Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • VAT przy transakcji łańcuchowej30 Maja 2007

  Polsce; na granicy zapłaciliśmy cło, podatek VAT i otrzymaliśmy SAD. Na podstawie SAD-u rozliczyliśmy import z Rosji wystawiając fakturę wewnętrzną z VAT-em naliczonym, gdzie podstawą jest (...)

 • Wysokość alimentów a drugie małżeństwo7 Lipca 2003

  brać pod uwagę przy ustalaniu alimentów wysokość moich zarobków? Jeśli tak (w Polsce wszystko jest możliwe...to kraj bezprawia...) to jak tego uniknąć? Przy ustalaniu wysokości (...)

 • VAT przy imporcie towarów16 Maja 2006

  Firma dokonuje importu towarów. Czy podatek VAT przy imporcie nalicza się w identyczny sposób, jak przy zakupie (jako VAT należny), tzn. czy obie czynności różnią się w jakiś sposób formą

 • Wynagrodzenie za dyżury lekarskie24 Stycznia 2003

  pozostawania bez pracy przysługujące pracownikowi, który podjął pracę w wyniku przywrócenia do pracy. Przy obliczaniu ekwiwalentu pieniężnego za urlop wypoczynkowy bierze się również pod (...)

 • Wyliczenie kapitału początkowego20 Czerwca 2006

  , chociażby ubezpieczony w niektórych z tych lat przez okres roku lub w okresie krótszym niż rok nie pozostawał w ubezpieczeniu. Zatem bierze się przy wyliczaniu kapitału okres ubezpieczenia (...)

 • Spadek9 Marca 2005

  sprawie działu spadku bierze pod uwagę roszczenia wszystkich uczestników i wszelkie okoliczności faktyczne. Na rozstrzygniecie sądu co do wzajemnych rozliczeń uczestników i na wybór sposobu (...)

 • Podwyższenie alimentów3 Czerwca 2005

  nieodpowiedzialnych zachowań. Dla ustalenia wysokości alimentów nie bierze się więc pod uwagę faktu, że np. w ostatnim czasie zobowiązany porzucił pracę, zmienił ją na gorzej płatną (...)

 • Obliczanie zachowku a moment dokonania darowizny30 Czerwca 2011

  Przy obliczaniu zachowku, bierze się pod uwage udzielone darowizny. Czy wysokość takiej darowizny oblicza sie według chwili otwarcia spadku czy dokonania darowizny? Istotnym przepisem (...)

 • Rozpatrzenie wniosku o warunkowe zwolnienie z kary2 Lipca 2010

  karnego pod kątem przestrzegania przez niego porządku prawnego. - sposób życia przed popełnieniem przestępstwa. Może być istotną wskazówką przy stwierdzeniu, czy przestępstwo (...)

 • Wyłączenie wspólnika z głosowania12 Kwietnia 2007

  jako głosy oddane i brane są pod uwagę przy ustalaniu wymaganej większości. Udzielenie absolutorium członkom zarządu z wykonania ich obowiązków jest przedmiotem obrad zwyczajnego zgromadzenia (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane