym przepisem (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane