Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • VAT przy transakcji łańcuchowej30 Maja 2007

  Polsce; na granicy zapłaciliśmy cło, podatek VAT i otrzymaliśmy SAD. Na podstawie SAD-u rozliczyliśmy import z Rosji wystawiając fakturę wewnętrzną z VAT-em naliczonym, gdzie podstawą jest (...)

 • Wysokość alimentów a drugie małżeństwo7 Lipca 2003

  brać pod uwagę przy ustalaniu alimentów wysokość moich zarobków? Jeśli tak (w Polsce wszystko jest możliwe...to kraj bezprawia...) to jak tego uniknąć? Przy ustalaniu wysokości (...)

 • Ile mogę dostać alimentów na dzieci od mojego męża? 13 Lipca 2015

  , które powinien osiągać przy dołożeniu starań, wykorzystaniu kwalifikacji i prawidłowej gospodarce majątkiem”. Jak więc wynika z powyższego, przy ustalaniu wysokości należnych (...)

 • VAT przy imporcie towarów16 Maja 2006

  Firma dokonuje importu towarów. Czy podatek VAT przy imporcie nalicza się w identyczny sposób, jak przy zakupie (jako VAT należny), tzn. czy obie czynności różnią się w jakiś sposób formą

 • Wynagrodzenie za dyżury lekarskie24 Stycznia 2003

  pozostawania bez pracy przysługujące pracownikowi, który podjął pracę w wyniku przywrócenia do pracy. Przy obliczaniu ekwiwalentu pieniężnego za urlop wypoczynkowy bierze się również pod (...)

 • Wyliczenie kapitału początkowego20 Czerwca 2006

  , chociażby ubezpieczony w niektórych z tych lat przez okres roku lub w okresie krótszym niż rok nie pozostawał w ubezpieczeniu. Zatem bierze się przy wyliczaniu kapitału okres ubezpieczenia (...)

 • Spadek9 Marca 2005

  sprawie działu spadku bierze pod uwagę roszczenia wszystkich uczestników i wszelkie okoliczności faktyczne. Na rozstrzygniecie sądu co do wzajemnych rozliczeń uczestników i na wybór sposobu (...)

 • Sprzedający nie chce wymienić wadliwego sprzętu.17 Lipca 2015

  przy rękojmi jest brak właściwości, o której istnieniu zapewnił sprzedający, co nie wyłącza, że dostarczona rzecz jest dobrej jakości, zgodnie z normami określającymi cechy gatunkowe (...)

 • Podwyższenie alimentów3 Czerwca 2005

  nieodpowiedzialnych zachowań. Dla ustalenia wysokości alimentów nie bierze się więc pod uwagę faktu, że np. w ostatnim czasie zobowiązany porzucił pracę, zmienił ją na gorzej płatną (...)

 • Obliczanie zachowku a moment dokonania darowizny30 Czerwca 2011

  Przy obliczaniu zachowku, bierze się pod uwage udzielone darowizny. Czy wysokość takiej darowizny oblicza sie według chwili otwarcia spadku czy dokonania darowizny? Istotnym przepisem (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane